michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

PeterG14    115

Jak patrze na te prognozy to mnie szlak jasny trafia ;[ . Miałem siać jutro i we wtorek nawóz a tu jutro nad ranem +2*C a we wtorek -2*C. Potem od środy miały być deszcze a teraz w piątek ma pokropić!! Miały być przymrozki do -5*C a dziś wszystko zmienili idioci. I jak tu coś zaplanować ja się pytam ? Napewno jutro nie wjadę bo nie zmarznie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja dziś dokończyłem siew saletrzaku na pszenżyta, Dziś była okazja wjechania tam gdzie jutro może być to nie możliwe.

Przy okazji posiałem TARNOGRAM na łąki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dzisiaj od 5 rano rozsiałem nawóz na rzepak na 2,7 ha i jutro dokończe reszte ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Ja też dziś o 5 startowałem na rzepak a jutro jak pogoda pozwoli to jęczmień ozimy bo jak teraz nie posieje to za szybko nie wjadę na te kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Most96    0

Widzę że prace idą jakoś, a jak z pogodą słoneczko dopisuje ;] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

wczoraj było słoneczko piękne, dzisiaj różnie, trochę słońca było ale większość zachmurzone, rano mrozik był to dało się bez problemu i bez kolein posiać nawóz, oby było tak samo jutro ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Most96    0

Na śląsku koło Gliwic-Katowic piękna pogoda wczoraj jak i dziś, ale temperatura nie za wysoka. Woda na polach jednak nie ustępuje ;(, krzyżuje wszystkie prace

b0de0be8.png

 

Co to lato !?

Edytowano przez Most96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal82sa    17

No Mostu U Cb lato umnie ledwo 5 stopni I w pole jak narazie nie ma co ruszać

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Jutro rano startujemy z solą pod buraki. Z sypaniem pod rzepak i pszenice się jeszcze wstrzymamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Dziś z rana zacząłem siew nawozów. I szybko skończyłem. Ziemia zarywała się podemną, topiłem się co jakiś czas. Jutro może bliźniaki założe bo inaczej się nie da u mnie.A w miejscach gdzie jest mokro to nawet jak się idzie to czuć że miekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie dzisiaj śnieg, miałem kończyć sianie nawozu za rzepak ale się wstrzymałem..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie piękna pogoda ruszam dziś z obornikiem na łąki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

MAM PYTANIE ZA 5 PKT. !!! Co robić ? Jutro o świcie chcę siać salmag na zboża i saletrę na rzepak. Wszystko fajnie ostry przymrozek, ale w czwartek ma padać u mnie śnieg :( . I oto pytanie - Czy wyjeżdżać ? Potem nie ma już być przymrozków i teraz mam dylemat :mellow: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

Jak przymrozków już nie zapowiadają to pewnie że wyjeżdżaj później możesz do kwietnia nie wjechać ja dzisiaj żyto obleciałem i patrząc na pogodę to mrozek u mnie ma jeszcze jutro i w czwartek być także w czwartek jeszcze będę chciał pszenice objechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Wczoraj i dzisaj sypalem saletre na rzepak;) jutro jade w pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Most96    0

MAM PYTANIE ZA 5 PKT. !!! Co robić ? Jutro o świcie chcę siać salmag na zboża i saletrę na rzepak. Wszystko fajnie ostry przymrozek, ale w czwartek ma padać u mnie śnieg :( . I oto pytanie - Czy wyjeżdżać ? Potem nie ma już być przymrozków i teraz mam dylemat :mellow: .

 

Myślę, że decyzja to już do ciebie należy, ALE jak się da to trzeba to wykorzystać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

hmm... nie za późno z tym obornikiem?

 

A kiedy się powinno wozić,u mnie w okolicy wozili na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Ja tam jutro atakuję z nawozem, właśnie ze względu na przymrozki. Ciapek z rozsiewaczem stoi już na bliźniakach, więc powinienem być w miarę niezatapialny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

c 360 z zasypanym rozsiewaczem czeka, jutro z rana ogień w pole, bo prognozują od czwartku ciepłe noce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj