Zaloguj się, aby obserwować  
cysiu133

Co to jest i do czego służy?

Polecane posty

cysiu133    1
post-34538-0-73531200-1330255628_thumb.jpgCo to jest, bo w niektórych claasach dominatorach i innych to właśnie jest ale nie wiem do czego słuzy!!! Edytowano przez cysiu133

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil040193    31

Znajomy miał takie coś w swoim. I mówił że taki mini komputer pokładowy. Ale nie używał bo menu było po niemiecku :D

robert983    37

i tylko to? nic wiecej?

nie tylko pokazuje hektary skoszone ale i prędkość jazdy w km na godzinę ile hektarów kosisz na godzinę serwis co ile hektarów hyba prędkość obrotów maszyny i można chyba z kilku pól zliczać ile skosiłeś hektarów

robert983    37

masz tą konsolkę jeden czujnik na tylne koło i jeden przy gardzieli jak opuszczasz heder to się włącza i mierzy hektary a jak podnosisz to się wyłącza

kravter    38

UUU fajny bajer :D tylko ze jak jedziesz polowa hedera to i tak miezy jako calosc :/

robert983    37

no niestety tak jest ja w swoim mam takie coś tylko stare to jest.nie ma wyświetlacza tylko takie liczniki jak w samochodzie od przebiegu ale niestety nie działa mi to. może da się naprawić.a co tych nowych do ciągnika tez można założyć i będzie mierzyć hektary prędkość.ścieżki technologiczne a i jeszcze ilość zrobionych bel czy kostek

siwy07    2

Co do tej dokładności to masz tam przyciski ile bierzesz na cheder 1 1/4 1/2 3/4. Na tym możesz tez zobaczyć np. obciążenie silnika, albo ile zrobił hektarów i l godzin kosił za swojego żywota :D . Proste w obsłudze, zależy co chcesz żeby pokazywał przekręcasz tylko pokrętłem, fajna sprawa jak komuś kosisz na usługi.

CIAPEK1981    7

post-34538-0-73531200-1330255628_thumb.jpgCo to jest, bo w niektórych claasach dominatorach i innych to właśnie jest ale nie wiem do czego słuzy!!!

Witam mi sie wydaje że jest tak:

h - czas młucenia (dobre przy usługach, tą wartośc można kasować)

ha - ilość wymłuconych ha, tą wartośc można kasować

km\h - prędkość jazdy (w starych mercatorach i dominatorach też jest predkość jazdy)

km - droga jaką przebył kombajn

(znak sumy) h - to może być liczba godzin od nowości

(znak sumy) ha - to moze być ilość wymłuconych hektarów od nowości

obroty młocarni

obroty motowideł

wysokość hederu - (w starych mercatorach i dominatorach też jest wskaźnik poziomu hederu)

1 3/4 1/2 1/4 - to jest chyba napełnienie zbiornika ziarna

10 h 50 h 100h - to jest tak jak koledzy pisali serwis

ja heder jest poziomowany to c _____ c może być od ręcznego poziomowania hederu

Najważniejsze że jest angielskie menu.

Osobiście jestem claasa mercatora jest to kombajn z 1978 i ten mój stary kombajn jest wyposażony w obrotomierz wałka sprzęgłowego i tak samo jest wyposażony w wskaźnik poziomu hederu stad wnioskuje że u Ciebie są podobne wskaźniki.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez PiotrStaczak
      Witam. Tak jak w tytule nie mogę odpalić kombajnu. Po przekręceniu kluczyka na zapłon kontrolki normalnie świecą nic nie przygasają. Wczoraj wstawiłem akumulator po zimie i miałem go odpalić, po 3 nie udanych próbach podpiołem miernik do akumulatora aby sprawdzić do ilu spada napięcie przy próbie podpalenia i wtedy kombajn bez problemu odpalił. Silnik popracował ok 10 min zgasiłem i drugi raz już nie odpalił. Proszę o jakieś rady do może mu dolegać.
    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

• Przez sylwek23111
      Witam jestem posiadaczem Claasa Dominatora 98 już 3 lata, i jako że nie miałem wcześniej styczności z kombajnem zbożowym to proszę o pomoc. Na dzień dzisiejszy utrzymanie oraz naprawa tego kombajnnu u mnie wygląda tak, że naprawiam zużyte części podczas awarii, co podczas krótkiego sezonu żniwnego powoduje przestoje, i po ostatnich żniwach z przerażeniem oczekuje następych. Ma ktoś jakąś serwisówkę, albo informacje, które elementy/łożyska trzeba wymieniać i co ile godzin/lat? 
    • Przez krzysiek29
      Witam. Interesuje mnie jaki jest waszym zdaniem lepszy kombajn dominator 88 "s" czy "sl". Chciałbym wiedzieć który jest waszym zdaniem mniej awaryjny, który się lepiej prowadzi itp. Proszę o wypowiedzi.
    • Przez kamil800
      Witam
      Podpowie mi ktos jakma byc zrobiona ta przekladnia katowa w zbiorniku? Ta co napedza slimak przy przenosniku ziarnowym. 
      Srednio co 2 lata mi pada i jak ją wyjme to smar jest ze smażony na wegiel i zatarte lozyska. W tym roku juz widze, ze znowu musze ja wyciągnąć. Czy tam ona miedzy polowkami ma miec jakis uszczelniacz i ma byc zalana olejem czy co? Bo ewidentnie smar tam nie zdaje egzaminu. Czy moze lozyska maja byc z jakims wiekszym luzem? Skladalem to juz na sylikony, oringi i inne gowna zeby sie syf nie sypal a ona i tak sie zaciera. Znajomy ma claasa z 15 lat juz tylko ze 86 ale tez tam jest ta przekladnia i jej jeszcze nie robil. 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj