kubantool

Gospodarstwo Rolne od zera

Polecane posty

Ankan    1

Moja rada ,daj sobie spokój . Dziesiejsze rolnictwo to wysokie nakłady,  niski  zwrot , długie cykle produkcyjne, wysokie ryzyka opłcalności - zbytu,  pogoda , globalizacja itd..... Reasumując  ,według mnie, nie ma szansy,żeby się na gospodarce dorobić , gdy zaczyna się od ,, zera". Jeśli masz do tej pracy zamiłowanie , to traktuj rolnictwo jako hobby, a źródała utrzymania szukaj w innych profesjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Moim zdaniem jesli ziemia jest dostepna a dzierzawy sa niskie to czemu nie zaryzykowac? znam osobe ktora zaczynala od zera w 1997 w wieku 18 lat zero zwiazkow z rolnictwem zero maszyn ,ojciec lesnik matka pielegniarka teraz gosc ma 200 ha swojej  ziemi i troszke dzierzaw. Wiec jesli ziemia byla by do wydzierzawienia tanio to jest szansa na powodzenie. Co do oplacalnosci to roznie z nia bywa ale jesli ktos prowadzi produkcje na wysokim poziomie to  zawsze ma zysk raz wiekszy raz  mniejszy ale pozwalajacy zachowac plynnosc finansowa nawet w najgorszych momentach najgorzej jesli ktos stale steka ze mu sie nie oplaca i oszczedza na SOR i nawozach to faktycznie ma ciezki zywot

Kolego John1038 z jakiego regionu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Daj sobie spokój z praca na roli w Polsce!!! Gdybym miał zacząć swoje podboje w rolnictwie wyjechałbym chetnie do Rosji bo to jest jedyny kraj w którym mozna coś spokojnie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jestem z podlasia z powiatu augustowskiego jak wiesz gdzie to jest

 

ja wiem :) fakt że tamten region jest dość zasobny w tanią ziemię, mimo wszystko słabo mi się to widzi, pożyczanie maszyn jest to sposób dobry... ale na krótką metę bo sprzęt sie psuje i w końcu możesz sie skłócić z rodziną bo będą mieli dość naprawiania sprzętu eksploatowanego przez kogoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john1038    0

Narazie spzet ja naprawiam za wuja bo u niego dorabiam

:)

A z pozyczaniem nie bede mial problemu nawet na dluzszy okres.

A gospodarstwo kupuje od niego bo ma 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jezeli naprawiasz te maszyny to pewnie wiesz nieco wiecej na tenat gospodarowania, wiesz ile wszystko kosztuje i tak dalej

pytanie zasadnicze czy masz pieniadze na to ?

jezeli masz i chcesz je tak wydac to czemu nie

ale jezeli myslisz o grubych kredytach to od razu olej sprawe, szkoda twoich siwych włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

john 1038 - ile w Twoich okolicach wynosi dzierżawa? Jakie sa ceny ziemi? oraz jakiej klasy grunty sa dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po uwolnieniu kwot mleko bedzie po 1zł

takze sam sobie odpowiedz czy warto

ja wolałbym opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bmash_pl    1

Zgadza się,w tym przypadku myśląc przyszłościowo to lepiej postawić na opasy niż hodowlę krów mlecznych bo sam widzisz,że zysku z tego nijak szukać,szczególnie patrząc na obecne i przyszłe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6

Kolego jeśli masz kasę i możliwości kredytowania to bierz tylko żeby tobie zdrowia i sił starczyło bo chęci chyba masz tak jak umiejętności.

 

Proszę o pilnowanie polskich znaków.

Pozdrawiam kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Ja mam takie pytanko małe czy cena 38tys. za działkę budowlaną 12arów + budynek gospodarczy 20m na 10m opłaca się kupić?kupił bym ten budynek pod chodowlę mam 5ha ornego 2ha łąki i coś bym uchował :D.Więc jak doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Kupuj w ciemno, wezmiesz na kontrakt jedwabniki, szczury i żmije, oczywiscie obora musi byc pietrowa i radze zamontowac ruszta :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

A czemu tak śmiesznie napisałeś?Widzę że żartowniś z ciebie ciekawe jak ty zaczynałeś.Pewnie pod nosem wszystko miałeś.Czekam na poważniejsze odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaku    55

Witam w tym temacie chciałbym zapytać czy jest w ogóle możliwość założenia gospodarstwa? Posiadam ciągnik i wóz, maszyny pożyczam. Obrabiam kilkuarową działeczkę na którą nie mam żadnych papierów. Ogólnie pola nic nie posiadam a ugorów jest w mojej okolicy masę. Klasa ziemi słaba przeważnie V i VI. Pola są u nas wąskie (jakieś 10 do 12 m) i takie długie paski się ciągną sąsiad za sąsiadem. Pola oddziela raz miedza raz droga i tak na przemian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek820    0
Napisano (edytowany)

Chciałem zapytać czy ma sens gospodarstwo od podstaw, i ile trzeba mieć wkładu własnego ? Jest okazja wziąść 100 ha na kredyt + 150 ha dzierżawy. Właścicielem jest osoba starsza, schorowana, następców brak. Przez pierwsze dwa lata, dzierżawe dałby za darmo. Budynki sa, brak maszyn. Czy jest to realne i warto sobie czymś takim głowe zawracac ?

Edytowano przez arek820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek820    0

Jakies tam mamy, no ale ile trzeba miec wkladu wlasnego na taki biznes ? Cena ziemi to 30 tys za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a gdzie to takie prezenty rozdajo ?

  • Like 1

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj