Vril

Cyklop -problemy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
t25aaa    9

właśnie żebyś wziął go w cieple rozkładał bo przecież od mrozu stal się kurczy i robi się bardziej krucha a jak dostała się jakaś woda to zamarzła to jeszcze gorzej przez nią trzyma

 

Poł dnia ładowałem obornik siłownik był ciepły mimo mrozu,jak skonczyłem to wziołem sie odrazu za ten drut, stukałem w dekielek nic nie pomagało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Jak mówicie warto kupić cyklopa z dolnym siłownikiem i skrzynią balastu jeszcze tą okrągłą, cyklop jest sprawny w 100%, rama trochę spawana w komplecie albo widły albo łyżka za 4500zł?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Pewnie że warto, lepiej taki niż ładować rękami.A co do siłownika to chyba różnicy większej nie ma w udźwigu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak mówicie warto kupić cyklopa z dolnym siłownikiem i skrzynią balastu jeszcze tą okrągłą, cyklop jest sprawny w 100%, rama trochę spawana w komplecie albo widły albo łyżka za 4500zł?

Ja 2 lata temu kupiłem podobny cyklop za 4800zł. Wizualnie stan słaby a technicznie dobry. W tym roku wymieniłem w nim olej i teraz pojawiło się kilka usterek. Ale ogólnie nie żałuje zakupu. Nie wyobrażam sobie wożenia obornika bez cyklopa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja obecnie mam trolla, zawsze lepiej niż ręcznie ładować... Przy tym cyklopie rocznik mnie trochę martwi, okrągły balast to pewnie coś koło 80, ale znowu dawnej materiały były lepsze.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam okazje kupić takiego cyklopa jak na zdjęciu.

982479ba3f221f29m.jpg

Jesteście w stanie określić rocznik, jakieś znaki szczególne?

Co dokładnie sprawdzić przy zakupie?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

najważniejsze to pompa ale tego raczej nie dadzą Ci sprawdzić bo trzeba było by z poł godziny popracowac porzeżucać cos zebys ie olej nagrzał bo jak rozwalona to moze słabnąć cyklop i to potwornie. druga sprawą to przecieki i gładź tłoczysk czy nie ma wżerów. przecieki na rozdzielaczu. Wiecej nic tam poważniejszego do sprawdzenia raczej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Pompa to najmniejszy problem

Przy prubie powysuwaj wszystkie siłowniki maksymalnie i po kolei sprawdź dokładnie gładzie na tłoczyskach ,

spróbuj pracy na dwie ręce czy działa dzielnik ciśnienia, stan zawias i obudowy przekładni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

tak pompa najmniejszy problem.. chyba cyklopem nie robiłes. Jak jest zuzyta to jak sie olej nagrzeje to cisnienie jej, tak spada ze nie da rady podnieść pełnych wideł np obornika. wtedy ładowanie rozrzutnika trwa ze 2 razy dłuzej i drożej czyli raczej to ma znaczący wpływ poza tym kosztuje ok 700zł co nie jest taką mała sumą. Jedno mnie zastanawia.. czemu u mnie jak jest lodowaty olej to na małych obrotach nie za bardzo można podniesc ramie cyklopa poprostu olej ucieka chyba w dzielniku bo jak podnosze przednie podpory to jak siłowniki skonczą suw to traktor aż schodzi z obrotów ale jak dam mu już większe obroty to już normalnie ramie podnosi i pompa juz stawia opór ciagnikowi.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    183

A jak masz rozgrzany olej to jest inaczej? To co opisałeś to wygląda na normalne działanie. Dzielnik daje 13 l/min na rozdzielacz dwusekcyjny zarówno przy małych obrotach jak i przy większych. Dlatego przy małych obrotach na rozdzielacz dwusekcyjny "idzie" cała wydajność pompy i nic nie zostaje na zasilanie rozdzielacza trójsekcyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Aha spoko dzkie za odp. Jak sie rozgrzeje torszke olej to rami sie podnosi na małych obrotach. CHyba masz racje bo predkosc obracania sie jest mniej wiecej taka sama przy róznych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ile powinno być oleju w przystawce pompy?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

@michal1993 od boku jest korek poziomu oleju odkręcasz go i lejesz olej aż się pojawi w otworze po czym zakręcasz oba i gotowe

  • Like 1

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z cyklopem. Otóż przy ostatnim ładowaniu obornika po którejś tam przyczepie stała się taka rzecz że widły mi się same zamknęły i już zupełnie przestały reagować na ruchy dźwignią tylko węże się naprężają a reakcji zero. W tamtym roku dostał nową pompę 50. Węże już wszystkie porozrywało więc podejrzewam że pewnie rozdzielacz szlag trafił ale liczę na wasze sugestie żeby bez sensu części nie wymieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

odkręć przewód od zamykania i sprawdź czy jak włączysz wałek to czy będzie podawać olej bez ruszania dźwignią jak tak to coś jest z rozdzielaczem mogło się coś dostać lub przyciąć


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A czy jest możliwość wykasowania luzu na tym trybie na którym chodzi łańcuch od obrotu?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

a co Ci ten luz przeszkadza jak masz ten luz to mozesz dalej sie obrócic z rozpendu pod sam traktor ja tak robie.

Pytanie z innej beczki... U mnie cyk;lop chodzi przewaznie z t25 jest taka sprawa kiedys o niej pisałem.. mianowicie gdy ciągnik chodzi na wolnych obrotach silnika np 800 obr/min to łapy i obrót działaja z pełną siłą po skonczeniu ruchu ciagnik spada z obrotów jak przytrzymam dzwignie a ramie wysiegnik i chwytak juz nie. Słychać jak olej przelatuje. gdybym przytrzymał dzwignie a którys siłownik by sie całkowicie schował to ciagnik chodził by normalnie bez oporu. Wydaje mi sie ze powinno byc odwrotnie ze te 3 sekcje od poczatku powinny miec całkowitą siłe a łapy i obrót słabsza. Jak jest u was? dodam że jak np przytrzymam dzwignie od łap i siłowniki sie schowaja do konca i jednoczesnie przytrzymam którąś dzwignie od trojsekcyjnego to wtedy np ramie sie podnosi normalnie na małych obrotach czyli tak jakby dzielnik nie puszczał cisnienia przy małych obrotach na rozdzielacz trzysekcyjny. Czy da sie dzielnik tak przestawić zeby rozdzielacz trzysekcyjny odrazu miał całkowita siłe?? wtedy ładował bym sobie na małych obrotach mysle ze 1100 by starczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dobrze kombinujesz tylko nie do końca, dzielnik dzieli strumień w stosunku 1/3 do 2/3 ale tylko gdy strumień ma ok 100%, przy nie pełnym wydatku ok.30% najpierw wszystko idzie w jedną stronę. Pytanie po co jest dzielnik i czemu dzieli strumień nie równo, ano po to żeby można było używać obydwu rozdzielaczy jednocześnie i dlatego nie równo bo obrót ma chodzić wolniej niż ramię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Kiedys cos słyszalem ze łapy i obrót maja miec cisnienie 60 MPa a reszta 120 ale nie wiem czy to prawda.. czyli dzielnik podaje max cisnienie na trojsekcyjny tylko przy normalnych obrotach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Można niby wywalić ten dzielnik, było pisane o tym na forum już kilka razy. http://www.agrofoto....po-przerobkach/

http://www.agrofoto....przerobkach/.

Ogólnie to chodzi o to, że wywalasz ten dzielnik, zasilanie prowadzisz do rozdzielacza 3-sekcyjnego, powrotem z niego zasilasz 2-sekcyjny i z tego drugiego prowadzisz powrót normalnie w rurkę.

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Aa spoko :) ale to bedą wtedy chodziły oba rozdzielacze razem i na 100% cisnienia ??

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

No wtedy wychodzi tak jak byś miał jeden rozdzielacz.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

no to chyba nie mozna na raz obracac i podnosic. Az musze jutro popatrzec jak przewody ida i bede cos kombinować.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Niby nie można ale podobno i tak szybciej się ładuje, z resztą poczytaj komentarze pod zdjęciami do których linki wstawiłem wcześniej.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamcioxxx
      wymieniam wszystkie podzespoły w cyklopie pompę kostki itp i nie wiem jakim olejem najlepiej zalać układ
      i mam jeszcze jeden problem czy takie rozdzielacze beda pasowały do mojego cyklopa czy raczej nie http://www.sklep.atmp.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-TUR-CYKLOP-3-SEK-40L-Z-ZATRZASKIEM/154
      pozdrawiam
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem, Mianowicie od pewnego czasu zaczął wolniej podnosić. A przy naciśnięciu drugiej wajchy od zamykania wideł przyspiesza, gdy łamie go zamykają się same widły. Czy wymiana rozdzielaczy załatwi sprawę?
    • Przez dawidki16
      Witajcie,
      ojciec kupił nie dawno cyklop t214/3, który był dłuższą chwilę nie używany. W dniu kiedy przywieźli go do nas to siłownik od prostowania ramienia bardzo mocno przepuszczał olej ale już następnego dnia nie puścił w zasadzie ani kropli.
      Ojciec kupił nawet zestaw uszczelniaczy i próbował dziś go rozebrać, lecz nie da się wyciągnąć drutu mocującego, więc jak rozebrać ten siłownik, a i dodam, że nie widać przy siłowniku nigdzie, żadnej nakrętki czy czegoś w tym rodzaju co by ułatwiło rozebranie go.
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem , po zgaszeniu Ciagnika Cyklop w 2,3 minutach opuszcza bez obciążenia, słychac przy tym dośc głośne pstrykanie, natomiast podnośi bardzo dobrze, Problemem jest siłownik czy rozdzielacze ?!
    • Przez karolsz34
      Witam! Rozglądam się za ładowaczem cyklop i chciałbym się dowiedzieć czym się różni t-214/1 od t-214/3? Wiem jedynie, że ten nowszy ma siłownik pomiędzy ramionami montowany od góry a starszy od dołu. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który jest lepszy. Jak się sprawdza stan rozdzielaczy bo manometr do hydrauliki mam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj