michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

mrpawlak101    6

ja od czwartku do dzisiaj siałem nawóz ,pszenżyto ,robiłem pszesiewki w ozimych i orałem. w ponidziałek znów ruszam z nawozem bo już załadowany no i w tygodniu będziemy siać owies ijęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Miesznka zasiana. Pszezyto do przesiania 1ha przesiane letnim pszezytem. Z dnia na dzie gorzej sucho. Zborza brak nik nie ma na sprzedarz a jak ktos ma to cenny z kosmosu maja. Zapowiada sie lichy rok koledzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dla jednych lichy a dla drugich dość owocny, jak komuś zboże się utrzymało to może zarobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Obornik na 2,5 ha wywieziony i dzisiaj zaorany , jeszcze na 3 ha wywieźć zaorać i jare zaczynamy siać . Takie pytanko czy po zimowej orce we wrześniu teraz na wiosne występuje podsiąkanie kapilarne czy nie (mam na myśli czy powinno się zabronować żeby zerwać wierzchnią warstwe w celu przerwania parowania ziemi czy raczej nie trzeba bronować jeśli jest równo?(czy raczej jakieś cuda wymyślam ?)

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

W dniu dzisiejszym uprawiłem pole pod siew a następnie zasiałem owies.W następnym tygodniu nawóz uprawa i siew.Zapraszam do mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie nikt nie bronuje ale trzeba powiedzieć, że na rolnictwie to zna się może z 30% wszystkich gospodarzy. Trzeba pobronować lub agregatem przejechać. Ważne żeby ruszyć ziemie. U mnie jak co roku wszyscy siedzą i nic nie robią. Znając życie to po świętach zaczną siać. Właśnie wróciłem z pola cały dzień rozwoziłem obornik i orałem. Miałem orać tylko pod ziemniaki ale zmieniłem zdanie i od razu zaorałem pod kukurydze i mam spokój. W poniedziałek wysiew mocznika na oziminy a we wtorek siew jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Obornik na 2,5 ha wywieziony i dzisiaj zaorany , jeszcze na 3 ha wywieźć zaorać i jare zaczynamy siać . Takie pytanko czy po zimowej orce we wrześniu teraz na wiosne występuje podsiąkanie kapilarne czy nie (mam na myśli czy powinno się zabronować żeby zerwać wierzchnią warstwe w celu przerwania parowania ziemi czy raczej nie trzeba bronować jeśli jest równo?(czy raczej jakieś cuda wymyślam ?)

"Nie wymyślasz cudów" Agregatem nie musisz ale bronami przelec nawet jak jest równo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

W mojej okolicy pomału sie coś robi. Owies kot mial posiac to posial a reszte w najblizszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

190 tak rzadko?? u nas po próbach wykonanych w domu wyszło że trzeba wysiać prawie 300 kg ... chyba że brałeś z centrali, ale i tak wątpie że z centrali nie jest porośnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie w tym roku wszystko było z centrali. Nie wiem skąd bo kuzyn wszystko zamawiał. Jechał po nasiona Poznania czy gdzieś. Ładne zboże nawet. Ja będę siał 180kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj skończyłem siać nawóz po oziminach jutro mam zamiar zacząć uprawę i siew owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

a ja siew zakończyłem w czwartek w piątek zawałowane a wczoraj rozrzucona saletra na większości ozimin i aż się prosi o deszcz bo będzie kiepsko...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny87    2

Wsiałem owies, jutro część łubinu, jęczmień najprawdopodobniej we wtorek. U mnie w okolicy mało ludzi sieje, długo już nie padało, zapowiada się suchy rok :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link91    8

U mnie na wsi robota idzie w najlepsze wszyscy sieją, pola już uprawione i pierwsze 2ha zasiana jest mieszanka w najbliższych dniach będziemy siać 2ha jęczmienia i 3ha wsiewki rucerny z trawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

z central potrafią być ziarna jeszcze gorsze niż od przysłowiowego chłopa, porośnięte źle zaprawione. Ja będę siał około 300 kg... porobimy zdjęcia jak będzie większy i porównamy.

w tamtym roku zasiałem chyba coś koło 200 i był bardzo rzadki. Ja zamierzam siać po świętach jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Czyli albo masz MTN na poziomie 100g :blink: albo zdolność kiełkowania 50 %.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z central potrafią być ziarna jeszcze gorsze niż od przysłowiowego chłopa, porośnięte źle zaprawione. Ja będę siał około 300 kg... porobimy zdjęcia jak będzie większy i porównamy.

w tamtym roku zasiałem chyba coś koło 200 i był bardzo rzadki. Ja zamierzam siać po świętach jęczmień

Czy ja dobrze zrozumiałem - 300kg jęczmienia będziesz siał? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To na jakiej klasie ziemi? bo pierwszy raz słyszę o takiej normie wysiewu jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

:lol: :lol: :lol: 250-300kg jęczmienia!? Sieje się 150-180kg i jęczmień 6t sypie na 4kl. Trzeba kwalifikat siać nie paszowy i pole zwapnować.

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj