michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

michal82sa    17

Za niedługo zaczyna się sezon. Piszcie w tym temacie jakie prace polowe zamierzacie wykonać w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Jak da radę wjechać to zasilenie azotem ozimin i uprawa pod obornik i wywóz obornika oczywiscie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Jak pogoda pozwoli to w przyszlym tyg... chce ruszyc z nawozem.

Edytowano przez Igor03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja chcę rozsiać po następnej niedzieli. Potem ma trochę popadać więc by było dobrze. A jeżeli nic się nie zmieni to myślę, żeby za dwa tygodnie uprawić pod jare. Ale trzeba ostrożnie bo mimo wszystko jeszcze jest wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

ja to rozsiać nawozy jak da się wjechać.bo teraz to woda stoi. a w marcu ze sprężynować z wałkiem na owies. pola zaorane na jesieni więc to by było na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja chciałbym najpierw rozsiać N na oziminy, a potem wozić obornik, z tym nie będzie probemu bo akurat te pole jest meliorowane. Później wezmę się za uprawę pod mieszankę ale to musi jeszcze dużo czasu minąć, bo pola są zaorane na zimę, a akurat trafiły takie kawałki nie meliorowane i podmokłe. U mnie normalny termin prac polowych to początek kwietnia.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jak ----- dopisze to jutro pierwsza dawka na oziminy pujdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

wg mnie spokojnie :) i z tym nawozem, mokro jest na polach jeszcze ;/ troche musi wchłonąć ziemia :) no i potem prace ruszą. Mama pytanie bo na jesieni nie zdążyliśmy dać pod korzeń polifoski i teraz dać chcemy na żytko, razem z azotem. I tak polifoski 150-180 kg i 150 N<saletrzak> myślicie ze wystarczy ?


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Też jestem zdania, że najpierw gleba musi wszystko wchłonąć. Dlatego prędzej jak za tydzień nie próbuję w ogóle wjeżdżać. W tym tygodniu planuje tylko wynorać rozsiewacz i rozrzutnik z garażu a trochę to zajmie bo są zastawione. Obornik będę wywoził na razie tylko na pryzmę. Moim zdaniem tak wczesny wysiew powoduje straty nawozu. Być może się mylę ale to tylko moje spostrzeżenie.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Najpierw bronowanie, wywóz obornika, orka, uprawa przedsiewna, nawozy, siew, a na koniec równanie łąki ale jeszcze trzeba trochę poczekać, w tamtym roku zacząłem 21 marca ;)


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

panowie spokojnie jeszcze może dosypać śniegu nic nie wiadomo ja przejrzałem na jesieni maszyny i teraz przygotuje je nawozy już są kartofle tylko nastawić i też gdzieś po 21 marca dopiero ruszam bo wcześniej nie ma sensu . u mnie to tylko nawóz posiać agregatem uprawić posiać i pobronować.

Moim zdaniem 21 marca to jest dobry czas żeby ziemia wyschła i odleżała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Możemy sobie tutaj gadać, ale i tak zobaczy się jak to się potoczy. Śnieg już raczej nie będzie zalegał ale może jeszcze popadać. @Pieniu jeżeli 10 marca będzie możliwe siać to nie warto czekać do 21. Wegetacja będzie dłuższa co poskutkuje pozytywnie na stan roślin. W zeszłym roku siałem swoje pierwsze 1,5ha pszenżyta jarego z łubinem 21 marca a wuja siał 13 kwietnia mieszanki. Efekt był taki że moja mieszanka powschodziła idealnie, natomiast mieszanka wuja nie powschodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

jestem tego samego zdania co kolega @PeterG14. jak się da wjechać wcześniej i jest w miarę ciepło to czemu nie siać jarych? w zeszłym roku zasiałem jako jeden z pierwszych w okolicy i jęczmień był klasa :) a ludzie się w czoło pukali że wymarznie. myślę że jak pogoda będzie sprzyjać to za jakiś tydzień, półtora wyjadę z nawozami. jak narazie mokro, błoto na polach a ziemia puściła na 30 cm, a zmarznieta była gdzieś na jakieś 70cm... saletrzak i polifoskę można już siać. mój dziadek zawsze wysiewał na koniec lutego jak nie było śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

jak dobrze pójdzie to pod koniec tygodnia będę siał bobik:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

u mnie pod lasem jeszcze śnieg leży i na razie nie ma co marzyć o ruszaniu w pole. Przeważnie wychodze ok 5 kwietnia,a zboża sieje ok 10 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Ja narazie to w polu mogę wodę pospuszczac :) jak się da oczywiście, ziemia rozmarzła dopiero 5 cm więc jeszcze jest trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wszystko zależy od regionu. Na zachodzie się sieje, a na wschodzie śnieg topnieje. U mnie ludzie z siewem czekają, czekają, czekają i czekają. Potem jak wjadą na pole to tylko kurz. Tak było w zeszłym roku. Ja ze swoim polem nie czekałem jak się dało wjechać to wjechałem i nie żałowałem. Natomiast wszyscy czekali, posiali wszystko ok.10 kwietnia, gdy moje zboże powoli zaczynało się rozkrzewiać. Byłem u wuja na polu to gdy przejechałem palcem po rządku wychodziły ziarenka, które nie miały ani nie skiełkowały. Jutro jadę na lustrację pól to będę mógł sprecyzować swoje plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie już wiosna prawie zawitała, aż tu nagle zrobiło się biało ;[ a szkoda bo już się chce jakiejś roboty czepić :P jeżeli to co popadało dzisiaj, szybko zniknie i zima już odpuści to może gdzieś tak w 2-3 tygodniu marca wyrusze z nawozem na rzepak a później na pszenice.. a następnie uprawa pod buraki ale to jeszcze daleka droga ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Dzisiaj wyjechałem z saletrosanem na rzepak, ale jeszcze za mało przymarzło, posiałem ze dwa hektary, zaczęły się robić rowy i musiałem zjechać. Ale jutro powinno być lepiej, już jest zimniej niż było rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja dziś o 8.00 ruszyłem z nawozem bo ziemia zmarzła i można wjechać było posiałem na 2 ha i zaczoł śnieg sypać i był zjazd do garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wczoraj rano kuzyn siał nawóz na pszenżyto ozime. Ładnie mu nawet szło ale w jednym miejscu wpadł. Pojechałem go wyciągać. Zajeżdżam na pole, patrze a on grzebie w miejscu. Ja podchodzę pytam się co robi, przecież i tak nie wyjedzie a on się drze cyt," Walcze o wpadkę tygodnia na AF, dalej rób foty ! " Przypomniałem mu, że nie mam aparatu i potem wyciągałem głąba chyba z godzine ale wyszedł. Teraz pada ma padać przez dwa dni deszcz więc za tydzień najwcześniej wyjadę.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja już planuje w piątek, sobota bo zapowiadają przymrozki siać nawóz pod zboża ozime i rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

U mnie na mazowszu dzisiaj w dzień +10,ale o rozsiewaniu nawozu można narazie zapomnieć <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj