michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

soltys48    19685

Dziś dwóch napaleńców zaczęło sadzić ziemniaki.......

U mnie wczoraj przesiane prawie ostatnie pszenżyto(zostało z całych ozimin 0,5 hektara)a wcześniej siane już na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

U mnie też dziś znajomy był pożyczyć sadzarkę , wydaje mi się że trochę zawczasu .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Dziś chciałem polecieć z herbicydem po oziminach, ale tak wiało że dałem se spokój bo nie miało by to sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jutro nawóz pod jęczmien w piątek siew i jak się uda wiosenne posiane :) Bo owies już od czwartku w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Na kukurydze i ziemniaki to jeszcze za wcześnie :) dajcie sobie spokój bo ziemniaki to nawet w maju można sadzić a jak przymrozki uderzą to D*pa :P nawozy już wszyscy praktycznie sieją ale w okolicy to nigdzie kukurydzy i ziemniaków zasadzonych nie widać :P wujek to pewnie za 2-3 tygodnie posadzi ziemniaki a kukurydza u drugiego wujka to pewnie na początku maja :P


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nawóz na łąki dzisiaj wysiany tam gdzie się dało wjechać, resztę dopiero jak woda zejdzie, owies z jarka wychodzi/wschodzi i dość ładnie narazie wygląda :) kiedy siejecie trawę?na gruntach?

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Już ziemniaki sadził? Nie za wcześnie trochę tym bardziej że ostatnie dni były dość chłodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

]

Na Podlasiu jeszcze wczoraj był siarczysty przymrozek. Jare zboża nie próbują wschodzić ozime w zaciszu zaczynają się zielenić, a te na otwartej przestrzeni aż fioletowe i przycupnięte, przez ostatnie 2 tygodnie stały w miejscu, albo rosną pojedyncze rośliny - i jak tu mierzyć w kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja z ziemniakami czekam jeszcze co najmniej tydzień. Dzisiaj zrobiłem oprysk na rzepaku i pszenicy. Mogłoby znowu trochę popadać bo co z tego, że w sobotę lało jak z wiadra i ledwo na pole szło wjechać skoro w niedziele i w poniedziałek wiał silny wiatr, który wszystko obsuszył. Ale dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

u mnie dzisiaj posiane 3ha jęczmienia a jutro "żniwa " w pszenicy ozimej i pszenżycie łącznie ok 5,5ha, na ich miejsce pszenica jara. Na Zamojszczyznie prace polowe od dzisiaj pełną parą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W mojej okolicy już owies i jęczmień prawie wszyscy posiali,zostały tylko pola na które nie da się wjechać -_- Dziś mija 15dzień jak posiałem owies a on dopiero lekko puszcza kiełki,dobrze się zakorzenił,ale tak jakby bał się wyjść,przez tą pogodę ;[ Miejmy nadzieje że z dnia na dzień będzie coraz lepiej,a z kartoflami to czekam aż się ociepli bo nie chcę żeby wymarzły,ale gdzieś za tydzień trzeba bedzie je posadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U mnie zakończyliśmy zasiewy. Dzisiaj była mieszanka owies+jęczmień+pszenica oraz czysty owies tak łącznie z 2 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

Dziś posiany ostatni nawóz na pastwisko-1,5hektara/300kg mocznika siane "jak za czasów dziadka"czyli ręcznie z wanienki.................no i ostatni kawałek zaorany pod kukurydzę z ziemniakami czekam do maja-będę sadził po skoszonym życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Moje mięszanki owies + jęczmień już z tydzień temu wzeszły już zieloniutkie pola w końcu za dwa dni będzie miesiąc jak posiałem.

Dziś wałowałem wszystkie łąki ponad 6 ha miejscami jeszcze mokro dobrze że zabrałem linkę bo musiałem wyciągać wał :)

Jutro planuję powlec orankę pod qqrydzę to się trochę rozbije ziemia i będzie gotowa pod agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

A u mnie już prawie wszystko obsiane tylko zostało mi jeszcze z 1h do siania mieszanki , ziemniaków jak na razie zasadziłem tylko 50a, a 65a w sobotę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dziś zacząłem buraki cukrowe siać

I skończyłem pryskać rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

a ja dopieo dzisiaj przejechalem agragatem na jesiennej orce pod mieszanke i miejsca gdzie ozime wymarzlo. ledwo ledwo ale ujechalem teraz troche przeschnie. mysle ze w sobote przejade drugi raz i pod koniec nastepnego tygodnia bedzie siew. sadzic ziemniaki tez zamierzam w przyszlym tyg ale to na piaskach gdzie brak wody. na ziemi torfowej planuje jak zawsze czyli po 3 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj