michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    356

nie za wcześnie ten zabieg fungicydem? No chyba że masz objawy chorób podstawy źdżbła ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmesmen    1

Tak pojawił się prawdopodobnie mączniak bo na środku liścia pojawiła się taka brązowa plama a reszta jest zielona i boje się że może się to rozprzestrzenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

brązowa plama nie świadczy tylko o mączniaku.. mączniak to biały (w różnych odcieniach) osad, nalot (nie wiem jakby to nazwać) który schodzi pod paznokciem. U Ciebie może to być septorioza, ciężko mi cokolwiek powiedzieć bo nie widze rośliny.

Jeżeli natomiast jest to mączniak i w dodatku wystąpiły u Ciebie choroby podstawy źdźbła to wygrałeś z wczesnym zabiegiem, bo w tym roku zalecają przyśpieszyć zabiegi i unikać zabiegów w fazie BBCH 29-31 - oczywiście jeżeli presja chorób nie będzie zbyt duża ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie póki co nie ma objaw chorób. Myślę, żeby po świętach opryskać fungicydem. Mniej więcej za 1,5 godz sieje mocznik jak się wiatr zacznie uspokajać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam w sobotę posiałem jęczmień jary i w poniedziałek zawałowałem pole i już się kurzyło za wałem na razie nie sieje ani nie pryskam bo za duży wiater

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja już mam wszystko posiane. Ale najgorsze jest to że o tej porze to nigdy ciągnikiem wjechać w pole nie mogłem bo się topiłem a teraz susza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Disiaj zasiany owies,po wale to już się nieźle kurzyło,ogólnie to robi się sucho..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj wieczorem rozsiany mocznik. Wiatr troszkę wiał ale dałem radę. Na razie do świąt nic nie robię. Po świętach znowu ruszę z opryskami, sadzeniem ziemniaków i na koniec siew kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

Dziś zasiany owies (RAJTAR) i mieszanka owsa z jęczmieniem, czyli siewy zakończone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Ciekawi mnie co będzie z tych wszystkich siewów buraków, jęczmienia, łubinu, owsa itd. skoro nadają śnieg i mróz. Moje plany były również takie żeby zasiać wszystko przed swiętami ale po prognozach pogody wolę odczekać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

W prognozach już parę razy zapowiadali deszcz i żadna kropla nie spadła.Czekam tylko z łubinem, jutro koniec sadzenia ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

obornik zaorany czekać na siew kukurydzy i po niedzieli jęczmień po pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam ja właśnie we wtorek zasiałem owies 2 ha a dzisiaj pada deszcz u mnie także się dobrze złożyło a i mam pytanko co dajecie na drugą dawkę na ten owies pod korzeń poszła lubofoska 200 kg na ha może coś dolistnie co?Co tam doradzicie POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dolistnie nie podasz pełnej dawki. Na forum to już dziesiątki razy było powtarzane. II dawkę możesz dać tak jak w zbożach ozimych, tzn na początku fazy strzelania w źdźbło.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie śniegu nie zapowiadają. Jedynie przymrozki do max. -4*C. Łubin już powschodził, raczej wytrzyma przymrozki. Najwyżej po świętach pójdą odżywki npk + mikroelementy + siarczan magnezu. Teraz ma padać deszcz więc bardzo dobrze. Zboże jare tak jak w zeszłym roku podczas wegetacji dostanie wodę w czasie gdy inni jeszcze nie posiali. Póki co tragedii nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Oby nie było za niskich temperatur bo u mnie pierwsze zasiewy mieszanki już powschodziły . W środę zakończyłem siew zboża , qq kupiona i tylko czekam na jej siew ale to musi jeszcze potrwać gdzieś po 20 kwietnia.

Teraz odpoczynek po dwu tygodniowej harówce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Panowie u mnie aktualnie zima ... już się biało zrobiło .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wczoraj zasiałem pół hektara owsa bo więcej nie zdążyłem jak zaczął zapier***** deszcz to w 15 minut miałem kałuże na polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Dobrze,że chociaż popadało bo u mnie sahara!!!!owies zasiany 2tygodnie temu i nawet nie wychodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie (na Lubelszczyźnie) wczoraj zaczęło troszke padać, w nocy ładnie kapnęło a dzisiaj to i grad i deszcz i śnieg :P w tej chwili na termometrze 1 stopień :mellow:


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj