michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

soltys48    19551

Dziś przygotowywałem pszenicę do przesiania i pierwsza tegoroczna wpada zaliczona :) na siew jęczmienia czekam......dziś ojciec jakimś cudem kupił pszenżyto jare do siewu....

Obserwując to co się teraz dzieje u mnie w okolicy stwierdzam "homo homini lupus est" nie wyobrażam sobie jak można za jarą pszenicę żądać po 1600,- a za jęczmień po 1500,- i to w dodatku nie odczyszczony.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dzisiaj rozsiałem po 350 kg/ha Polifoski 6 pod buraki i uprawiłem agregatem ;) robi się sucho :mellow:


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj tylko mieszanka posiana na areale 50 a. U mnie wszyscy już się ruszyli. Sąsiad zboże cały dzień młynkował. Niektórzy nawóz na oziminy siali ogólnie każdy już coś robi. Jeszcze tylko jęczmień i mieszanka na kiszonkę do siewu zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja dzisiaj bylem z wujem u takiego najwiekszego rolnika w mojej wsi zamienic zboze ozime na jare do siewu bo wuja musi wszystko od nowa siac i do wuja sie pyta a wiedziesz wogole juz na pola to mowi zen ie wie jeszcze nie byl a ten duzy rolnik na to ja tam czekam az wyschnie calkowicie po co ma teraz jeszcze raz tyle ropy trcic na wyciganie itp. i ma MF 280 konny i czeka. u nas jest tak ze caly rok jest wilgoc takze ze suszami nie ma co sie martwic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

@soltys48 naprawdę te ceny to z kosmosu u Ciebie. Ja za oczyszczoną pszenicę jarą płaciłem 110 za q, a jęczmień też oczyszczony równą stówę za q.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

Z jakiego regionu jesteś Cycek że wilgoć jest cały rok? Chciał bym tam mieszkać. :D

woj wielkopolskie powiat chodzieski.. no gdybys posial i zaczal potem kosic to nie wiem czy dalej bys mial takie zdanie. przenzyto maks 3-4t/h czy to kokosy?? watpie. najgorsze jest to ze dzialki sa takie jedno hektarowe.praktycznie jest to ziemia chyba 4-5 klasa ale nic sie nie oplaca tam robic. jak sie zasieje qq to bys mogl dzien i noc pilnowac i strzelac to i tak by ci dziki zjadly tak samo z ziemniakami a zboze to tak jak pisalem rewelacji nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a u nas lipa, ok. 100ha trzeba przesiewać 50pszenicy i 50rzepaku to się zacznie robota;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Z tymi dzikami to masakra jakaś, nie zazdroszczę Ci i cieszę się w moich stronach nie ma takiego problemu. Najgorsze jest to, że w zasadzie nie wiele w sprawie dzików można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

dokladnie. a najlepsze jest to ze wujas jest mysliwym to ustawi ambone zastrzeli jednego a w to miejsce i tak 10 innych przyjdzie. a jak raz chcialem odszkodowanie za ziemniaki to on do mnie. łee a co tu masz dwa ziemniaki pod kszakiem to mu powiedzialem ze wiecej nie ma bo jego zasrane dziki zjadly to sie spojrzal pojechal i tyle na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A cowaszym zdaniem lepsze na przesiew rzepaku owies czy pszenica na IV klasie. pod korzeń rzepak dostał wapno i polifoskę 6 w ilości 300kg/ha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie jutro koniec zasiewów. zrobiło się sucho jak na pustyni, trzeba jakąś dziewice będzie poswięcic dla miejscowego szamana w zamian za deszcz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jutro ruszam z siewem owsa, ruszam i zamierzam skończyć :D Dziś równanie kretowisk na łąkach, ale miejscami nadal bardzo mokro. Chociaż w porównaniu do lat poprzednich to wody katastrofalnie mało. W latach poprzednich o tej porze na lakach to łódka a nie ciągnikiem.

 

A co sądzicie co lepiej zrobić na polach zaoranych na zimę tzn takich pod qq i ziemniaka. Lepiej zostawić w spokoju czy może np przebronowac? W którym przypadku parowanie wody jest mniejsze?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

bronowanie po zimie nic nie da ziemia jest zaskorupiała najlepiej płytko agregat i bedzie przerwanie parowania


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja dziś wjechałem w pole ale to był tylko test uprawowo siewnego. Po niedzieli pora ruszać na całego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zabronowane już wszystko... ciągnik 100 konny z 5 bronami ciężkimi na zębach 20 ledwo co z napędem poszło, naowzy rozsiane buraki planujemy w poniedziałek siać, na zboża za wcześnie

 

 

Te brony robią jak agregat bo mają swoją wagę i potężne kolce

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Ja dzisiaj jeździłem po wsi to widziałem jak niektórzy z pługiem wkraczali w pole a niektórzy też z obornikiem :) wczoraj widziałem koło mnie przejeżdżał z siewnikiem gościu :) ale nawozy to myślę że w przyszłym tygodniu ruszą


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Po 15. kwietnia albo jak mniszek pokaże kwiatek.

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A ja dzisiaj wożę obornik i od razu oram pod ziemniaki a wieczorem oprysk łubinu afalonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj