Polecane posty

krzysiu15    0

Witam drodzy użytkownicy

Mam 15ha z tego 2.5ha łąk ziemie mam takie sobie bo 8ha to 3 i 4 klasa a reszta to piachy i nie wiem co mam hodować krowy czy byki mam starą chlewnie około 10x20 i stodołe 10x25 i chciałbym sie zająć jakąś hodowlą taką żeby wyżyc z tego

Ile bym musiał zainwestować np. w krowy a ile w byki??? i ile sztuk mieć?

Park maszynowy mam cały nic nie brakuje

I ile czego mam zaśiać

Prosze nie zamykajćie

I jak to jest czy mleczarnia może np. nie odbierać odemnie mleka???

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Po 1 dorośnij do takich tematów, wiem że tego w gimnazjum takich tematów się nie porusza.

Po 2 zapraszam do księgarni po słownik.

po 3 to sam już musisz ocenić siłę swojego gospodarstwa, czy dasz rade i ile sztuk utrzymać, ogólnie czy w okolicy jaki jest profil gospodarstw, , po temacie widzę że na temat opasów czy krów jesteś zielony wiec ciężko będzie Ci osiągnąć dobre rezultaty

Po 4 tutaj jest obszerny temat <_<

Po 5 temat bez sensu i do zamknięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

A czemu niby jestem bez pojećia np do byków i krów skoro mam byki teraz a kiedys miałem też krowy ale interes padł a byki i trzoda jest teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

heh ;)

mleczarnia może nie odbierać od Ciebie mleka bo np. odemnie też nie bierze...

Masz opasy to rozwijaj się dalej, krowy mleczne są drogim interesem bo dojarka, stado itp...

Chlewnie przerobić, boksy na głębokiej ściółce...

Masz nie za dużo ha i z kilku lub kilkunastu opasów nie wyrzyjesz, wiec bierzesz jeszcze ha w dzierżawę albo karmisz byśki plonami z twoich ha a sam idziesz do pracy, aby wyrzyć przez miesiąc a jak sprzedaż byki to jakaś premia będzie tobie, nie wielka bo trzeba kupić paszę, granulaty i soję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

No to jak miałeś krowy i byki to powinieneś sam wiedzieć.Najlepiej postaw ze 100 świń i zyski będą.Mniej roboty niż przy krowach.

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Po pierwsze to masz za mało łąk. Przecież czy krowa czy byk czy świnia samej słomy jeść nie będzie. Jak masz już przystosowaną chlewnie to skłonił bym się ku tej hodowli. Krowy to najlepszy zysk podłóg oczywiście innych zwierząt w rolnictwie ale kokosów też nie ma. Jednak krowy to największy wkład na początek. Byki natomiast mogły by być dobrym rozwiązaniem ale to zarobek co jakiś czas i musiałbyś zainwestować kupując małe byczki, karmić je przez 2 lata i dopiero były by jakieś zyski-dodatkowo najlepsza była by jakaś umowa z odbiorcą aby nie wyszło tak, że nie masz ich komu sprzedać albo sprzedajesz poniżej kosztów wyhodowania. Na temat świń się nie wypowiadam bo się nie znam.

"Postaw sobie 500 kur i już. " - a na takie posty leje ciepłym moczem. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

"I co z tych 500kur??? wyżyje??? " - jak będzie jadł tylko jajka to tak. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

"I co z tych 500kur??? wyżyje??? " - jak będzie jadł tylko jajka to tak. :lol:

Dobże sie czujesz???? to co jak jajka bende jesc to nie płace za prąd wode i takie tam o za rope bo jajkami wszystko zrobie

Koleś napisał albo 500kur to sie pytam o co w tym chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Z 500 kur napewno nie wyżyjesz. :)


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

jestescie pewni ze niewyzyje ?

Niech bedzie mial 400 jajek na placu u nas wiejskie jajka 1.20

Kura praktycznie co dzien niesie.

A miasto jak slyszy wiejskie to kolejka odrazu sie robi


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Dobże sie czujesz???? to co jak jajka bende jesc to nie płace za prąd wode i takie tam o za rope bo jajkami wszystko zrobie

Koleś napisał albo 500kur to sie pytam o co w tym chodzi

 

Ale Ty ogar jesteś. :lol: To było w formie żartu ale nie pomyślałeś o tym.

 

@kombinator18 Wyżyć wyżyje rozwijał się raczej nie będzie zbyt szybko. Tak spoko wiejskie jajka niech sobie nawet po 5 zł będą ale to jest rolnictwo i jeśli chce legalnie gospodarzyć to i legalnie musi jajka sprzedawać a wtedy cena nie jest taka super. Do tego jeśli chciałbyś sprzedawać je ludziom np. w wawie to jak wyobrażasz sobie sprzedaż 400 jajek? Ktoś kupi 2, 5 , 10, może nawet z 3-4 kupią po 20 ale jeśli 400 kur dziennie to trochę dużo. Ja widzę jak u mnie w mieście stoją z jajkami i sprzedają jak jest ciepło max 60 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ja tez w formie zartu pisalem choc rrodziny znajoma sprzedaje po 200 trzy razy w tygodniu w krakowie najwyraznej lubia wiejskie :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petri    0

Jak się to czyta to można się zlać. Chłopak jest naiwny i nawet się nabrał na te jajka.

Ale z drugiej str nie ładnie robić sobie żarty.

Byki i krowy to super interes - mogą od tego włosy powypadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Byki i krowy to super interes - mogą od tego włosy powypadać.

 

W rolnictwie jednak jest to jeden z lepszych kierunków. Ale oczywiście lepiej patrzeć jak ugór zarasta krzakami i chować się w piwnicy, żeby Agencja nie zrobiła kontroli i dopłat nie zabrali :) To IRONIA informuję, bo zaraz jakiś nieogar się spruje... -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MacRolMF
      Witam
      Chciałbym założyć hodowle krów mlecznych do dyspozycji mam jakieś 15 ha większość łąki,  chciałbym się dowiedzieć ile sztuk chodować, co, kiedy dawać jeść, jaka dojarka najlepsza na taką chodowle, co siać na tych polach.
    • Przez Lolek909
      Witam . Ile musze trzymać takiego byczka aby miał mase 350 kg ? 
    • Przez kristofmm
      Pany mam pytanie zaniemugł mi byk ok 450kg na tylne nogi (chwieje się ) ciężko mu wstawać , co może być przyczyną jak mu pomóc
    • Przez TakToJa
      Jak w temacie kupię książkę "Hodowla i chów gęsi" albo inną którą można śmiało polecić żeby liznąć informacji o hodowli  gęsi na małą i dużą skalę 
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam decyzja padła na trzodę  chlewną , posiadam 20ha klasy 4-5 miejscami 3 ale rzadko planuje kupować prosięta duńskie albo polskie zalezy od ceny, słyszałem ze na 1 sztuke przypada 350kg czyli teoretycznie około 300 swinek, w nastepnym rzucie bym kupował zboze i prosięta liczyłem to by wychodziło około 60zł nie licząc własnej pracy i wody, prądu. Jak myslicie warto ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj