michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

PeterG14    115

Dzisiaj rozlana gnojówka i dodatkowo rozsiałem polifoskę pod łubin i pobronowałem. Jutro dosieję nawóz i będę uprawiał pod pszenżyto i mieszankę,

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzisiaj miałem rozsiać nawóz na łąki i czasu mi zabrakło,ale po niedzieli ruszam na łąki i oziminy,o siewie owsa to się narazie nie myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

rzepak skończyłem ale pszenicy sie nie udało bo mokro.. ruszam dalej w poniedziałek ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Jutro albo w poniedziałek niestety 8 ha rzepaku wpadnie pod Carrier-a. Próbowaliśmy dzisiaj czy da się siać po bronie wirnikowej ale niestety zapycha się na redlicach i będziemy likwidować to brona talerzowa.

Edytowano przez Davido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Dziś kultywatorowałem pod jęczmień, tata siał wapno pod jęczmień i pod pszenice jarą( będziemy przesiewać). Jeśli nie napada to w poniedziałek albo wtorek siejemy jęczmień. Pszenica cała pod pług czekamy tylko na ubezpieczyciela żeby oszacował 100% strat. Z rzepaku wydawało by się że coś będzie bo puścił listki zielone ale z dnia na dzień gorzej bo zaczyna usychać prawdopodobnie też do zaorania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dziś stalerzowałęm buraki nasienne i pszenicy trochę łącznie gdzieś 6 ha

Zobaczymy co czas pokarze bo pszenica za ciekawa nie jest i rzepak również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karczycho    0

Udało mi się wczoraj zaorać kolejne 4 hektary :D

Miałem też zamiar wjechać na 10 ha z kultywatorem ale jak się okazało tam sam John'y ledwo się wydostał z tego pola, muszę poczekać jeszcze z tydzień aby tam wjechać. Od nowego tygodnia mam w planach wjechać gdzieś z siewnikiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panie, Panowie wczoraj był znakomity dzień na pracę polowe .Zasiałem mieszankę owies 60% jęczmień 40% i jeszcze połówka została na przyszły tydzień.

Jak będzie taka pogoda to jeszcze z 5 dni i jestem po pracach polowych :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

My już od środy siejemy owies - miejscami na polach mokro ale trzeba sie brać


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja wzoraj sypalem saletre na zyto 200 kg /h . polowa przenzyta idzie pod kultywator i bede w to wsiewal owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

owies posiany w piątek....pole pod?????Jęczmień lub pszenżyto jare są gotowe-jak kupie nasiona pszenżyta to we wtorek może środę jadę siać,na jęczmień jeszcze poczekam może pszenica odbije ;) ^^ ;) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Pierwsza dawka saletry wysiana pszenica odbija więc nie trzeba przesiewów robić. W tym tygodniu może łubin się zasieje. O owsie na razie nie mam myślę bo jeszcze mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

pierwsza dawka N na zboza zostala wysiana 10dni temu

wczoraj zasadzilem 1,3 ha ziemniakow a po niedzieli reszte pod wloknine

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wczoraj zasiałem łubin żółty na piachu. Ziemia była bardzo wilgotna ale nie mokra. Zasiałem 1ha i postanowiłem uprawiać pod następny 1ha (na lekkiej glinie ) wjechałem ale... ciągnik zaczął siadać. Zrobiłem jeden objazd w koło i zrezygnowałem ale ciesze się, bo w ziemi jest jeszcze dużo wody, próbowałem jeszcze uprawić pod pszenżyto ale było to samo, za mokro. Na razie suszy się nie boję. Jak tylko się uda będę siał. Pojutrze będę pryskał afalonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Co wam powiem to wam powiem ale wam powiem. Miało być sucho do końca marca. Bałem się jak małe dziecko, że będzie sucho jak pieprz całą wiosnę. W chwili obecnej leje deszcz, moje plany uprawowe zostały odroczone przynajmniej do środy bądź czwartku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

Jutro rano tata zasili pszenżyto.A dalej to poczekam na ruchy ze strony innych rolników z mojej wsi.Jeśli ciągniki wyjadą to i robię sobie wolne od szkoły i będę coś działał bo tato do pracy się wybiera :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

a moje wczorajsze prace polowe to oranie pola wokol pozaru i chronienie babci lasu zeby sie nie zajal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Koledzy u mnie oziminy zasilone, pod jare zasiewy zawleczone broną, ale mam pytanie, czy zamiast broną nie było by lepiej przejechać to wałem strunowym, czy nie lepiej docisnoł by ziemi przez co parowanie było by sporo mniejsze, jedyny minus jaki widzę to ilość przejazdów bo wał ma 1,8m a brony 5 są o wiele szersze, ale może sie to połacać bo woda w glebie może być na wagę złota. Może ktoś ma takie doświadczenia albo przemyślenia. Piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Moim zdaniem nie bardzo kombinujesz. Ziemia po zimowej orce musi być czymś rozerwana a wał strunowy nadaje się do tego żeby wyrównać i ewentualnie trochę rozkruszyć ziemie. I tak musisz czymś zruszyć ziemię i tak a na pewno nie zrobisz tego wałem strunowym. Ja robię u siebie tak że dość płytko zapuszczam kultywator z wałem strunowym dociśniętym na maksa i wydaje mi się że wychodzi to całkiem dobrze.

Edytowano przez Lee001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam!

Rozsiałem saletrę w pszenicy ozimej w ubiegłym tygodniu. Na jesieni nie opryskałem jej przeciwko chwastom, gdyż była susza i teraz bardzo dużo przytulii czepnej widzę na polu. Zamierzam ją opryskać Chwastoxem Trio, ale jeszcze poczekam jak sie lepiej zakrzewi i nowe chwasty powschodzą. Potem jeszcze wykonam zabieg Pumą, gdyż mam na jednym kawałku dużo owsa głuchego. Mam nadzieję, że będę zadowolony z działania Chwastoxu Trio.

Mam pytanie do Forumowiczów: czy mogę po trzech lub czterech dniach od oprysku Chwastoxem Trio dokarmic pszenicę nawozami dolisnymi (zgodnie z programem ochrony polecanym przez Intermag), a następnie po trzech dniach opryskać regulatorami [Moddus (trzy miesiące po dacie ważności!!!)+Antywylegacz Płynny]? Stosował Ktoś z Was pestycydy po upływie terminu ważności? W sprawie Moddusa pytałem Producenta i mówił, że można jak był przechowywany w zalecanych warunkach, przede wszystkim, gdy nie był narażony na temperaturę poniżej 0 stopni Celsujsza. Ale chce widzieć, czy Ktoś z Was używał pestycydy po terminie ważności, np. po 3 miesiącach?

Proszę o odpowiedź na powyższe pytania!

Z góry dzięki!

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wal dolistne razem z chwastoxem...po co 2 przejazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

A ja dziś zbierałem kamienie (maszynowo) i zasiliłem żyto saletrą

I powiem wam że u mnie tak wcześnie to tylko ja wychodzę w pole , gdybym zaczął siać mieszankę to chyba sąsiedzi powiedzieli by że zwariowałem :rolleyes:


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja miałem dziś zabronować pole pod zasiew ale w nocy była burza i dolało deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Nawozy posiane. Ziemia ruszona dzis ale nie ciekawie wyglada sucho, zadnej wtopy nawet tam gdzie zawsze bylo mokro. Zastanawiam sie czy siac mieszane ale czy to nie za wczesnie na siewy. Sasiadów nie widac w polach bo to jeszcze czas ale nie wiedza jak jest sucho. KUJAWSKO- POMORSKIE okolice tucholi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj