pawelek98

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć

Polecane posty

pawelek98    1175

byk skręcił nogę ciekawe czy z tego wyjdzie dostał przeciwbólowe i przeciwzapalne leki, może jest jakiś inny sposób jak sobie radzicie z takimi wypadkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Zależy która noga i gdzie skręcona, u mnie jak skręcił tylnią nogę to go odizolowałem od stada i po paru tygodniach wrócił do normy. Wiadomo że schudł ale miał 350kg i miałem za niego wziąśc tyle co za cielaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Sprzedaj ma te 500 to nie wezniesz tak mało po co ma się męczyć i schudnie ja koledzy piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sprzedaj go jak najszybciej. Jak zaczniesz go leczyć to weterynarz weźmie tyle co i on jest wart.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

panowie sprzedać to każdy może, może to nie najgorszy pomysł ale mam sporo paszy, i niech by se podrósł, skręcenie nogi to nie złamamnie, na razie dałem coś na lepsze samopoczucie , jak będzie jeść to go zostawie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

SPRZEDAJ!! nie zrób tego błedu co ja tez chciałem ostatnio wyleczyc byka i poszedł za 1500 a mogłem wziąść co najmniej dwa razy tyle ale szkoda mi było i zarobiłem, jeszcze jest kwestia jakie to skrecenie ale to juz lekarz musiał by osądzic

Edytowano przez krupekf16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

dziś byłem u wet i też gość był co leczył byka na stawy, mówił, że to już sporo kosztowało tylko, że byk 250 kg

sam wet stwierdził, że w takich wypadkach najlepsze lekarstwo to żelazo doczaszkowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

zgadzam się z przedmówcami- sprzedaj ja najszybciej ( kiedy minie karencja na leki) zwłaszcza ,że takie kontuzje lubią się odnawiać a i pozostałe kończyny są w takich razach przeciążone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas uszkodził sobie tylną mogę w szynce jeszcze latem. Roczniak teraz ma 1.5 roku nogą wyzdrowiała ale wygląda jak śmierć. Z miesiąc temu zaczoł dobrze jeść i widzę że nic mu nie będzie. Może do zimy złapie 700kg. jedyny plus to to że nie wołalismy weterynarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

Nie sprzedawaj...u Mnie byczek 150 kg złamał przednią nogę ...jak bym nie kombinował przy niej to by moze zrosła prosto ale owijałem bandażami elastycznymi z listewkami i zrosła mu sie krzywo ...śmiesznie wyglądał ale zapierniczał na pastwisku jak oszalały ...22 miesiące miał 680 czyli nie najgorzej zwazywszy na to że miał sylwetkę typowo krowia kościsty był ...twój ma zwichniętą to bym poczekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja miałem lepiej stały 3 na łańcuchu a najsłabszy w środku to poturbowały rano sie zachodzi a on leży i nie chce wstawać po weterynaża ten popatrzył dał kroplowkę i taka gadka nie podam mu antybiotyków lepiej go zabijcie z 400 khg miał pojecie sobie my se myślimy takiego byka weź obrób a byk jak to usłyszł zaraz wstał :o :lol: :lol: :lol: pokulał z miesiąc i dożył do 600 kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

może źle nie będzie , pomału już wstaje pije wode i treściwą je , ale zobaczymy dostał lek o 52 dniowej karencji tak więc o uboju mowy być nie może, lek przeciwzapalny i przeciwbólowy , wet nie wołaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj