michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

PeterG14    115

Za chwilę zasypuję rozsiewacz mocznikiem i jadę na 1ha pszenżyta z dawką 130kg/ha. W środę reszta ozimin bo od czwartku ma pokropywać po trochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja owies sieje ok 230/ha wiecej nie ma sensu bo wieksze narazenie na wylegniecie z sila kielkowania ok 95%

Zdecydowanie za gęsto, szczególnie przy takim kiełkowaniu. Zaleca się ok 400 ziaren kiełkujących na m2 co odpowiada ok 160-180kg o bardzo dobrej sile kiełkowania.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja myslalem o dawce 200kg/ha owsa. to widze tak po srodku trafilem. u mnie musi byc gesto bo ja mam na mokrych glebach i jak zasieje za rzadko to taka szeroka trawa wychodzi i wszystko zadusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie wyszło 210kg ale zastrzegam ze siła kiełkowania była kiepska. Ogólnie miałem wymienić ten owies ale każdy wie jak jest z kwalifikatem jarym w tym roku. Niestety siewnik mi się przestawił i poszło 195kg, teraz trochę strach czy nie będzie za rzadko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

a co myslicie o czarnym owsie mam zalatwione 2 worki od sasiasa i chcialem pomieszac ze zwyklym sasiad w seszlym roku mial ten czarny to kazdy myslal ze to owsik a jak mu wymlucil to dwa razy tyle co zwykklego i to jest dobry zwykly owies tylko ze czarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

" toż to czort" :P

 

Słyszałem o czymś takim, podobno jego otoczka ma duże wartości odżywcze i znajduje zastosowanie w karnieniu koni sportowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

nie mam pojkecie jakie wartosci i wogole ale wiem ze taki jest wyglad ma normalny jak owies tylko taki czarny jak owsik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w sobotę sieliśmy owies na kiszonkę 270kg/ha. Dzisiaj jęczmień kwalifikowany 170kg/ha był czarny ale nie porośnięty i drugi wymieniany w tamtym roku 200kg/ha bardzo ładny koszony przed deszczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja dziś dopiero owies posiałem,a z jęczmieniem jeszcze poczekam parę dni bo nikt jeszcze jęczmienie nie siał w moich okolicach. :) U mnie co niektórzy już buraki sieją,a ja nawet nasion jeszcze nie dostałem.I tak wcześniej jak przed świętami nie posieje buraków. ;)

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

U mnie jeszcze orka nie zakończona. Z siewem się nie śpieszę. W tym roku pierwszy raz na taką skałę stosowana będzie uprawa uproszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U jednego wujka to dziś kultywatorem pod siew uprawialiśmy :) jeszcze zostało 2 ha mieszanki do posiania i jutro wujek planuje to posiać :P szybko ten sezon ruszył na dzień 27.03.2012 to już prawie u wujka wszystko posiane :) a w czwartek skoczę do rugiego wujka i zobaczę jak u niego sezon :D


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

a co myslicie o czarnym owsie mam zalatwione 2 worki od sasiasa i chcialem pomieszac ze zwyklym sasiad w seszlym roku mial ten czarny to kazdy myslal ze to owsik a jak mu wymlucil to dwa razy tyle co zwykklego i to jest dobry zwykly owies tylko ze czarny

Mój sąsiad miał ten owies. Mówił że tylko sama łuska i jak zawiózł na rynek to nikt nie chciał tego kupic bo każdy myślał że to wyrośnięty owsik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Kosiłem kiedyś właśnie czarny owies a gospodarz nie powiedział mi że to jest czarny i ustawiałem duże wiatry aby wygnało owsik :D ale na myślę że bedzie tak jak z owsem bezłuskowym , jak się pojawił tak i znikł pomimo że pasza była ekstra

Ale wartości odżywcze ma o wiele większe od zwykłego

A co do ilości wysiewu to ja wysiewam zawsze około 240 i jest OK , na ilość wysiewu składa się wiele czynników i każdy sam do swoich potrzeb musi dostosować wysiew


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

Mój sąsiad miał ten owies. Mówił że tylko sama łuska i jak zawiózł na rynek to nikt nie chciał tego kupic bo każdy myślał że to wyrośnięty owsik :)

nikt nie chcial bo wlasnie tak jak mowisz kazdy myslal ze to owsik a ja nie zamierzam z nim jezdzic i sprzedawac tylko na pasze dla opasow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj posiany jęczmień jary. Sucho już jest. Kurzyło się jak za kombajnem. Jutro siew mocznika na oziminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Wczoraj i dzisiaj woziliśmy obornik pod kuku i rozsieliśmy nawóz pod korzeń na owies,jutro pewnie siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Umnie zasiewy zakonczone. Oziminy przesiane. Jeszcze obornik pod kuku i ziemniaki ale to po niedzieli. Sasiedzi tez ostro robia juz w polu. Teraz tylko sie modlic o deszcz zeby popadało bo jest bardzo suchutko jak na to pore roku , nie pamietam takiej szybkiej i suchej wiosny od wielu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Zrobiłem dzisiaj z 200km i tylko 1 ciągnik z siewnikiem widziałem. Ludzie jeszcze w moich okolicach nie bardzo wyruszają na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmesmen    1

Ja dzisiaj zastosowałem nawożenie dolistne pszenicy ozimej z ochroną fungicydową. Plonvit Z 1l/ha+ Tytanit 0,2l/ha+ Siarczan magnezu z mikroelementami 5 kg/ha + Duett Ultra 0,6l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj