michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

PeterG14    115

Dzisiaj jak byłem na drodze krzyżowej ulicami to ładnie deszczem dawało. Jutro jadę na pole zobaczyć jak mają się oziminy i zasiane jare. Na razie na wierzch pokazał się się tylko łubin. Pszenżyto dopiero wypuściło kiełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

u mnie posiana pszenica jara z burakami i jeczmieniem czekam jeszcze kilka dni,bo na razie zimno,a dzisiaj wreszcie ziemia trochę wilgici dostanie bo całą noc padało i teraz również,może nie mocno ale cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

No to popadało ładnie całą noc i teraz też przeloty, teraz przydało by się słonko i + 25 i pola i łąki zielone.

Tym czasem na słupku tylko 4 stopnie i palić trzeba w piecu jak w zimę :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja już dawno piec wygasiłem pomimo że na dworze chłodno ale w domu utrzymuje się temperatura 24 stopnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

u mnie dzisiaj sasiad bez kabiny ciapkiem rozsiewal nawoz. haha. a wiatr taki ze jak grad dypal to nie mogl opasc na ziemie bo go wywiewalo.. moim zdaniem jest to strata pieniedzy za nawoz zwlaszcza ze taki drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

czego strata, rozpuści się i wsiąknie w ziemię lepiej

tak tak. ale mi nie o to chodzi tylko o to ze przy takim wietrze polowa pola bedzie miala az grubo a druga polowa nic zwlaszcza ze to sa kawalki po 1-2 ha waskie. bo taki wiatr dmucha ze nie ma szans zeby wszedzie ladnie rowno wysiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Owies z wujkiem posialiśmy 24 marca :) w środę 28 marca wsialiśmy trochę mieszanki :P jeszcze zostało 1,80 ha do zasiania bo trzeba było 1 ha pszenżyta ozimego zniszczyć kultywatorem bo zimy nie wytrzymało :( wczoraj wujek pojechał pobronować to pole ale deszcz go złapał na polu to dokończył to i wrócił do domu :D ale od wczwartku pada i teraz jeszcze śnieg sypie :( pogoda do D*py


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie padał deszcz ze śniegiem, ale dobre i to bo woda bardzo potrzebna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U was już zbierają hektary na klęskę ??

Bo u nas zbierają mam nadzieje że nazbierają ponad 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    477

ja we wtorek posiałem nawozu oraz uprawiłem ziemię.W środę zasiałem trochę pszenicy i owsu.W piątek orka kupionego nieużytku oraz talerzowanie.Dziś rozsiewanie nawozu po łąkach ręcznie.W najbliższym czasie trzeba będzie doprawić resztę nieużytku a dalej zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

U mnie teraz leży 5 cm śniegu na polach ;p więcej niż momentami w zimie xD to jest cały kwiecień ;D

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A u mnie padał śnieg ale nie trzymał się. Teraz świeci słońce sobie. Ziemia teraz jak gąbka. Gdyby nie te niskie temperatury to była by bajka ale i tak jest dobrze. Nie mam teraz nic do roboty. Ten tydzień zapowiada się bardzo leniwie :wacko:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

w piątek deszcz ,wczoraj śnieg dziś owies na wierzchu..........................wreszcie powschodził......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzisiaj i u mnie sporo śniegu napadało ale tylko na chwilkę :)szkoda tylko że jest tak zimno,dobrze że troche popadało bo przy siewie owsa to nieźle się już kurzyło :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja dziś z moim 8-mio letnim synem zbierałem kamienie mały powolutku jechał a ja z 7 ha narzuciłem prawie przyczepkę 3T kamieni bo dawno nie były zbierane to tak z braku zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Dziś ojciec posiał jęczmień po pszenicy-więc z siewów tylko kukurydza pozostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A dzisiaj z braku zajęcia wystawiłem opryskiwacz i wybierałem kłącza perzu z pola pod kukurydze i ziemniaki. Z 2ha miałem 5 taczek ale przynajmniej sobie popracowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj