michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

ROLNY    0

Tam gdzie planuje sieć tatarkę będzie tak w granicach IV klasy :) . Całość to 0,80ha niedawno to kupiłem, około 0,50ha orne i około 0,30ha nieużytek na którym rozsiały się olszyny bo poprzedni właściciel do końca nie obrabiał bo niby dla niego za mokre :( ale ja planuje te olszynki wyciąć i to obsiewać od przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile siejecie kukurydzy?My 95000 ziaren na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zalezy od przeznaczenia, gleby, nawożenia itd ;) Ja posiałem 80tys.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

@milanreal1 czemu tak mało jest przeznaczona na ziarno? Ja na kiszonkę siałem ok 90-100 tyś na 1 ha , nie którzy koledzy z AF siali nawet100 - 120 tyś na 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Piotrek1975 również siejemy na kiszonkę i 95 tyś wydaje się odpowiednią ilością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byku2002    0

Dziś byłem u brata ciotecznego i na przeciwko jego domu gościu trzydziestką zboże siał :) dawno tak nie było że w maju zboża ludzie siali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Jęczmień jary można jeszcze siać , kiedyś na mokrym kawałku zasiałem 6 maja i był lepszy jak ten z końca marca.

Starsi gospodarze mówią że jęczmień się sieje aż śliwki są wielkości paznokcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@milanreal1 czemu tak mało jest przeznaczona na ziarno? Ja na kiszonkę siałem ok 90-100 tyś na 1 ha , nie którzy koledzy z AF siali nawet100 - 120 tyś na 1 ha

Bo to jest tak że na kiszonke powinno siac sie troche gęściaj niż na ziarno. A że w moich warunkach siać kukurydzy na ziarno nie ma sensu (V klasa), wystepuja okresy suszy, nawożenie nie jest duże więc obsada nawet na kiszonkę musi być mała. Moje warunki wyżywią więcej badylów, kolb niekoniecznie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

wczoraj 2 próba rozsiania nawozu na łąki, iiii? nie udało się wszędzie dojechać jeszcze miejscami woda stoi (ale znowu mi przybyło ponad 2 ha łąk :D )na zbożach też nie było łatwo ale nie jest najgorzej (koleiny) tak ze teraz czekać na koszenie łąk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byku2002    0
Napisano (edytowany)

A to co siejesz drugą dawkę na łąki ?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Koledze chyba chodziło o to że za pierwszym razem mu się nie udało posiać i drugim też nie bo ma mokro na łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no zgadza się mokro, a nawet bardzo mokro... jedna z lepszych łąk(2 ha)w 80% pod wodą prawie ze...trawa ponad 20 cm tam gdzie woda stoi, tak ze wody nie widać ale jak wjechałem to zobaczyłem... co ciekawe zero kolein?? gdzie na innych łąkach tam gdzie mokro to odrazu się koleiny robiły i to dość spore <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95
Napisano (edytowany)

dzisiaj objechalem pola i lipa, to co zaorane ozime bylo opryskane glenem i jare zaczyna usychac :unsure: .a tam gdzie nie to pieknie.od razu widac kto go stosowal jesienia.

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Dziś poszła próba koszenia żyta na kiszonkę nowym nabytkiem....w środę tniemy na całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

witam. mam pytanie calkiem inne i pewnie moderator mi da popalic. ale chce wrzucic filmik z jałowkami i do jakiej kategorii mam go wstawic? jak tam sa tylko z maszynami rollniczymi? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

witam. mam pytanie calkiem inne i pewnie moderator mi da popalic. ale chce wrzucic filmik z jałowkami i do jakiej kategorii mam go wstawic? jak tam sa tylko z maszynami rollniczymi? prosze o pomoc

W dziale "Video" nie ma jeszcze wszystkich kategorii uzupełnionych więc chyba musisz poczekać.

Nie dam ci popalić pod warunkiem że w końcu zaczniesz używać polskich znaków i dużych liter bo twoje posty ciężko się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

W dziale "Video" nie ma jeszcze wszystkich kategorii uzupełnionych więc chyba musisz poczekać.

Nie dam ci popalić pod warunkiem że w końcu zaczniesz używać polskich znaków i dużych liter bo twoje posty ciężko się czyta.

Ok. Dzięki. A co do tych działów nie wiesz kiedy będą zrobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj