michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gadek5228    132

Moja dzisiejsza robota to rozsiewanie nawozu ręcznie na 60a łąki.Mokro i niestety nie da rady wjechać,a nawóz trzeba rozsiać -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

eeee jeszcze obeschnie i da rade wjechać ja na razie też musze czekać . <_< ale co zrobić chyba jeszcze nie jest za późno. to dopiero początek kwietnie da się radę :P

Edytowano przez MAT912
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

u nas też nie wszyscy zasiali zboża , w zeszłym roku u nas dopiero o tej porze się zaczynał czas siewu to tylko w tym roku niektórzy wcześniej wyjechali w pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

dzisiaj kretowiny rozściągnięte, co tego cholerstwa jest na łakach to obłęd!!! i tam gdzie się wydawało sucho po tych deszczach woda stoi i znowu 40% łąk w wodzie <_< jutro zamiary na rozsianie nawozu tam gdzie w miare sucho jest a reszta sobie poczeka za nawozem aż obeschnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

deszcz wstrzymuje prace.. miała być ładna pogoda dziś okolice lublina a jest deszczyk.. więc zamiast siać pszenice można iść jajka święcić... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

a u mnie w świętokrzyskim była dość ładna pogoda , tylko rano było pochmurno a tak to świeciło słońce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

Ja po świętach planuję wyruszyć na swoje pola. Mam nadzieję, że przez święta będzie ładna pogoda i da się ujechać.

 

<_< ehh... O wiele lepiej teraz wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Jęczmień zasiany, po Świętach obornik pod qq i koło 20. siew.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

mi pozostało zasiać owies na 1h i posiać nawóz na 1.5h no i łąki.a resztę obsiałem dwa tygodnie temu udało się wjechać.ale gdzie nawóz posiany po zbożu a gdzie nie, to widać znaczną różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

ja dopiero powywoziłem gnojowice na pola :) a z resztą się poczeka. Bo jak patrzeć niektórzy się mało co nie ... tylko napola juz robic posieli itp a tu śniegu jeszcze napadało... ja to niewiem jakby nie mogli poczekac . Rok temu to dopiero o tej porze się ludzie za robote w polu brali a nie ... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja dopiero powywoziłem gnojowice na pola :) a z resztą się poczeka. Bo jak patrzeć niektórzy się mało co nie ... tylko napola juz robic posieli itp a tu śniegu jeszcze napadało... ja to niewiem jakby nie mogli poczekac . Rok temu to dopiero o tej porze się ludzie za robote w polu brali a nie ... <_<

hehe kupilem trzy dni temu cielaka od handlarza a paszport z twojej miejscowosci.. moze to toj??:D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

lazik11441przy pracach w polu nie patrzy się na datę w kalendarzu czy jest marzec czy kwiecień tylko na pogodę, która jak jest i pozwala na wjazd na pole to na co niby czekać. Na cud ?? Siać jak tylko sie da, im wcześnej tym lepiej i większy plon. Także nie rozumiem twojego nastawienia :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja jestem innego zdania. bo moze byc tak ze w marcu bedzie upal wszyscy posieja a w kwietniu przyjdzie mroz i wszystko szlak trafi jak ozimy w tym roku. marzec to jeszcze jest taka pora roku nie pewna. moze nie bedzie a moze bedzie ten mroz. ja dopiero wyruszam po swietach w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

pogody nie przewidzisz jaka będzie dokładnie za miesiąc , ale każdy prace polowe wykonuje w terminie który im bardziej odpowiada ja już wszystko zasiałem w marcu jak dalej będzie się zobaczy a może też być tak że będzie mróz i nic nie zostanie a ci co zasieją później będą mieć lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

u mnie w okolicy jest takie zdanie że owies majowy to tylko dla krowy więc popieram moich przed mówców że czym wcześniej tym lepiej u mnie wszyscy sieja jak tylko pogoda pozwala a np łubin siany w marcu nie zmarznie jeśli nie zasieje się go w marcu to dopiero w maju a to za póżno może takie zabobony ale tego się trzymam.teraz to nie wiadomo kiedy da się wjechać w pole przy dobrej pogodzie to za dwa tygodnie więc koniec kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

w mojej lekturze ,, szczegółowa uprawa roślin TOM I'' jest termin na jare II-III dekada marca z uwzględnieniem każdy spużniony o tydzień termin = obniżką plonu, opracowanie z 10 letnią praktyką doświadczalną, tylko że w dzisiejszych czasach nie przewidywalna pogoda może narobić psikusów, dodam że odkąd gospodarzę zawszę siałem przed końcem marca, i nigdy nie żałowałem

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

może się wtrącę do tematu choć obserwuję go od dłuższego czasu... @suzuki21l taka moja radą czytaj trochę mniej książek (choć one też są ważne nie przeczę i znam tą książkę) ale popatrz na to z perspektywy całego kraju..u ciebie w lubuskim można sobie dotrzymywać tych terminów a nawet trzeba ale np u mnie w drugim końcu Polski (lubelskie) raz na kilka lat trafi się rok że możesz wejść w pole w marcu i to raczej z końcem marca po 20 - 25... a najczęściej jest tak że sieje się po 10 kwietnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

majstry wczoraj padało poziom wody się podniósł znowu <_< więc i woda się pokazała ponownie na łąkach nie są to jakieś duże place pozalewane(pozalewane to ja mam te które są nisko położone)co mówicie siać nawóz czy czekać aż woda zejdzie? chociaż nie wiadomo kiedy to będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

lazik11441przy pracach w polu nie patrzy się na datę w kalendarzu czy jest marzec czy kwiecień tylko na pogodę, która jak jest i pozwala na wjazd na pole to na co niby czekać. Na cud ?? Siać jak tylko sie da, im wcześnej tym lepiej i większy plon. Także nie rozumiem twojego nastawienia :wacko:

:unsure: czyzby?? no niewiem jak skometujesz taką pogodę jaka jest teraz przynajmiej u mnie ... noce zimne a w dzień pada śnieg no nie wiem czy to jest tak dobrze dla roślin... :o

 

hehe kupilem trzy dni temu cielaka od handlarza a paszport z twojej miejscowosci.. moze to toj?? :D hehe

heh fajny zbieg okoliczności :) ale to nie mój cielak bo ja sam kupuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Witam napisze może tutaj.

 

Czym lepiej doprawić pole do siewu owsa ? Orane było w tamtym tygodniu, i teraz co mam zrobić ? Lepiej bronami czy kultywatorem z wałkiem ? Może o durne pytanie, ale chciał bym żeby było jak najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja zawsze jezdze po orce bronami z walkiem i jest jak na talezu zadnej brylki a ziemie mam czarna wiec ogolnie same bryly. alejak dobry kultywator to czemu nie. zawsze ta ziemie glebiej wzruszy jak to mokry kawalek to zawsze lepiej wysuszy go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Może już kolega się zdecydował ale lepiej kultywator z wałkiem. ja tak robię już kilka lat na każde zboże.Moi sąsiedzi też.i łatwiej siać,lepiej widać niż po bronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj