Raczo

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach

Polecane posty

Raczo    20

Czy ktoś na AF posiada takiego Claas'a? Czekam na wasze opinie :) . W przeciągu dwóch lat pojawiły się w mojej okolicy dwie takie bestie :) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

W sobotę prowadzono takiego Mediona niedaleko mnie, konkretnie tankowali na stacji paliw w Rokietnicy. Może ktoś z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Tak jak napisałem w mojej okolicy są dwa Mediony 310. Jeden pracuje na około 130ha a drugi razem z niebieskim Bizonem Rekordem na około 300ha. Piękna zabaweczka tylko chciałbym sie dowiedzieć czegoś więcej :)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Wiem, że mają silnik zaraz za kabiną, podobnie jak w MEGA. Wiem też, że jest porównywalny z John Deere 1450 CWS, bo rozważaliśmy również opcję CLAASa, kiedy kupowaliśmy JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

a z medeionem jechał niebieski fiat uno z rejestracjami zczynajacymi sie na g...,a w nim gruby fcet z wasem i heder c420 na wózku i dwóch kolesi w komajnie????

Wyjeżdzali z korbankowa jak ja tura zamawiałem i gadałem z tymi kolesiami.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja takiego uzytkuje 7 sezon, wsrod znajomych moich i mojego ojca pracuje 5 takich maszyn, co dokladnie chcesz wiedziec, na zulawach pracuje wiecej niz 90% kombajnow marki claas (jesli nie brac pod uwage starych bizonow) i tutaj ta firma ma tak wielki autorytet i dostapnosc czesci ze przez dlugie lata sie nic nie przebije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
a z medeionem jechał niebieski fiat uno z rejestracjami zczynajacymi sie na g...,a w nim gruby fcet z wasem i heder c420 na wózku i dwóch kolesi w komajnie????

Wyjeżdzali z korbankowa jak ja tura zamawiałem i gadałem z tymi kolesiami.

 

Tak szczegółowych informacji nie znam, jechaliśmy dość szybko. Wiem, że rzeczywiście dwie osoby jechały w środku, a heder był bardzo wąski.

 

ja takiego uzytkuje 7 sezon, wsrod znajomych moich i mojego ojca pracuje 5 takich maszyn, co dokladnie chcesz wiedziec, na zulawach pracuje wiecej niz 90% kombajnow marki claas (jesli nie brac pod uwage starych bizonow) i tutaj ta firma ma tak wielki autorytet i dostapnosc czesci ze przez dlugie lata sie nic nie przebije

 

U nas nie ma takiej marki, która miałaby prawie monopol na kombajny. Może jest lekko więcej CLAASów nad innymi markami. Pewnie związane jest to z tym, iż do siedziby DHK mamy 9km. Z drugiej strony do dealera w Jelonku 12km. Tylko, że DHK powstało wcześniej, biorą w rozliczeniu stare sprzęty chyba prawie zawsze, natomiast dealer JD bierze pod uwagę sezon i popyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zgadza sie wiem ze w wielkopolsce sprawa wyglada zupelnie inaczej, ja przedstawiam tylko sytuacje w mojej okolicy i troszke poza nia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Piszcie o wszystkim co z wiązane z tym kombajnem: wydajność0, awaryjność, zużycie paliwa, komfort, cena/jakość ... Jak możesz to wrzuć kilka fotek z kabiny :) będę bardzo wdzięczny :) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Raczo, ja posiadam Mediona 320. Różni się tylko mocą silnika i być może marką samego silnika. U mnie siedzi Perkins, nie pamietam ile koni, ale w zupełności wystarcza. Kombajny Claas Medion to wg mnie świetne maszyny. Wydajność to tak do dwóch ha na godzine (maksymalnie) Średnio ponad półtora zrobi bez problemu. W kabinie jest calkiem przyjemnie, bo ma klimkę. Sterowanie i ergonomia bez zarzutu, dzięki wielofunkcyjnemu joystickowi. Najważniejsza cecha, czyli awaryjność: powiem tak, u mnie pracuje ten kombajn już 7 sezon i właściwie to z winy maszyny jeszcze nic poza słownie kilkoma gumowymi tulejkami i paroma łożyskami nie sprawiało kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

No to wydajność identyczna do wydajności 1450 CWS. A powiedz jak z hałasem? Silnik za kabiną nie przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Tak, dokładnie heder miał waski w stosunku do wielkosci kombajnu, wyjezdzali tym kombajnem z korbankowa jak ja byłem u nich po raz drugi w tygodniu. A co do hałasu kilka razy miałem okazje pojezdzic medionem 310 wujka i naprawde praca w nim była bardzo przyjemna, oraz samo tło dzwiekowe w kabinie było bardzo przyjemne.

Ps.

W przyszłym tygodniu znowu wybieram sie do korbankowa.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
No to wydajność identyczna do wydajności 1450 CWS. A powiedz jak z hałasem? Silnik za kabiną nie przeszkadza?

jak bede mial okazje to porownam z sasiada 1450, jest dosc glosno, przez telefon gadam na glosnomowiacym, ale mam troche glosnik zepsuty, sam silnik nie robi tyle halasu co mlocarnia, np. w medze w ktorej sa 2 bebny jest o wiele ciszej a silnik tez za plecami.

wydajnosc jaka osiagam to min. 1,28 w zielonym rzepaku, a max. 2,2 w suszej pszenicy.

awarie jakie mi sie przytrafily to: zatarlem przekladnie napedzajaca kose, ostatnio rozlecialo sie lozysko na kole przed chlodnicami i kiedys sieczkarnia przez 2 dni nie chodzila, ale nie pamietam co sie stalo, paskow zerwanych to na palcach 1 reki mozna policzyc i raz przecialem przewod hydrauliczny napedzajacy boczna kose, to wszystko od 2001 roku.

zdjecia postaram sie zrobic ale za jakis tydzien bo wczesniej na pole chyba nie pojedziemy, a dzisiaj przyprowadzilem df topliner 4080, takze bede mogl cos porownac, ale chyba tylko pod wzgledem komfortu, czy ergonomii, bo gabarytowo to 2 calkiem inne kombajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No to czekamy :) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Witam u mnie pracuje drugi sezon Medion, w okolicy s a też JD1450 i NH TC56 -są bardzo porównywalne. Kombajn pracuje na ok 150ha. 200ha jest w stanie obrobic w sezonie.

WPADKA KORBANKóW- przyprowadziliśmy kombajn do domu, każdy ogląda nowy nabytek otwieramy osłonę filtra powietrza a tam niema FILTRA!!! Taka firma jak korbanek i pozwoliła sobie na taką wpadke..

Przy uruchomieniu kombajnu spadały obroty młocarni, przyjechał serwisant po 5 dniach(długo)!! i wymienił jakiś elektrozawór. Drugi mankament to przy zwiększaniu obrotów spadał pasek napędzający szarpacz. Po sezonie zabrali tulejkę i wymienili. W tym jest wszystko ok.

Klimatyzacja, cicho w kabinie, w nocy doskonała widoczność. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm narazie z porownania wyszlo tyle ze df 4 dzien remontuja, strasznie zniszczony przez pgr'sów, np. mial zaspawane sita :) , codziennie jezdzimy po czesci ktore wymontowuja od innych df, bo i tak ida na sprzedaz to im nie zalezy, wczoraj przyjechal elektryk, powymienial plytki, udalo sie uruchomic mlocarnie, ale po 2 minutach znowu wszystko padlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W sasiedniej wsi ma jedn takiego mediona 310. Pracuje na własnych 120ha i dodatkowo obrabia jeszcze ok. 100ha. Gość ma do niego stół do rzepaku i przystawkę do kukurydzy. Można powiedziec full wypas :). Ma go juz 3 sezon i jak na razie to nic nie słychac aby się psuł :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18
Witam u mnie pracuje drugi sezon Medion, w okolicy s a też JD1450 i NH TC56 -są bardzo porównywalne. Kombajn pracuje na ok 150ha. 200ha jest w stanie obrobic w sezonie.

WPADKA KORBANKóW- przyprowadziliśmy kombajn do domu, każdy ogląda nowy nabytek otwieramy osłonę filtra powietrza a tam niema FILTRA!!! Taka firma jak korbanek i pozwoliła sobie na taką wpadke..

Przy uruchomieniu kombajnu spadały obroty młocarni, przyjechał serwisant po 5 dniach(długo)!! i wymienił jakiś elektrozawór. Drugi mankament to przy zwiększaniu obrotów spadał pasek napędzający szarpacz. Po sezonie zabrali tulejkę i wymienili. W tym jest wszystko ok.

Klimatyzacja, cicho w kabinie, w nocy doskonała widoczność. Pozdrawiam

 

 

 

Slavo chyba coś zaniżyłeś ile może obrobić taki Medion bo u mnie jest takich pare )okolice gniewa ) no i jednego sam mam teraz jest jego 3 sezon i można powiedzieć że 3 i bezawatryjny narazie a taka maszynka to spokojnie moze obrobić 300 ha a jak jest dobry rok to nawet i 400 wiem bo jeden juz tyle raz zrobił :rolleyes: awięc nie jest to 200 maź jak Ty piszesz coś słabego kombajniste chyba masz :lol: a ile na godz jeździsz w przenicy przy wydajności 8t/ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Slavo chyba coś zaniżyłeś ile może obrobić taki Medion bo u mnie jest takich pare )okolice gniewa ) no i jednego sam mam teraz jest jego 3 sezon i można powiedzieć że 3 i bezawatryjny narazie a taka maszynka to spokojnie moze obrobić 300 ha a jak jest dobry rok to nawet i 400 wiem bo jeden juz tyle raz zrobił :) awięc nie jest to 200 maź jak Ty piszesz coś słabego kombajniste chyba masz :) a ile na godz jeździsz w przenicy przy wydajności 8t/ha ??

kazdy dobiera sprzet wg wlasnego doswiadczenia, w roznych rejonach kraju moze to sie inaczej ksztaltowac, ja bardziej sie przychylam do 200 ha dla mediona 310, 300 ha to juz max granica i bez spokojnego snu, a kombajnisty ojciec nie zatrudnia bo sam jezdze i wiem najlepiej co kombajn potrafi i jak nim jezdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

może i 300ha zrobi przy plonie pszenicy 3ton/ha. U nas w okolicy każdy gospodarz który ma ok 25ha to

ma swój kombajn. jak ja wymłuce 200ha to wokoło wszyscy już są po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18
kazdy dobiera sprzet wg wlasnego doswiadczenia, w roznych rejonach kraju moze to sie inaczej ksztaltowac, ja bardziej sie przychylam do 200 ha dla mediona 310, 300 ha to juz max granica i bez spokojnego snu, a kombajnisty ojciec nie zatrudnia bo sam jezdze i wiem najlepiej co kombajn potrafi i jak nim jezdzic

bez spokojnego snu dobeze napisałeś heh to jak jest pogoda i niema wilgoci to nie kosicie do 23 jak jest jeszcze suchao i niema rosy ?? bo wolicie się wyspac tak ?? aha no to widze że posiadacie dość dobre nerwy bo zawsze lepiej zarwać pare wieczorów niż puźniej zbierać legi albo porośniete zboże bo sie pomało kosiło no to pełne uznanie a 300 to taki medion zrobi w każdych warunkach no ale i tak będziesz miał swoje zdanie. a powiedź z jaką prędkością kosicie/i jaki jest plon (t/ha) i jaki macie heder i jak macie ustawione klepisko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18
może i 300ha zrobi przy plonie pszenicy 3ton/ha. U nas w okolicy każdy gospodarz który ma ok 25ha to

ma swój kombajn. jak ja wymłuce 200ha to wokoło wszyscy już są po żniwach

3 t/ha ?? heh dobre to więcej dostalem z hektara rzepaku no naprawde nie wiecie co ten kombajn potrafi a 300 ha spokojnie przy 7 albo 8 t z ha pszenicy i 3,6 t z ha rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radas    0

U mnie niedaleko pracuje Medion 310 ma z 5 -6 lat !! mają jescze 2 lexiony 580 !! lexiony bezawaryjnie po 3 latach a medion się rozpada ma cepy klepiska do wymiany itp !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18
U mnie niedaleko pracuje Medion 310 ma z 5 -6 lat !! mają jescze 2 lexiony 580 !! lexiony bezawaryjnie po 3 latach a medion się rozpada ma cepy klepiska do wymiany itp !!

rados no to u Ciebie ale u mnie nie a też niegdy nei słyszałem u moich znajomych żeby takie awiarie w nim zachodziły awięc ze jak jeden jest pechowy to nieznaczy ze wszystkie są takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj