Zaloguj się, aby obserwować  
cysiu133

Co to jest i do czego służy?

Polecane posty

cysiu133    1
post-34538-0-73531200-1330255628_thumb.jpgCo to jest, bo w niektórych claasach dominatorach i innych to właśnie jest ale nie wiem do czego słuzy!!! Edytowano przez cysiu133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

Znajomy miał takie coś w swoim. I mówił że taki mini komputer pokładowy. Ale nie używał bo menu było po niemiecku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

i tylko to? nic wiecej?

nie tylko pokazuje hektary skoszone ale i prędkość jazdy w km na godzinę ile hektarów kosisz na godzinę serwis co ile hektarów hyba prędkość obrotów maszyny i można chyba z kilku pól zliczać ile skosiłeś hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

masz tą konsolkę jeden czujnik na tylne koło i jeden przy gardzieli jak opuszczasz heder to się włącza i mierzy hektary a jak podnosisz to się wyłącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

UUU fajny bajer :D tylko ze jak jedziesz polowa hedera to i tak miezy jako calosc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

no niestety tak jest ja w swoim mam takie coś tylko stare to jest.nie ma wyświetlacza tylko takie liczniki jak w samochodzie od przebiegu ale niestety nie działa mi to. może da się naprawić.a co tych nowych do ciągnika tez można założyć i będzie mierzyć hektary prędkość.ścieżki technologiczne a i jeszcze ilość zrobionych bel czy kostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Co do tej dokładności to masz tam przyciski ile bierzesz na cheder 1 1/4 1/2 3/4. Na tym możesz tez zobaczyć np. obciążenie silnika, albo ile zrobił hektarów i l godzin kosił za swojego żywota :D . Proste w obsłudze, zależy co chcesz żeby pokazywał przekręcasz tylko pokrętłem, fajna sprawa jak komuś kosisz na usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

post-34538-0-73531200-1330255628_thumb.jpgCo to jest, bo w niektórych claasach dominatorach i innych to właśnie jest ale nie wiem do czego słuzy!!!

 

Witam mi sie wydaje że jest tak:

h - czas młucenia (dobre przy usługach, tą wartośc można kasować)

ha - ilość wymłuconych ha, tą wartośc można kasować

km\h - prędkość jazdy (w starych mercatorach i dominatorach też jest predkość jazdy)

km - droga jaką przebył kombajn

(znak sumy) h - to może być liczba godzin od nowości

(znak sumy) ha - to moze być ilość wymłuconych hektarów od nowości

obroty młocarni

obroty motowideł

wysokość hederu - (w starych mercatorach i dominatorach też jest wskaźnik poziomu hederu)

1 3/4 1/2 1/4 - to jest chyba napełnienie zbiornika ziarna

10 h 50 h 100h - to jest tak jak koledzy pisali serwis

ja heder jest poziomowany to c _____ c może być od ręcznego poziomowania hederu

Najważniejsze że jest angielskie menu.

Osobiście jestem claasa mercatora jest to kombajn z 1978 i ten mój stary kombajn jest wyposażony w obrotomierz wałka sprzęgłowego i tak samo jest wyposażony w wskaźnik poziomu hederu stad wnioskuje że u Ciebie są podobne wskaźniki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj