michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

wojtas    75

A kiedy się powinno wozić,u mnie w okolicy wozili na jesieni.

no właśnie - na jesieni . kiedyś też woziłem wczesną wiosną ale jednego roku było dość sucho na łąkach .obornik praktycznie się nie rozłożył , i trzeba było zbierać większe kawałki z pól a co nie zebrane to i taki później znalazło się w balotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj od 5 do 8 rana sypałem nawozy. Bardzo ładnie się siało, nawet na podmokłe kawałki udało się bez problemu wjechać. Dawka 220 kg/ha na zboża i 250 kg/ha na rzepak. Myślę, że się rozpuści jutro bo ma padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Zamierzam jutro od 7 rano sypać, ponoć od soboty odwilż. Będę sypał 150 kg/ha na pszenice posianą na poplonie z łubinu, a na żyto sypnę 200kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

no właśnie - na jesieni . kiedyś też woziłem wczesną wiosną ale jednego roku było dość sucho na łąkach .obornik praktycznie się nie rozłożył , i trzeba było zbierać większe kawałki z pól a co nie zebrane to i taki później znalazło się w balotach.

 

Może i na jesieni ale ludzie umiaru nie znają.U mnie w okolicy kto nawiózł na jesieni to tak grubo że się przez zimę wcale nie rozłożyło i tak to trafi do beli.Jakoś mnie ta metoda nie przekonuje,wolę nawieść gnojowicy niż później wozić gnój z powrotem do obory. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam ja nawozy już posiałem na pszenżyto na początku tyg mrozik był to idealnie się rozsiewało dałem saletrzaku 200kg/ha teraz drugą dawkę saletrą planuje w dawce około 170kg/ha tylko podpowiedźcie kiedy najlepiej to będzie zrobić POZDRAWIAM

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Najlepiej około 20 kwietnia. U mnie teraz śnieg kurna pada i się boję, że spłucze. Byłem na polach to saletra się całkiem rozpuściła a po salmagu tylko takie malutkie kryształki zostały. Mam nadzieję, że ładnie wchłonęło i nie spłynie bo wtedy będzie lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

a kiedy sypiecie trzecia dawke? bo ja zawsze sypalem tylko dwa razy ale moze bym dal jeszcze ten trzeci raz i zobacze efekty czy oplacalo sie czy jednak nie. jak mozecie to prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie wtedy II dawkę daje się ok.10 kwietnia i ok.10- 15 maja III dawka w pszenicy ozimej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

U mnie nawozy na pierwszą dawkę też już wysiane teraz pogodę przeglądałem i jak się sprawdzi to około 20 marca ruszam z siewami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

U mnie wtedy II dawkę daje się ok.10 kwietnia i ok.10- 15 maja III dawka w pszenicy ozimej.

a czym sypiesz trzecia dawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja planuje na dniach wjechać z broną pod owies jak tylko puści ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kramer    0

Może i na jesieni ale ludzie umiaru nie znają.U mnie w okolicy kto nawiózł na jesieni to tak grubo że się przez zimę wcale nie rozłożyło i tak to trafi do beli.Jakoś mnie ta metoda nie przekonuje,wolę nawieść gnojowicy niż później wozić gnój z powrotem do obory. ;)

na wiosnę powinno się wozić obornik dobrze przepalony najlepiej z płyty wtedy nie ma problemu w belach i nie trzeba zgrabiać jak ziemia rozmarznie to tylko planuje pobronować łąkę

jak krowy chodza na pastwisku to tez obornik zostawiają który się sam rozkłada w ciągu roku

problem jest jak wywozisz obornik słomiasty taki nawet wywieziony na jesieni może się do wiosny nie rozłożyć i trzeba go zgrabić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

dziś rozsiany saletrosan na rzepak-300 kg/ha,u nas na razie cisza na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

a czym sypiesz trzecia dawke?

 

Tylko i wyłącznie saletra. Dzisiaj świeci słońce i obsusza ładnie ziemie. Z siewem to planuje siać łubin ok.15 a jęczmień ok. 25 marca jeżeli prognozy tych idiotów znowu się nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Dziś poleciałem z pierwszą dawką saletry po życie i pszenżycie 150kg/ha

Po niedzieli jak oczywiście odpuści myślę zabrać się już za owies ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie dwóch rolników rozsiewa nawóz pod pszenice a jeden nawet już wywóz obornik :blink: ale nie przyorał i leży już tak 4 dni , a ja na razie czekam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

u mnie dwóch rolników rozsiewa nawóz pod pszenice a jeden nawet już wywóz obornik :blink: ale nie przyorał i leży już tak 4 dni , a ja na razie czekam :rolleyes:

U mnie jest tak mokro ze nawet nie da sie wejść w żadne pole a o wjechaniu zapomniec mozna.

Jak bedzie ciepło to moze za jakies dwa tygodnie :wacko:


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

mi też się nie spieszy z wyjazdem w pole wole zrobić wszystko za lepszych warunków niż kopać w polu koleiny , a tych trzech gospodarzy to wozi nawozy od 6 do 9 rano i na wieczór jak już mróz ziemie ściśnie po to żeby traktora do kwietnia w polu nie zostawić :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

a sypiecie na zboze polifoske M?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja sypałem na rzepak, u nas jeden gość ma zamiar w tym roku tak zrobić i mówi że jeżeli nie będzie bardzo mokrej wiosny to zrezygnuje z 1 oprysku grzybowego..

Ja dzisiaj skończyłem siać nawóz na rzepak, w przyszłym tygodniu rusze z saletrą na rzepak i może na zboża, zależy jaka będzie pogoda ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś wracając z uczelni widać było duże poruszenie na polach, ciągników dużo z rozsiewaczami jak i opryskiwaczami. Jutro ruszam u siebie, trzeba rano ruszyć oby udało się rozsiać przed spodziewanymi opadami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karczycho    0

Witam :D

Mam zamiar w przyszłym tygodniu wjechać na pole z kultywatorem i zasiać mieszankę owies z jęczmieniem.

Na ziemie nie był rozrzucony obornik. i czy mam przed siewem rozsiać nawóz czy po siewie?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie no cycek mze swoim avatarem mnie rozwala heh


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj