Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Qaroleq    0

Witam :)

Mam zamiar kupić case'a model JX95 albo JD5090R co doradzicie co jest lepsze.Pomóżcie mi wybrać prosze o opinie Case'a I JD5090R Ps.jakie spalanie,wytrzymałość jak go oceniacie itd.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

sąsiad mam 5090r i bardzo go sobię zachwala , kupił go ponad rok temu, i nie miał jeszcze żadnych awarii, nie ma w nim chińskich części tak jak w sreii "m" spalanie też nie duże jak na jd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

witam. u mnie znowu sąsiad ma case jx1100, to o 5KM więcej od jx95. ma go już 3 lata i mówi że bardzo dobry ciągnik, mało pali i zwrotny jest. ma go z turem i ogólnie nie narzeka. ogólnie mówiąc to case na pewno będzie tańszy(cena) i tańszy w eksploatacji, co do trwałości to zależy od użytkowania też. podobno JD trwalsze ale też może się sypać a wtedy naprawa będzie dużo droższa niż w Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qaroleq    0

Dzięki wielkie Panowie :). czyli doradzacie kopic case'a czy jd ? Dzięki wielkie. :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

jeżeli cena, spalanie i ceny części nie grają roli to JD a jeżeli tak to Case, już pisałem czemu. pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekSam    1

.

Jx to typowy mechanik...jak na maly ciagnik to zaleta...Ale padają w nich zwolnice.Poza tym jesli idziesz juz tym kierunkiem to bierz NH. to jest to samo.To i to robione we Włoszech tyle ze w kieszeni zostanie ci z 10 tys.nie wierz w bajki ze inne podzespoly.Jedna kompania CNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

mechanik, zależy od tego jaki sobie zamówisz, NH jest tańszy tylko teoretycznie, bo będzie słabo wyposażony, mianowicie; będzie na wąskich kołach, skrzynia 30km/h, rewers mechaniczny, brak pneumatyki, a na pewno byś takiego nie chciał, więc będziesz musiał dopłacić, czyli wyjdzie to samo co Case lub nawet drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

.

. to jest to samo.To i to robione we Włoszech tyle ze w kieszeni zostanie ci z 10 tys

Jx i TD5000 sa produkowane w Turcji -_-


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

tylko ze jx95 jest na tej ostatniej liście, razem z MX, PUMA, i Steiger'em -_-

 

Ja nie pisałem że jest w Turcji tylko podałem źródło gdzie można się dowiedzieć :)

Chociaż patrze teraz i rzeczywiście nie ma dokładnego miejsca, ale bardzo możliwe ze tam gdzie reszta małych.

Edytowano przez Soulshakin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

mało tego, te dane dotyczą starej wersji 3,9 litra pojemności, która nie jest już produkowana. Nowa 95, ma inny silnik zupełnie, inne dane i inne parametry tego silnika, no i moc troszke większą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

ta strona też jakaś dziwna, te stare i te mniejsze byly chyba produkowane w Turcji, co do nowej 95 to kabina jest w Turcji robiona, a reszta to we Włoszech, z tego co pisało na ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

ta strona też jakaś dziwna, te stare i te mniejsze byly chyba produkowane w Turcji, co do nowej 95 to kabina jest w Turcji robiona, a reszta to we Włoszech, z tego co pisało na ciągniku.

Dawno tam nie wchodziłem myślałem że jest aktualna.

 

Za to poszperałem na internecie i jednak wychodzi że jest produkowany w Turcji przez Türk Traktör.

http://www.cmcmotors.com/had/downloads/JXJuly08.pdf

http://tractors.wikia.com/wiki/Case_IH

http://www.offhighway.co.uk/samples/CNH_Global_-_December_2010.pdf

 

 

Dla mnie wystarczy, jak mówisz ze w Włoszech to daj źródła że tak jest albo zrób zdjęcie z ciągnika. Pisać to może mogło na pojedynczym podzespole który mógł być produkowany w innym miejscu, ciągniki składane są w Turcji w Ankara Plant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

na silniku i na skrzyni pisało "made in Italy". pewnie jest tak ze turki biorą gotowe podzespoły właśnie jak skrzynia i silnik i składają ciągnik. wiesz poza tym "składane" i "produkowane" to duża różnica. znowu jak pytałem dealera czemu tak długo je ściągają, to powiedział ze przywiezienie z włoch troche zajmuje i nie zawsze ciągnik jest już wyprodukowany i czeka na transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

na silniku i na skrzyni pisało "made in Italy". pewnie jest tak ze turki biorą gotowe podzespoły właśnie jak skrzynia i silnik i składają ciągnik. wiesz poza tym "składane" i "produkowane" to duża różnica. znowu jak pytałem dealera czemu tak długo je ściągają, to powiedział ze przywiezienie z włoch troche zajmuje i nie zawsze ciągnik jest już wyprodukowany i czeka na transport.

Nic w tym dziwnego, bo przecież to normalna rzecz że teraz każdy ważniejszy podzespół jest produkowany przez inna markę, tak że silnik iveco we Włoszech prawdopodobnie tak samo jak skrzynia stad miejsce produkcji, ale my mówimy o fabryce w której się składa wszystko do kupy. I tak to działa wiec nie wiem skąd to zdziwienie.

 

Gdyby firmy chciały robić ciągniki od a do z w jednym miejscu to byśmy mieli niedorobione maszyny i do tego drogie.

 

Jednak miejsce składania też ma znaczenie bo bardziej rozbudowane i wymagające większej dokładności ciągniki robią w Austrii.

Edytowano przez Soulshakin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

a te największe chyba w USA, chociaż przeglądając te strony to zauważyłem że dane podane tam są inne niż w folderze producenta z tego roku odnośnie jx95. pisało tam też jeszcze że któraś seria z tych większych (130KM) jest produkowana w brazylii. W ogóle przeglądając różne strony to na kazdej jest co innego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co ja się orientowałem to jx składane w Turcji są przeznaczone na rynek Azjatycki dlatego że nie mają tam aż tak restrykcyjnych norm emisji spalin, natomiast jx składane we Włoszech przeznaczone są na rynek Europejski, przywożone są do nich kompletne kabiny z Turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

dzięki kolego @Czazal. teraz się wyjaśniło dlaczego na stronie tej tureckiej fabryki była podana norma emisji spalin T2, i moc zarazem każdego jx była większa, i dlatego jak oglądałem jx95 na placu to wszędzie pisało "made in Italy" a tylko na kabinie "made in Turkey". dzięki wielkie, PZDR ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma za co dziękować po prostu napisałem to co wiedziałem.

Pzdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Z tego co ja się orientowałem to jx składane w Turcji są przeznaczone na rynek Azjatycki dlatego że nie mają tam aż tak restrykcyjnych norm emisji spalin, natomiast jx składane we Włoszech przeznaczone są na rynek Europejski, przywożone są do nich kompletne kabiny z Turcji.

]

Gówno prawda, ja wiem że ludzie myślą że jak już włochy to mają 10 razy porządniejszy ciągnik czy co, proszę o źródło a nie bezpodstawne gadanie.

 

We włoszek produkowane są małe ciągniki ale z seri Quantum tutaj zestawienie z dokumentu o produkcji CNH

8NHZx.jpg

Edytowano przez Soulshakin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

kolego skąd masz te dane? pewnie znowu z jakiejś strony z 2006 roku, podobnie jak te co mi podałeś. poza tym jak wyjaśnisz fakt że na stronie fabryki w Turcji jest podane że posiadają normę emisji spalin Tier2? u nas pewnie nawet byś go nie zarejestrował, bo obowiązuje Tier3, a teraz wchodzi Tier4 chyba nawet, więc jak mogą tamte do Europy sprowadzać? a co do filmiku to ciągniki na nim miały takie prowizoryczne kabiny, tylko rama i zadaszenie a w środku blacha, tak to można w Azji jeździć i i tam gdzie cieplej właśnie. a w ogóle od kiedy jx95 ma 98KM? bo tak pisało na tej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Soulshakin

Widzę że bardzo się upierasz przy swoim chcesz to ci dzisiaj wstawię zdjęcie z homologacji tam jest napisane gdzie ciągnik jest składany.

Edytowano przez Czazal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj