Gość cycek933

praca w gospodarstwie

Polecane posty

Gość cycek933   
Gość cycek933

Witam moje hobby to rolnictwo i od malego zawsze chcialem pracowac w gospodarstwie no i teraz dotego dąrze mam kilka sztuk bydla swojego ale szukam pracy dodatkowej w jakims duzym gospodarstwie na terenie wielkopolski od sierpnia. jezeli znacie jakies gospodarstwa wieksze gdzie poszukuja pracownikow to prosilbym o pomoc. z gory dzieki. jezeli jest taki tema to przepraszam ale ja nie moglem znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno im się przyda taki małoletni pracownik i nawet wiem do czego..... praca przy krowach bo zapomnij o tym że traktorami będziesz popylał bo nie masz uprawnień a po drugie musisz byc zarejestrowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

akurat mam uprawnienia na ciagnik no i wiadomo ze chodzi o prace z zarejestrowaniem a nie na czarno. wkoncu emeryture z czegos musza dac na stare lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilidan    0

zapomnij o emeryturach, za 40 lat jak bedziesz przechodzil to o emeryturach bedzie sie mowic ze kiedys byla.


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

no w sumie o tym nie pomyslalem. zapomnialem ze mamy w rzadzie naszego wspanialego tuska:D:D haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty chcesz od Tuska? Gdyby nie on to by rządził jeszcze gorszy debil. A po za tym to nasi obywatele na niego głosowali i teraz mogą miec sami do siebie pretensie. A tak wg to gdyby każdy zaczoł pracowac na czarno to w końcu musieli by zwolic połowę niepotrzebnych posłów którzy pobierają pensie za nic ;[ i by się wieli za robotę porządną

i zobaczyli by jak to jest pracowac na państwo. Nie oszukujmy się po rozliczeniu przychodów i kosztów zostaje nam tyle co i nic przez te podatki zasrane!!!!! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

co ja chce od tuska??? nie bede pisal na forum co bym mu zrobil bo jeszcze do sadu mnie podadza... ale chcialbym ponowic moje pytanie czy zna ktos jakies gospodarstwa w wielkopolsce co przyjmuja pracownikow. dodam ze mam dosyc dobre doswiadczeniem w koszeniu łąk c360 kosilem w zeszlym sezonie 49ha łak dwa pokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@adrianJD8330 Przecież mogłeś nie głosować na Tuska nikt Ci nie kazał. Gorszego od Tuska chyba nie ma a jeśli Ci chodzi o Palikota to jest byłym podwładnym Tuska więc to takie samo zło tyle, że Palikot pokazuje jaki jest głupi a Tusk udaję głupiego. Nie widzę jednak sensu prowadzenia tu dyskusji o rządzie-zapraszam do działu" Hyde Park".

49ha 60-tką? Jak nie ściemniasz to niezły reżim masz. :P Ja myślałem nad taką pracą za granicą ale nie mam czasu szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

akurat nie glosowalem na tuska.. no nie ma co ukrywac ze troche sie pocila przy upalach. czasmi jak wyjechalem o 6 rano z pelnym zbiornikiem (60l) to pod wieczor ojciec mi musial przywiesc bo na oparach jechalem. ale 60tka co roku wymiana oleju i praktycznie kaitalny przeglad ciagnika. moj dziadek byl jednym z najlepszych mechanikow w rejonie gdzie naprawial takie maszynki i 60tke rozbiera i sklada z zamknietymi oczami takze mam ten przeglad za pare groszy...

 

tez myslalem o zagranicy ae wtedy bym musial swoje opasy sprzedac i dopiero cos patrzec no i trzeba jezyk a u mnie niby koncze liceum ale z jezykiem to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzpok    0

albo rozwijaj swoje gospodarstwo aż beddziesz miał tyle bydła co byś mugł z tego wyrzyć napisz ile masz ha i co aktualnie chowasz ? a jak nie to idz do roboty a w gospodarkę sie nie baw : D bo raczej o robotę ciężko bedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

z checia bym rozwinal gdybym mial na to fundusze ja mam tylko 6 jalowek 3ha orne, laki z dzierzawa to ok 5 ha w zeszlym roku udalo mi sie wydzierzawic za marne grosze to wydzierzawilem 40ha lak. ( 50 zl za lake) bywalo ze laka miala 5ha a bywalo ze miala 1ha za wszysrkie rowno sie placilo

 

jezeli macie jakies wiadomosci czy ktos szuka od lata kogos na gospodarstwo z zarejestrowaniem to prosilbym o jakies wiadomosci moga byc na priv. dodam nie zebym sie chwalil ale robilem u 4 znajomych dorywczo w wolnych chwilach tez jezdzilem ciagnikiem i bylem w oborach i zaden z pracodawcow nie narzekal na powolnosc czy zla prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzpok    0

sprzedaj jałówki .5 ha to troszke mało jak byś wydzierżawił gdzię z 5 ha ornej ziemi :D tak żeby ok 10 h było ornej + z 4 h łąk to postawił byś z 15 byków , zasiał byś z 2 h kukurydzy . podpisał byś kontrakt z jakąś firmą np sokołowem na cielaki oni by tb przywieźli np 15 szt ty byś je odchował oni by przyjechali po nie . i kase masz jakąś a w miarę możliwości byś rozwijał gosp budynki masz jakie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamillo0 no co ty ja też na Tuska nie głosowałem w przeciwieństwie do ciebie. Widzisz zagłosowałeś na PO i tuska i co?..... masz paliwo po 6zł!!!!!!!!!! następnym razem lepiej nie głosuj jak nie wiesz na kogo!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@cycek933 Jak spełniasz warunki ARiMR to możesz próbować na Młodego albo na zwroty z PROW jakieś zwierzęta czy sprzęt, czy tez ziemię ale to chyba dopiero za rok. Jak chcesz na gospodarce robić to na swojej bo u kogoś kokosów nie zbijesz a tym bardziej nie zarobisz tyle, żeby później mieć za co inwestować u siebie.

@adrianJD8330 Po pierwsze nie lubię i nigdy nie lubiłem PO nawet wtedy gdy zaczęli pierwszy raz i ludzie się podniecali nimi. Po drugie nie głosowałem w tych wyborach bo nikt z większym poparciem nie zasługiwał na mój głos a mój głos oddany na mniejszych nic by im nie dał. Po trzecie nie pisz pogrubieniem i nie stawiaj tyle wykrzykników bo fajny i tak nie będziesz. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

no wlasnie o nlodym rolniku to moge pomarzyc bo jestem(bede) w kwietniu po zwyklym liceum ogolniaku a nie po rolniczym bo nie mialem warunkow zseby pojsc do rolniczego bo bym musial spac w intrernacie i myslalem ze jak dostane jakas dobra prace w gospodarstwie niemowie od razu bo wiadomo ze od razu krakowa nie zbudowali. to gdyby tak bylo bym poszedl zaocznie w weekendy do szkoly rolniczej i za kilka dobrych lat bym sie wtedy bral za swoja gospodarke. ale jakos trzeba to przetrwac i nazbierac chociaz kilkadziesiat tys zeby to ruszyc z miejsca bo wtaie zeby ktos bez zabezpieczenia na koncie ( bez grosza) moglby cokolwiek osiagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Myślę, że za kilka lat nie będzie już startu. Jeśli teraz nie masz ziemi do kupienia to później tym bardziej nie będzie. Ale idź do pracy obojętnie jakiej, żyj normalnie i odkładaj sobie kasę bo zawsze się przyda czy na inwestycje czy na urlop czy na własny dom. "Grosz do grosza a będzie kokosza" ^^ A później po kilku latach pomyślisz jeszcze raz czy warto i czy są perspektywy może będzie lepiej i ktoś odda trochę ziemi albo ceny maszyn spadną (tak wiem łudzę się) ale żyjmy nadzieją. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamillo0 fajny to raczej ty widocznie chcesz byc! a wg to na pewno nie głosowałeś bo masz okrągły dowód i sie wstydziałeś isc głosowac .,,Nie poszedł głosowac bo nie nikt nie jest godzien jego głosu,, :lol: Z ciebie to taka dziewica chciała bym a boje się :lol: A teraz jeszcze narzeka... Jak ci nie pasuje to wypie....laj do Rosji na syberie!! :lol:

 

Za takie teksty dostaje sie %

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

Myślę, że za kilka lat nie będzie już startu. Jeśli teraz nie masz ziemi do kupienia to później tym bardziej nie będzie. Ale idź do pracy obojętnie jakiej, żyj normalnie i odkładaj sobie kasę bo zawsze się przyda czy na inwestycje czy na urlop czy na własny dom. "Grosz do grosza a będzie kokosza" ^^ A później po kilku latach pomyślisz jeszcze raz czy warto i czy są perspektywy może będzie lepiej i ktoś odda trochę ziemi albo ceny maszyn spadną (tak wiem łudzę się) ale żyjmy nadzieją. :D

no tak tak bede szukac jakiesj pracy ale wolalbym wlasnie w jakims gospodarstwie bo chcialbym robic to co kocham a nie cos na przymus bo wtedy wiadomo ze efekty pracy sa gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@adrianJD8330 Poziom Twojej inteligencji jeśli wgl coś takiego poosiadasz mnie przeraża. Jesteś młodszy ode mnie, co prawda o kilka miesięcy ale młodszy więc z tym dowodem to sam siebie pogrążasz. Tobie chyba nie pasuję bo marudzisz w pierwszym poście a teraz sam się gubisz. Proponuję skończyć zawodówkę i wyjechać do rosji oni już na Ciebie czekają, tacy są tam potrzebni.

 

@cycek933 Dodatkowo jakaś praktyka przybędzie co przyda się później u siebie na firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

dokladnie ale jak narazie nie mam pojecia gdzie moge znalezc w okolicy taka prace, w zasadzie mam dwa miejsca gdzie chce podskoczyc i sie dowiedziec ale czy dostane to nie wiem tez datego wolalbym miec jakies gospodarstwa awaryjne wrazie czego.... ale mysle ze w tym jednym dostane bo tam pracuja smai tacvy ktorzy sie nawala a potem wsiadaja za ciagnik ale fakt nieraz wola takich jak mlodych... cignikow rewelacyjnych nie maja bo same 12 i 16 i jeden tylko duzy mf do orki ale ja bym sie cieszyl gdybym mogl nawet 60tka jezdzic bo w domu cale zycie jezdze i nie narzekam wazne bym miec prace w miare platna a wiem ze wlasnie w tamtym gospodarstwie dosyc ladnie maja jako traktorzysci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

daj sobie spokój z rolnictwem taka moja rada chyba ze praca w gospodarstwie u niemca to jeszcze cos zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

tylko jak tak kazdy powie to na koncu nikt nie bedzie pracowal na gospodarstwie i wszystko upadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

wiata do siana rok temu zrobiona stodola chlew garaz i male pomieszczenie do zboza gdzybym chcial to by 10t weszlo. wymiarow nie podam ale w chlewie bez problemow miesci sie po jednej stronie 4 i po drugiej opasow takich juz duzych i gdybym chcial to jeszcze dwa by weszly ale mam mala szopke i chce ja zbuzyc i pobudiwac tam tak zeby staly 4 sztuki i zebym mogl od przodu wstawic bele ze sianem a od tylu spokojnie obornik bo w tym chlewie mam tak ze od tylu wchodze dawac rzarcie i siano czy sianokiszonke musze do gory walic na drabinki a to przy 30 stopniach latem da sie robic dwa razy dziennie a nie raz trzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj