TomiZO56

Remont pompy pilmet p40

Polecane posty

szymon91    11

no właśnie i ja mam pompe comet i musiałem ją przekręcić  do góry nogami  żeby olej spuścić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    11

Witam!

Mam opryskiwacz, stary Pilmet 400l. Pompa po remoncie wymienione wszystkie membrany zaworki a ciśnienie przy 1600 obr to max 1bar zawór nowy skręcony na maxa. Pryskając C360 3biegiem 1600 obrotów pryskam spokojnie 1,5ha czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

To i ja sie podepne, kupiłem stary termit, nie uzywany od 2 lat, pompa nie dawała prawie wcale cisnienia, wymieniłem zaworki, górna membrane, dałem nowy rozdzielacz i nadal to samo. Olej w pompie czarny to mambrany raczej ok. Przy 1600 obr ciagnika cos troszke leci ale wskazówka na zegarze nawet nie drgnie. Gdzie szukać przyczyny, membrany bedą winne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    11

Ja uszczelniłem połączenie ssące i to trochę pomogło teraz mam prawie 2 bary pełnym opryskiwaczem opryskam 1,75ha nie wiem czy to nie za dużo a ciśnienia już nie da rady podnieść a wydaje mi się że mogło by być mocniejsze.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

No i ja dziś rozkręciłem boczne membrany i były ok ale winnego znalazłem - jak wymieniałem górna membrane to nie zdjałem tego sitka a niestety pod nim okazała sie peknięta głowica pomiędzy kanałami, prawdopodobnie woda na zime nie była spuszczona. Sadzicie że da sie to pospawać czy tylko wymiana na nowe??

 

W którym dokładnie miejscu uszczelniłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    11

Sądzę że spawanie nie ma sensu choć może się mylę. Uszczelniłem wszystko od pompy do rozdzielacza, nowe węże nowe opaski i w tym dolnym filtrze oringi bo mam jeszcze na te wsuwki a nie skręcane te połączenia i wszystko już tam latało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squarem    0

Jakie powinno być być prawidłowe ciśnienie ? W moim termicie, przy 1600 obrotów na zamkniętych sekcjach dochodzi nawet do 2MPa. Nie widać oleju w oprysku ani oprysku w oleju. Jedyny mankament to bardzo głośny stuk z pompy podczas pryskania. Pompa szykuje się do remontu?

Przepraszam, że wprosiłem, się w nieswój wątek, ale tematyka chyba ta sama.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

kolego pompy pilmetowskie tak mają że stukają podczas oporysku.czym większe ciśnienie tym bardziej stuka.a na ile masz ustawione ciśnienie podczas oprysku?a może masz zatkane mieszadło i dlatego ciśnienie skacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squarem    0

Podczas oprysku ciśnienie oscyluje w okolicach 1,2 MPa i generalnie ciężko jest je regulować.  Założę nowy zawór i przy okazji nowy manometr oraz sprawdzę drożność wszystkich przewodów i zaworów. Wtedy odkopię temat i napiszę jakie rzeczywiście jest ciśnienie.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squarem    0

Właśnie to chciałem wiedzieć. Jeżeli dobrze wszystko rozumiem to mam albo problem z wężami lub innymi zaworami bo gdym zmniejszył ciśnienie do 3 bar to nie byłoby rozpylania albo co mi się wydaje dużo bardziej prawdopodobne, manometr jest uszkodzony. 

Kupię najpierw manometr (bo z tego co widziałem kupując nowy zawór i tak nie ma go w zestawie) i porównam wskazania ze starym.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Sądzę że spawanie nie ma sensu choć może się mylę. Uszczelniłem wszystko od pompy do rozdzielacza, nowe węże nowe opaski i w tym dolnym filtrze oringi bo mam jeszcze na te wsuwki a nie skręcane te połączenia i wszystko już tam latało.

 

Pospawał mi gościu za 50 zł (mówi że 3 podejścia robił bo pękało w innych miejscach)), nie wiem czy nowa byłaby dużo droższa. Z ciśnieniem nie mam najmniejszego problamu, ustawiłem na 5 bar zawór i takie jest przy 1000 obrotach bez problemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaroslaw11    0

Witam wszystkich. Mam pytanie, czy pod zaworki daje się gumowy oring? Czy one same się uszczelniają przy dociąganiu śrubami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

kupielm nowa pompe pilmet p60 cisnienie do 5 bar ale czy 2 czy 5 to strasznie stuka ktos ma jakis pomysl ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48
Dnia 7.04.2015 o 10:55, petroszz napisał:

WItam

Mam nietypowy problem z pompą  P-40, mianowicie rozebrałem ją bo nie dawała już wystarczającego ciśnienia.

Do wymiany okazały się membrany, przy okazji wyczyściłem wszystko,  zredukowałem luzy i wymieniłem uszczelniacze.

Po złożeniu dawała mega ciśnienie po czym zauważyłem że wypycha olej. Jakim cudem na nowych membranach woda dostała się do oleju?

 

Dnia 10.04.2015 o 20:14, prot3006 napisał:

mam to samo, prawdopodobnie winne są nowe przepony, u mnie te stare były żłobione i miały  większą średnicę. i co tu teraz z tym fantem zrobić ?? jakieś pomysły??...

Mam taki sam problem. Ktoś wymyślił jakiś patent, czy pompa na złom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja również kupilem nowa i stuka jak w kuźni, niestety co rok musze wymieniac membrany, właśnie uzytkuje ja 3 rok i 2 raz bede rozbierał bo znowu brak cisnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    610
Dnia 20.11.2020 o 17:37, ORZMO napisał:

mam to samo, prawdopodobnie winne są nowe przepony, u mnie te stare były żłobione i miały  większą średnicę. i co tu teraz z tym fantem zrobić ?? jakieś pomysły??...

znalazł ktos rozwiązanie? też założyłem nowe przepony/membrany boczne i tryska woda z olejem górną zaślepką. W sobote bede rozbierał i wróce do starych membran chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez artur04c
      Witam, Posiadam tecnome galaxy na sterowniku dawkowania. Aktualnie mam głowice obrotowe, na których znajdują sie dysze do RSM i niebieska/czerwona to oprysku. Do RSM posiadam żółtą, czerwoną i fioletową dyszę. Jak ustawić dawkę 200l RSM ? Ustawić pod dany kolor np żółta ma wydatek  200l i wystarczy na sterowniku ustawić 200l ?Czy w jakiś inny sposób to się odbywa ?
    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj