Zaloguj się, aby obserwować  
MarcinSzy

Usługi agrotechniczne

Polecane posty

MarcinSzy    0

Witam,

postanowiłem napisać ten tema bo zamierzam otworzyć firmę usługową i zastanawiam się w jakim kierunku usług pójść: koszenie (zboża,kukurydzy, rzepaku), prasowanie słomy (bele, duża kostka), uprawa(orka,siew,uprawa ścierniska i przed siewna) itp. chciał bym obsługiwać większych gospodarzy jak będziecie odpowiadać na moje pytania to napiszcie jakie ceny by was zadowalały i na jakich areale by miała być wykonywana ta usługa

 

z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Mogę ci podać cennik jaki obowiązuje w moich stronach:

- prasowanie bele 120x120 8zł z siatką 130x120 10zł z siatką

- bele duża kostka 17zł/szt (2 lata temu)

- koszenie zbóż 250-300 ha

- orka 200-250 zł/ha

- obornik załadunek i rozwalanie rozrzutnikiem 14 ton 150 sztuka

- siew zboża 150 ha

- usługi ładowarką 100 zł/godzina

- koszenie traw kosiarką bębnową 120 godz

- koszenie zielonki z kuku + 2 traktory do odwożenia 700zł/godz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Podobny temat jest już na forum w przepisach i finansach ceny usług.


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSzy    0

Podobny temat jest już na forum w przepisach i finansach ceny usług.

 

no ale bardziej interesuje mnie pierwsza część mojego pytania na co jest większe zapotrzebowanie

 

Mogę ci podać cennik jaki obowiązuje w moich stronach:

- prasowanie bele 120x120 8zł z siatką 130x120 10zł z siatką

- bele duża kostka 17zł/szt (2 lata temu)

- koszenie zbóż 250-300 ha

- orka 200-250 zł/ha

- obornik załadunek i rozwalanie rozrzutnikiem 14 ton 150 sztuka

- siew zboża 150 ha

- usługi ładowarką 100 zł/godzina

- koszenie traw kosiarką bębnową 120 godz

- koszenie zielonki z kuku + 2 traktory do odwożenia 700zł/godz

 

dzięki za odp. mógł byś jeszcze napisać coś o zapotrzebowani dużo gospodarzy korzysta z tych usług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

musisz zrobić wywiad :lol: nie ma znaczenia czy więksi czy mniejsi tylko zapotrzebowanie jak ktoś ma maszynę to sam se zrobi albo kupi więc musisz dowiedziec się jakich maszyn brakuje

 

Przykładowo u mnie jeden większy najmuje na ok 30 ha skoszenia zboża no i mniejsi z 8 po ok 5 ha, wszyscy mający kukurydzę do siewu i zbioru jeden prasę do balotów i to praktycznie koniec uslug , a orki , uprawy siewy koszenia traw zbiór siana, sianokiszonki to kazdy woli sam swoim różnorodnym sprzęt raz że taniej dwa w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

Niewiem z kąd dokładnie jesteś ale u nas (wlkp) prawie wszystkie większe gospodarstwa są samo wystarczalne. Pamiętam jak kilka lat do tyłu we wsi była jedna prasa i kilka kombajnów teraz prase ma co drugi rolnik tak samo kombajn . Teraz tylko usługodawcy mogą zarobić na odśnieżaniu lecz w tym roku pogoda im nie dopisała bo śnieg był 2 dni..


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

na dobre usługi zawsze jest zapotrzebowanie, jeśli będziesz miał duży kombajn czy ciągnik to będziesz mógł zejść z kosztami i ceną, w moich okolicach można znaleźć usługodawców, którzy za godzinę orki obrotowy pług 4 skiby (115KM) żądają 160zł, cały czas brakuje sprzętu do rolnictwa precyzyjnego (rozsiewacze nawozów, opryskiwacze, siewniki itd), stąd zmieniając sprzęt co 3 lata przy intensywnej eksploatacji takie przedsięwzięcie może się opłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

W moich stronach dobrym pomysłem byłoby kompleksowe koszenie kukurydzy z wożeniem i ugniataniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Nie do końca jest tak że duzy jest samo wystarczalny

Mój znajomy mając 70h dużo rzeczy sam nie robi, a juz na pewno nie kombajnowanie.

Do niego latem przyjeżdża kombajn (czasem nawet i 80km jedzie) i kosi mu całe 70h a przy okazji jeszcze innym.

 

Więc no tutaj nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie jakie jest zapotrzebowanie bo to zalezy gdzie, jaka okolica.

 

W jednym miejscu będzie tak że nikt nie będzie potrzebował twoich usług a w innym bedzie na to duzy popyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

 

no ale bardziej interesuje mnie pierwsza część mojego pytania na co jest większe zapotrzebowanie

 

 

 

dzięki za odp. mógł byś jeszcze napisać coś o zapotrzebowani dużo gospodarzy korzysta z tych usług

Jeśli masz atrakcyjne ceny, robisz dobrą robotę i na czas to chętnych trochę jest.

Znajomy ma gospodarstwo 30ha ale prowadzi usługi i klijentów ma sporo, najwięcej za prasownie słomy siana 6 tysięcy sztuk rocznie to jest sporo jak na moją okolice ponieważ jest dużo tych maszyn.

Korzystają z nich mniejsi średni gospodarze którzy wolą nająć usługę niż kupować maszyny.

Kombajnem wyjeżdża na pomorze do jednego dużego rolnika i tam spędza żniwa a u siebie kosi i w okolicy kosi bizonem.

Klienci nabierają zaufania, usługi zamawiane na telefon czasami za chwilę już jest na polu albo max 1 dzień czekania.

Pamiętaj że czasami trzeba poczekać trochę za zapłatą albo brać zboże w rozliczeniu itp wtedy jest więcej chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1adam    0

W mojej okolicy koleś za koszenie kukurydzy 1 ha bierze 500zł sama sieczkarnia 300zł wożenie na 2 traktory, a za zbiór lucerny i innych zielonek bierze podobnie. I tylko takie usługi wykonuje i ma na tym niezły interes. Jeśli dużo rolników w okolicy mają bydło to możesz spróbować.

Edytowano przez 1adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj