michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

300kg też się sieje - jak wołek zbożowy pół zje. :P

Edytowano przez MAT912
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

hah ... właśnie kupiłem 2 worki kwalifikatu kur## mać za przeproszeniem, jeszcze większe dziadostwo niż to co się ma. pole jest zadbane i wapnowane jak należy, plony mam porównywalne jak ty, pszenica w granicach 7 ton

 

rok temu zasiałem tak jak piszecie.. i figę urosło,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie pszenżyto nie dało rady myślałem że jak dam wcześno dawkę N to może coś z tego będzie ale zostało go ze 40 do 50%. No to mam ciekawie teraz zasiew moich pól to 90% zbóż jarych, tylko żeby te nie dały du....! :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ursus 1991 w niedzielę siałeś ksiądz cię ekskomuniką obłoży :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

300 kg/ha jęczmienia!!ta dzisiejsza młodzież :wacko:

może na tym polu lepiej zasiej owies lub pszenżyto.szkoda tego ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ale wy jesteście uparci skoro zasieję 300 to dobrze będzie jeśli zejdzie 250kg... Nie wiem co wam tam rośnie jak siejecie góra 180 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

To posiej 250 wzejdzie ci 200 kg może troszkę mniej i wtedy będzie git. Bo jak za gęste to kłos marny będzie a co za tym idzie ziarno drobne i plon słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wy jesteście uparci skoro zasieję 300 to dobrze będzie jeśli zejdzie 250kg... Nie wiem co wam tam rośnie jak siejecie góra 180 kg.

 

:blink: to ile ty pszenicy ozimej siejesz????


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

też do 300 kg

 

Zrozumcie ludzie że żadziej siejąc to szkoda wogóle siać w naszym rejonie, ziarna są porośnięte. W tamtym roku miałem jęczmień nasiany tj mówicie, bo nie wiem kto mi też wpajał że za gęsto i co... g#wno urosło niecałe 4 ton zebrałem. A jeżeli sieję do 300 kg plony osiągam na bardzo wysokim poziomie ( do 6 ton z ha )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@piotrb To jaką siłę kiełkowania ma ten jęczmień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki rodzaj i jakiej klasy masz gleby ? w jakim rejonie mieszkasz?

ja na jesieni zasiałem jęczmienia ozimego 185kg/ha i strasznie gęsty

jary będę siał w granicach 160-180kg/ha

w zeszłym roku siałem jęczmień jary z centrali 150kg/ha i plon rewelacja ;)

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

klasa 3,4,5 od płowin przez borowiny do glin, region Lubelskie 40 km od lublina, sieję tyle ponieważ odmianę mam starą a wiadomo im zboże bardziej się starzeje tym więcej siego wysiewa, jęczmienia w przeciwieństwie do pszenciy nie zmieniam odmiany co 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Wczoraj poruszałem ziemię kultywatorem pod kukurydzę,ziemia ładnie obsycha.Dawno nie było takiej suchej wiosny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz odpowiedzieć na moje pytanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Dlatego przed wysiewem robi się próbę kiełkowania i na podstawie tego zwiększa się dawkę o taka ilość żeby zrekompensować mniejsza silę kiełkowania, a nie że im zboże starsze to więcej się wysiewa. Rzadko zmieniany materiał siewny nie da zadowalających plonów.

 

Pomijając fakt że wątpię że przy takim wysiewie miałeś taki plon.

Edytowano przez Soulshakin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

UWAGA!

 

Małe sprostowanie. Wyżej ukazało się zdjęcie wstawione przez mojego brata, który chciał udowodnić że ma najładniejszą pszenicę i wstawił foto z tamtego roku ( zdjęcie zostało usunięte, wpisy dokonane przez niego ( było ich niewiele) poprawione) Za wszystko co spowodował ( jeżeli kogoś obraził, wyzywał itp.) przepraszam, zostawiłem po połudiu PC z niewylogowanym kontem i 8 latek z tego skorzystał. Za utrudnienia przepraszam a zdjęcie pszenicy mogę wam wstawić, tylko nieługo zrobię.

 

DODATKOWO

Nie sieję bagatelnych 300 kg jęczmienia ( heh pewnie z łubinem pomylił)

 

max 220 kg jęczmienia lub 170 z centrali plony nie 6 ton a dobre 5

pszenicy do 250 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Jak dla mnie typowe tłumaczenie na różnych forach internetowych, po zorientowaniu się że się napisało coś głupiego udaję się że to był młodszy brat i siostra.

Haha nieźle się uśmiałem zero wiarygodności mają twoje posty, pewnie będziesz się tłumaczył ale większość i tak będzie wiedziała swoje.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Wiem, że będzie taka reakcja. Trudno przemilczę to.

 

Z 2 strony moze Ty jesteś jakimś jasnowidzem, przepraszam czarnowidzem bo źle widzisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

wiesz nie tyle według swojego gustu a według potrzeb, i doświaczeń z długich lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i doświaczeń z długich lat

To pewnie bardzo szybko zaczynałeś siać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Nie wiem dlaczego robisz mi na złość i takie retoryczne pytania zadajesz. Wiesz nie tylko z moich doświadczeń, alevz ojca też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

UWAGA!

 

Małe sprostowanie. Wyżej ukazało się zdjęcie wstawione przez mojego brata, który chciał udowodnić że ma najładniejszą pszenicę i wstawił foto z tamtego roku ( zdjęcie zostało usunięte, wpisy dokonane przez niego ( było ich niewiele) poprawione) Za wszystko co spowodował ( jeżeli kogoś obraził, wyzywał itp.) przepraszam, zostawiłem po połudiu PC z niewylogowanym kontem i 8 latek z tego skorzystał. Za utrudnienia przepraszam a zdjęcie pszenicy mogę wam wstawić, tylko nieługo zrobię.

 

DODATKOWO

Nie sieję bagatelnych 300 kg jęczmienia ( heh pewnie z łubinem pomylił)

 

max 220 kg jęczmienia lub 170 z centrali plony nie 6 ton a dobre 5

pszenicy do 250 kg

 

 

Hahahahaha od początku wiedziałem że to ściema z tą pszenicą :)

 

 

A te tłumaczenia z młodszym bratem to śmiech na sali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj