Skocz do zawartości
michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wiosna

PeterG14    114

Za chwilę zasypuję rozsiewacz mocznikiem i jadę na 1ha pszenżyta z dawką 130kg/ha. W środę reszta ozimin bo od czwartku ma pokropywać po trochu.

milanreal1    290

ja owies sieje ok 230/ha wiecej nie ma sensu bo wieksze narazenie na wylegniecie z sila kielkowania ok 95%

Zdecydowanie za gęsto, szczególnie przy takim kiełkowaniu. Zaleca się ok 400 ziaren kiełkujących na m2 co odpowiada ok 160-180kg o bardzo dobrej sile kiełkowania.

cycek933    15

ja myslalem o dawce 200kg/ha owsa. to widze tak po srodku trafilem. u mnie musi byc gesto bo ja mam na mokrych glebach i jak zasieje za rzadko to taka szeroka trawa wychodzi i wszystko zadusza.

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

U mnie wyszło 210kg ale zastrzegam ze siła kiełkowania była kiepska. Ogólnie miałem wymienić ten owies ale każdy wie jak jest z kwalifikatem jarym w tym roku. Niestety siewnik mi się przestawił i poszło 195kg, teraz trochę strach czy nie będzie za rzadko.

cycek933    15

a co myslicie o czarnym owsie mam zalatwione 2 worki od sasiasa i chcialem pomieszac ze zwyklym sasiad w seszlym roku mial ten czarny to kazdy myslal ze to owsik a jak mu wymlucil to dwa razy tyle co zwykklego i to jest dobry zwykly owies tylko ze czarny

piotrb14    187

" toż to czort" :P

Słyszałem o czymś takim, podobno jego otoczka ma duże wartości odżywcze i znajduje zastosowanie w karnieniu koni sportowych

cycek933    15

nie mam pojkecie jakie wartosci i wogole ale wiem ze taki jest wyglad ma normalny jak owies tylko taki czarny jak owsik

damian40000    85

w sobotę sieliśmy owies na kiszonkę 270kg/ha. Dzisiaj jęczmień kwalifikowany 170kg/ha był czarny ale nie porośnięty i drugi wymieniany w tamtym roku 200kg/ha bardzo ładny koszony przed deszczami.

Piotruniu25    1059

Ja dziś dopiero owies posiałem,a z jęczmieniem jeszcze poczekam parę dni bo nikt jeszcze jęczmienie nie siał w moich okolicach. :) U mnie co niektórzy już buraki sieją,a ja nawet nasion jeszcze nie dostałem.I tak wcześniej jak przed świętami nie posieje buraków. ;)

Edytowano przez Piotruniu25

mario3004    0

U mnie jeszcze orka nie zakończona. Z siewem się nie śpieszę. W tym roku pierwszy raz na taką skałę stosowana będzie uprawa uproszczona.

pawel101210    0

U jednego wujka to dziś kultywatorem pod siew uprawialiśmy :) jeszcze zostało 2 ha mieszanki do posiania i jutro wujek planuje to posiać :P szybko ten sezon ruszył na dzień 27.03.2012 to już prawie u wujka wszystko posiane :) a w czwartek skoczę do rugiego wujka i zobaczę jak u niego sezon :D

argoz    0

a co myslicie o czarnym owsie mam zalatwione 2 worki od sasiasa i chcialem pomieszac ze zwyklym sasiad w seszlym roku mial ten czarny to kazdy myslal ze to owsik a jak mu wymlucil to dwa razy tyle co zwykklego i to jest dobry zwykly owies tylko ze czarny

Mój sąsiad miał ten owies. Mówił że tylko sama łuska i jak zawiózł na rynek to nikt nie chciał tego kupic bo każdy myślał że to wyrośnięty owsik :)

Marecki2922    14

Kosiłem kiedyś właśnie czarny owies a gospodarz nie powiedział mi że to jest czarny i ustawiałem duże wiatry aby wygnało owsik :D ale na myślę że bedzie tak jak z owsem bezłuskowym , jak się pojawił tak i znikł pomimo że pasza była ekstra

Ale wartości odżywcze ma o wiele większe od zwykłego

A co do ilości wysiewu to ja wysiewam zawsze około 240 i jest OK , na ilość wysiewu składa się wiele czynników i każdy sam do swoich potrzeb musi dostosować wysiew

cycek933    15

Mój sąsiad miał ten owies. Mówił że tylko sama łuska i jak zawiózł na rynek to nikt nie chciał tego kupic bo każdy myślał że to wyrośnięty owsik :)

nikt nie chcial bo wlasnie tak jak mowisz kazdy myslal ze to owsik a ja nie zamierzam z nim jezdzic i sprzedawac tylko na pasze dla opasow

PeterG14    114

Dzisiaj posiany jęczmień jary. Sucho już jest. Kurzyło się jak za kombajnem. Jutro siew mocznika na oziminy.

gadek5228    132

Wczoraj i dzisiaj woziliśmy obornik pod kuku i rozsieliśmy nawóz pod korzeń na owies,jutro pewnie siew.

ogrodnik70    0

Umnie zasiewy zakonczone. Oziminy przesiane. Jeszcze obornik pod kuku i ziemniaki ale to po niedzieli. Sasiedzi tez ostro robia juz w polu. Teraz tylko sie modlic o deszcz zeby popadało bo jest bardzo suchutko jak na to pore roku , nie pamietam takiej szybkiej i suchej wiosny od wielu lat.

argoz    0

Zrobiłem dzisiaj z 200km i tylko 1 ciągnik z siewnikiem widziałem. Ludzie jeszcze w moich okolicach nie bardzo wyruszają na pole.

bizmesmen    1

Ja dzisiaj zastosowałem nawożenie dolistne pszenicy ozimej z ochroną fungicydową. Plonvit Z 1l/ha+ Tytanit 0,2l/ha+ Siarczan magnezu z mikroelementami 5 kg/ha + Duett Ultra 0,6l/ha.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?