Skocz do zawartości
damjed

Łożyska

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damjed    0

Witam ostatnio w mojej reni strasznie fajtala sie kierownica a wiec rozebralem i okazalo sie ze rozlecialy sie lozyska w kolumnie w tej czesci u gory moja renia jest z regulacja wysokosci kierownicy. I tu zaczyna sie moje pytanie poniewaz nigdzie nie moge dostac tych lozysk moze ktos wie gdzie mozna dostac takie lozyska i jesli ktos przerabial cos w tym temacie to prosilbym o pomoc. Z góry wielkie dzieki.

Edytowano przez damjed

Wiadomość z agroFakt.pl

mtracz    71

Kraśnicka Fabryka łożysk nie robi wszystkich typów łożysk, Wystarczy wybrać się do dobrego sklepu z łożyskami.

Jak nie ma na półce to zamówią, gdzieś takie na pewno robią. Taki problem to nie problem, problemem może być cena, ale podejrzewam że to nieduże łożysko, co najwyżej przepłacisz.

damjed    0

Juz obszukalem po wszystkich sklepach w okolicy i hurtowniach. wymiar lozysk to 1BI-19x30-7

1BI-27x38-7

I wszedzie gdzie nie zadzwonilem to powiedzieli ze nie ma takich lozysk. I ze z takimi wymiarami nie ma lozysk tylko uszczelniacze

lukaszw    0

kolego ja też już to przerabiałem tyle że kierownica sie kręciła a koła stały. Jak się okazało to obciął się w środku kołek łączący dwie ''rurki''. I ja tam widziałem i o ile pamiętam to łożyska miałem dobre tyle że smaru im dołożyłem a w górnej częsci bo jak to porozkręcasz to kieronica ci odjdzie i tam jest taka rura zewnętrzna <obudowa> i w środku wałek i tylko u góry jest łożysko a na dole nie ma to wstawiłem tulejke aby się to nie wyrabiało. A u ciebie gdzie dokładniej wysiadły te łożyska ??? MOże zapodaj jakieś foto nawet telefonem to coś więcej sobie przypomnę. :)

damjed    0

Kolego lukaszw mi chodzie o te dwa lozyska ktore sa w gornej czesci kolumny przy krzyzaku. Ale wielkie dzieki wszystkim forumowiczom poniewaz przez to ze nie moglem nigdzie dostac tych lozysk postanowilem troche przerobic ta kolumne.A wiec przetoczylem dziure na lozysko w kolumnie na wymiar 42mm i ten walek przetoczylem na wymiar 25 dzieki temu mozna bylo wstawic lozysko 25x42 poniewaz takie lozysko mozna dostac bez problemu. A drugie lozysko bylo jeszcze w miare dobre to tylko nasmarowalem. A wiec wszystko powinno byc dobrze.Wponiedzialek to zamontuje i napisze jak to dziala.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 2000pawelXYZ
      Czy da się podłączyć obrotomierz, taki na linkę w renault 110.14?
    • Przez leszek1981
      Witam . Posiadam renie 15554 , skrzynia tractoshift ,sprzęgło szarpie w obu kierunkach jazdy .Elektrozawory  działają lecz potencjometr sprzęgła  lub komputer zle nim steruje to znaczy ; 
      przy wciśniętym pedale cofnie zawór proporcjonalny (rozłonczy sprzęgło) .lecz gdy puszczamy pedał to wbija cewka zawór bez stopniowego włączenia. Ma tak od zakupu (rok) macie jakiś pomysł czy szukać dobrego fachowca z komputerem .ZAMOŚĆ.
    • Przez waszkalipiec
      Witam mam zamiar kupić ciągnik renault tx 113.13 ma on uszkodzone sprzęgło jest miękkie i łatwo się wciska.Biegi górne wchodzą z trudem natomiast dolne nie wchodzą.Co może być tego przyczyną.Jakie są tego koszty i czy 11000 mtg to dużo na taki ciągnik.
    • Przez dzikidaniel
      Czy ktoś wie czy adaptacja z Celtisa będzie pasować na Aresie 556? Silniki niby te same jednak budowa może się różnić i już będzie problem.
      Pytam się gdyż mogę kupić tura do małego Aresa tyle że jest on zdjęty z Celtisa.
    • Przez BaszaPasza11
      Witam. Od roku czasu borykam się z problemem w mojej Reni. Dokładnie chodzi o hamulce. Podczas wciskania pedału do końca (bardzo mocno) to ciągnik słabo hamuje i słychać delikatny zgrzyt. Jeśli wcisne 2-3 razy hamulec dopiero robi sie twardy i można go wcisnąć do połowy. Bardzo byłbym wdzięczny o porady z waszej strony. Dodam że ciągnik sprowadzony z Francji