michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mam zamiaru robić Ci na złość, ale zawsze piszesz że wszystko sam robisz, dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

@Piotrb ja w wieku 16-17 lat musiałem sam wszystko w polu robić tak sie złożyło. Ty tylko pomagasz i ciesz się tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

z chęcią bym robił wszystko sam bo to moja pasja ale wiadomo nie da się wszystkiego zrobić samemu, abo jest to bardzo trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Drogi Piotrze, dobrze że pomagasz rodzicom w gospodarstwie ale w twoim wieku lepiej zajmij się nauką. Wybierz TR lub inne technikum związane z rolnictwem i zagłębiaj wiedzę tajemną. Dość na polskiej wsi jest niedouczonych rolników, który z powodu luk w wykształceniu nie potrafią rozsądnie gospodarować.

 

Dziś ruszam z P i K na lucernę i jęczmień, oraz K pod qq.

  • Like 1

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Czego mi mówicie co mam robić, moje życie moja sprawa, co roku mam średnią powyżej 5 i dostaję sypendia więc jak widać potrafię pogodzić i pole i szkołę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Piotrze to była tylko rada, co zrobisz to już od ciebie zależy!


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

no kurcze zabijcie mnie ale u nas sieje się do 400kg na ha. i to nie tylko w moim gosp. takie ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie na piasku to do zeszłego roku siało się 250kg maks 270kg mieszanki z nasion kwalifikowanych (15 lat temu) po prostu zboże drobniuteńkie zapuszczone. Jeżeli chodzi o zaprawianie to kosztów nie było bo się nie zaprawiało tylko oczyszczało. Rekordowy plon to 3t/ha takiej mieszanki. Takich to mamy rolników w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

 

Hahahahaha od początku wiedziałem że to ściema z tą pszenicą :)

 

 

A te tłumaczenia z młodszym bratem to śmiech na sali...

 

Wielu juz było takich co to im się niby brat włamał na konto :) heheh... w dodatku który 8latek wie co to norma wysiewu i ile na hektar poszło nasion ? Zapewne każdy z nas w wieku 8 lat nie wiedział co to fora, baaa....w wieku 8 lat to nic innego na komputerze się nie robi tylko gra, gra , ciagle gra .......

Co wybierze dziecko w wieku 8 lat? Grę na komputerze czy liczenie normy wysiewu ? :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W sobotę posiałem owies. Strasznie sucho w glebie. Deszcz pilnie potrzebny. I jeszcze siewnik mi się przestawił i wysiałem tego owsa za rzadko. Aż się boje co z tego będzie jak wzejdzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czego mi mówicie co mam robić, moje życie moja sprawa, co roku mam średnią powyżej 5 i dostaję sypendia więc jak widać potrafię pogodzić i pole i szkołę

 

 

 

Skoro masz taką wysoką średnio to nawet bym się nie pchał w rolnictwo tylko w coś innego bardziej opłacalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dzisiaj posiałem jęczmień, ale kurcze boje się, że to zawcześnie jednak...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

@milanreal1 tez raz jęczmień zasiałem wcześniej to nic nie było tylko samo proso prawdopodobnie przez mroz padł jeczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A może gleba była zakwaszona. Ogólnie zboża jare jak pszenica, owies, jęczmień wytrzymują krótkotrwałe przymrozki do -7, -8.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

gleba moze i zakwaszona ale wydaje mi sie ze to byla wina mrozu bo wiekszosc rolnikow którzy posial tez nic nie było przymrozki jakie byly w ciagu 5 dni wynosily ok -6, -7 stopni

Edytowano przez areqo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dulcyn95    28

ja pod koniec tygodnia zobaczę czy ziemia dobrze wyschła i się nagrzała a jak nie to puziniej zasiejemy a pierwszą dawkę nawozów mam już za sobą B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

a ile siejecie owsa na ha? bo dawno nie sialem i w tym roku mam zamiar przed lub po swietach siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

tez ja raczej bede sial dopiero po swietach takze z pewnoscia wtedy to juz mu nic nie zagrozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Ja łubin sieję po świętach, niech sie wypogodzi i ziemia wygrzeje, bo do świat nadają ochłodzenie a po świętach stabilizację stałą, gorzej że mówią że grozi susza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja owies sieje ok 230/ha wiecej nie ma sensu bo wieksze narazenie na wylegniecie z sila kielkowania ok 95%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj