michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

asharot    446

A ja dziś zbierałem kamienie (maszynowo) i zasiliłem żyto saletrą

I powiem wam że u mnie tak wcześnie to tylko ja wychodzę w pole , gdybym zaczął siać mieszankę to chyba sąsiedzi powiedzieli by że zwariowałem :rolleyes:

Ile dałeś saletry na ha?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nawozy posiane. Ziemia ruszona dzis ale nie ciekawie wyglada sucho, zadnej wtopy nawet tam gdzie zawsze bylo mokro. Zastanawiam sie czy siac mieszane ale czy to nie za wczesnie na siewy. Sasiadów nie widac w polach bo to jeszcze czas ale nie wiedza jak jest sucho. KUJAWSKO- POMORSKIE okolice tucholi

Jak możesz wjechać to siej, ja w piątek lub sobotę posieje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja wczoraj zakończyłem sianie na 1 dawki nawozu na pszenice, rzepak też zasilony, także sianie nawozów (1dawki) zakończone ;)

 

@lukaszm na przytulie polecam Grodyl - bierze w każdej fazie, u mnie sprawdził się rewelacyjnie ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

Saletrzak i mocznik pod owies rozsiane, jutro wjeżdżam kultywatorem, także siew zbóż na dniach. Miejscami mokro, ale trzeba zacząć, im wcześniej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

no tak ja też myślę zasiać jak się da jęczmień dam pod korzeń amofoskę w tym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dulcyn95    28

za nawozy to się weźmiemy pod koniec tego tygodnia B) ale na siew zboża to jeszcze za wcześnie nawet ziemia ale biała nie robi :D ale wiaterek jest to schnie więc na koniec marca to kto wie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

a u mnie jeszcze nikt nie ma zamiaru wyjezdzac na pole i ja tez jeszcze sie wstrzymuje ojciec mowi ze jeszcze nie ma co sie spieszyc zwlaszcza ze na moich polach 12 miesiecy do roku jest wilolgoc wiec o susze nie musze sie obawiac a nawet bede wdzieczny jak przez cala wiosne i lato nie bedzie kapki wody:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Dziś skończyłem siać pszenicę,o pierwszej dawce azotu już zapomniałem kiedy to było.Teraz księdzu na tacę o deszcz,bo kurzyło się już za agregatem.

I od razu mówię że magazyn z jarą mam wymieciony do czysta B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

ja się wkurzyłem na to całe dziadostwo-że uprawiłem wszystką ziemię,rozwaliłem siano po oziminach i rzepaku-było tak sucho i nie zapowiadają deszczy ,że posiałem pszenice i jęczmień-teraz czekam tylko na powtórkę zeszłorocznych wiosennych przymrozków...by siać 3 raz.A z innej beczki-koalicja podobno trzeszczy...to teraz jeszcze Tusk nam dowali ubezpieczenia zdrowotne,zus,podatek dochodowy-i będzie bieda.W ogóle to rząd powinien powinien cos zrobić w tej sytuacji( panie Sawicki)-u nas środkowa wielkopolska wydawało się że część zbóż przetrwa.Teraz do przesiewania jest 100% ozimin(poza żytem-ale u nas żyto coś wyjątkowo żadkiego)Niektórzy co się pozno obudzili i nie mają jakiśi zboż jarych to teraz nie mają co siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Teraz dwa dni byłem tylko w pracy i po pracy odpoczywałem. Jutro mam wolne więc od 8:00 będę siał nawóz potem uprawię i po obiedzie będę siał. Jak się nie wyrobię to w czwartek po południu się posieje. Siał będę mieszankę, jęczmień jary, łubin wąskolistny i pszenżyto jare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

U mnie we wsi pierwszy wyjechałem w pole a za mną cała reszta ;)

Posiałem owies i pszenicę wczoraj a sąsiedzi chyba oszaleli dziś widziałem siew jęczmienia i.......nawozu przy prędkości wiatru ok 50-60km/h-ktoś chyba niema co robić z pieniędzmi.....z ojcem stwierdziliśmy,że z jęczmieniem czekamy do wielkiego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No ja nie czekam bo już wiem co się dzieje gdy sieje się w popiół. Zboże po prostu nie wschodzi. U mnie też wiatr wieje ale wtedy lejka daje możliwie nisko i gaz, żeby miał dobry rozrzut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie też wieje ale siałem od 4 do 8 rano kiedy nie było wiatru i udało się dokończyć rozsiewanie ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u nas nie wiało więc udało się rozlać RSMik na 25ha, jutro ciąg dalszy... przesiewki to raczej pod koniec przyszłego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja w czwartek posiałem owies a w sobotę pszenżyto, jutro wożę obornik i posieję wykę z owsem i zakończe sezon wiosenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Wiem że piszę trochę nie na temat ale ostatnio tak się zastanawiałem nad tym jaki dać nawóz pod zboża jare. Planowałem dać polifoskę 8 ale czy czasem nie byłoby lepiej kupić fosforanu amonu i soli potasowej i zmieszać je razem i dać pod jare? Będą one mieć wówczas szybsze działanie i zawartość łatwo dostępnych składników jest większa. Co myślicie o takim połączeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie na szczęście jeszcze tak sucho nie jest ale jak ktoś zrobił orkę wiosenną to od razu widać jak wysycha. Dziś zasiałem nawozy, uprawiłem i zdążyłem zasiać łubin i pszenżyto. Mieszanka jutro a jęczmień po jutrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

przed wczoraj wjechałem w ostatnie pole z saletrom, i ciśnienie wysokie mam do dziś, po pierwsze utopiłem c 360 po uszy, po drugie przy próbie wyjazdu musiał gdzieś kamień podejść bo zerwało wentyl w tylnim kole, a więc tak utopiona 60siątka i w dodatku bez powietrza, postanowiłem odczepić kosa a ten sku...el się przewrócił i zasilił 300kg/2m2, przyjechał kolega mtz em, i oczywiście wyrwał zaczep przedni 4 szpilki, pużniej za oś i jakoś mnie wyszarpał, na drugi dzień z rana pojechałem po dętkę złożyliśmy koło, pompujemy, i nie do wierzenie, nowa dętka miała wadę fabryczną w wentlu, poprosiłem wuja by ją wymienił, bo ja już nie ręczyłem wtedy za siebie , jeszcze dzisiaj mnie trzyma, w sobotę planuję orkę uprawę i jak zdążę to siew jęczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

skąś to znam:D:D jak sie pier.... to sie pier... na calej lini juz hehe:D ja raz jak wyjechalem z grabiarka to w polowie jechalem z jednym kolem od grabiarki a reszta w miejscu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzisiaj udało się wysiać nawóz na łąki i oziminy,wszędzie da się wjechać oprócz jednej łąki ;) Po niedzieli biorę sie za obornik pod kukurydzę,siew owsa może za tydzień,jak pogoda dopisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj