michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

pawel101210    5

Wujek dziś orał pod ziemniaki ale to kilka arów więc robota trwała chwilę :) i jeszcze żeby koparka JCB się nie nudziła to wyrównywał łąkę :lol:


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

dzisiaj orka wymarzlego przenzyta ozimego rozworzenie obornika sadzienie ziemniakow i sypanie nawozu na reszte przenzyta co zostalo.

 

mam pytanie. wiem ze troche nie w tym temacie. ale mam kawalek zyta i jest troche slabe gdzies 3 tyg temu posypalem saletra 100kg na pol ha. troche jest lepsze ale to jeszcze nie to. co myslicie gdybym dal siarczan amonu? czy to cos da czy nie? jak tak to w jakich ilosciach bym musial go dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a po co siarczan? to nie rzepak.. Lepiej sypniej jeszcze 100 kg albo opryskaj mocznikiem z jakimś nawozem dolistnym. I możesz polecieć siarczanem magnezu ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

aśnie chciałem pryskać na miotłę i od razu dać mu mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

U nas pola robia sie zielona, oziminy które zostały opryskane na chwasty, a ziemniaki to jeszcze poczekam bo czasem zmarzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

A ja siedzę i czekam na pogodę :) jeszcze 1,5 ha owsa nie posiane a to co zasiane 3 tyg temu jeszcze nie wyszło na powierzchnię bo zimno :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jutro sadze ziemniaki u kuzyna. W sobotę u siebie jeżeli będzie cieplej. A co do zbóż to pszenżyto jare bardzo ładnie wzeszło. Myślę, że niedługo będzie się krzewić. Jęczmień kiełkuje, tak samo mieszanka. Łubin już w 100% powschodził niedługo puści liście. Na razie pogoda "w miarę" sprzyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W sobotę posadziliśmy 20a ziemiaków,a za 2-3 tygodnie sieję kukurydzę,zależy jaka pogoda będzie.Dzisiaj cały dzień u mnie pada.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U mnie też pada ale w polu się kurzy... yyy jak jest 5-6 klasa to się zawsze kurzy :) bo gdzie lepsze tereny to woda zaczyna stać ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

W czwartek zasiane 4,5 ha pszenicy jarej; piątek padało; w sobotę 7,5 ha jęczmienia; od wieczora w sobotę leje. Jutro ma się rozpogodzic to dosieje się w środę 3,5 ha jęczmienia, czwartek 6,5 ha buraków!

Leje, a miała byc szusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Lepiej suszy tak nie wyglądać!!!

 

Opryskałem w piątek pszenicę Chwastoxem Trio. Czy mogę już pryskąc Antywylegaczem lyynym + Moddus?

I czy stosował ktoś z Was Moddusa w pszenicy przewódkowej?

Proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja dzisiaj bronowalem po mieszanke. owies jeczmien i chce zyto dotego wsypac. miejscami bylo ciezko ale siac bede w pon. wiec powinno byc w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wczoraj niestety poszło ostatnie 2 ha rzepaku pod pług. Zapowiadał się dobrze ale jednak i tak był za słaby. Po oprysku na chwasty podjęłem decyzje o likwidacji. Jutro uprawie a po jutrze siew mieszanki. Chciałem jęczmień ale nigdzie nie ma do zakupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzisiaj posiałem saletrę na łąki i jęczmień ozimy,siew kukurydzy planuję pod koniec następnego tygodnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja miałem dziś siać qq ale nic z tego , wczoraj przeszła taka burza i dziś na polu miejscami woda stoi , więc musi się odwlec gdzieś do wtorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja dzisiaj sypalem nawoz po mieszanke. lubofoske 4 i polifoske M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Mam dziś cały dzień pracy za sobą. Rano sadzenie ziemniaków potem siew mieszanki. Około godz. 15 przeszła potężna ulewa a pod wieczór pobronowałem pod kukurydze.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dzisiaj pszenica oraz ziemniaki łącznie ok 6 arów. Praca u znajomego na jego przydomowej działce... Co oznacza zakończenie zasiewów zboża na sezon wiosenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

dzisiaj siew mieszanki. jorka owies i jeczmien. ok 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A u mnie dzisiaj była wywożona gnojówka. Potem przejechałem dwa razy agregatem i w sobotę siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj