Skocz do zawartości
John6200

Co wybrać? krokodyl czy łyżko-krokodyl???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
John6200    0

Witam. Mam zamiar dokupić do tura coś do ładowania kiszonek do paszowozu, tylko nie wiem na co się zdecydować czy to ma być krokodyl czy łyżko-krokodyl? Proszę o opinię i radę. Jak to się u was sprawdza?

elku87    26

łyżko krokodyl moim zdaniem lepszy, nic Ci od spodu nie wyleci np kukurydza czy inne pasze , otręby itd

Kamil5435    304

Posiadam łyżko-krokodyla i krokodyla moim zdaniem łyżko-krokodyl jest lepszy ponieważ ma więcej zastosowań niż krokodyl

Wiadomość z agroFakt.pl

jeżeli chcesz ładować tylko kiszonkę do bierz łyżko-krokodyla ale do obornika byłby lepszy zwykły krokodyl :)

ja również posiadam łyżko krokodyla i jestem zadowolony. aktualnie nie prowadzę żadnej hodowli więc wypiąłem krokodyla. ale niedługo będzie akcja kurzelak więc napewno się przyda

elku87    26

jeżeli chodzi o obornik to powiem tak średnio na miesiąc z jednej obory wywoże około 20 przyczep 10 tonowych i używam do tego łyzko krokodyla jedyne co zauwazyłem to zuzywanie się blachy na spodzie od tarcia po betonie . a tak sprawuje sie bardzo dobrze

lukaczmarek    265

Ja mam krokodyla i nie zamienił bym go na łyżkokrokodyla bo przy niektórych pracach jest niezastąpiony

elku87    26

żaden problem :) ja nawet 2 biorę :) będzie kiedyś czas to wrzucę foto :)

lukaczmarek    265

Np przy braniu obornika z pryzmy, wiadomo jak się bierze z kurnika czy czegoś cienką warstwe to wszystko jedno ale jak jest grubo i słomiasty obornik to krokodyl lepszy. Używałem go również do brania kiszonki z pryzmy np żyta gdzie łyżkokrokodylem się nie da oraz do zwożenia liści buraczanych tu bardzo ladnie sie bierze bez ziemi co tylko krokodylem sie da

elku87    26

na tej stronie masz przykład jak brać bele zdjęcie nr 5 http://www.hydrometa...ew-gallery/140# trochę inna konstrukcja niż u mnie ( bardziej inwazyjna w bele ) ale sposób brania podobny spokojnie tak zmieścisz 2 bele obok siebie i przewieziesz ze sterty do obory. Będzie czas to zrobię foto:) pozdrawiam

Edytowano przez elku87

Matiboos    21

Posiadam krokodyl-a na turze i łyżko krokodyl na ładowarce. Uważam iż łyżko krokodyl jest lepszy. Używam go do wybierania kiszonki z traw, kukurydzy z silosów i nie widzę żadnych problemów aby się wbić w tą masę. łyżko krokodyl jest bardzo uniwersalny jak trzeba to duł wykopiesz, odśnieżysz podwórko, załadujesz obornik, nawet i belki przywieziesz. krokodyl jest mniej uniwersalny. Nawet ciężko nim "makaron" załadować bo wszystko się przelewa.

Duzy1    8

Zależy jaki masz ten makaron bo jak słomiasty to porażka z łyżko krokodylem miałem na testach ładowarkę z łyżko krokodylem to musiałem więcej razy ładować rozrzutnik niż krokodylem na TURze

A do wycinania kiszonki to tylko wycinak masz równą ścianę i nic się nie psuje

Gdzieś było kiedyś mówione że do kiszonek krokodyl się nie nadaję i nie dlatego że się nabiera źle ale dlatego że zostawia kiszonkę na pryzmie poszarpaną czy jakoś tak nie pamiętam dobrze bo nie mam kiszonek i nie zwracałem uwagi na to

Matiboos    21

jeżeli się szybko wybiera szerokość silosu to łyżko-krokodyl nie przeszkadza ( choć wiadomo wycinak byłby lepszy). Musimy zadać sobie pytanie czy ładując paszowóz np. 3 razy dziennie(tak jest u mnie) opłaca nam się przeczepiać za każdym razem wycinak/łyżka (wsypywanie śrut i zmielonych ziaren zbóż). Idealnym rozwiązaniem byłby łyżko wycinak (chyba strautmann takie robi).

Edytowano przez Matiboos

GRGOJ    18

dokładnie: to zalęzy od szerokości silosu/pryzmy i jak szybko się w niej posuwasz. Ja czasem nawet co 6dni posuwam się w silosie, dlatego zależy mi, żeby była równa ściana ( i taka jest).

Matiboos, ja mam do wybieraka z BvL naspawaną grubą blachę z bocznymi i tylną ścianą, do której się podjeżdża i ona wjeżdża na zęby z wybieraka. Bardzo praktyczne, bo można wszystko sypkie taką improwizowaną łyżką nabrać- młóta, treściwe, trociny do posypania folii na silosie itp. Żeby łyżka nie spadła z wybieraka opuszczam ramę wybierającą aż się oprze na tej blasze.

kotwczapce    26

Mam łyżko-krokodyl własnej konstrukcji na ładowarce i uważam, że to najlepsze rozwiązanie do załadunku paszowozu.Trawę mam w belach. I kuku nie psuje się, ponieważ odcinam - "zeskrobuję krokodylem" co drugi dzień 15-20 cm ze ściany. Gdy wycinałem wycinakiem to po 4 dniach na ścianie w upał była już pleśń.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tnaglak
      Witam. Planuje zakup jakiegoś wycinaka do kiszonki pod tura. Zastanawiam który byłby lepszy z tych dwóch typów:

Mój ciągnik to John Deere 2140 (taki jak na tym drugim filmiku). Obecnie nie wycinam dużo towaru (jak narazie do 30szt, ale w przeciągu 3 lat będzie już ok 80szt bydła. Osobiście wydaje mi się że ten z ruchomymi nożami wycina lepiej, dokładniej. A wy który byście polecili? Rozglądam się nad jakimś używanym w dobrej cenie jak się trafi, a jak nie no to może nowy.

• Przez dawid141413
      Witam, interesuje się zakupem wozu paszowego sgariboldi monofeeder st 14 i mam kilka pytań do użytkowników. Jakim ciagnikiem mieszacie? Ile kg? Jak z awaryjnoscia?
    • Przez witek
      witam zastanawiam sie nad zakupem wozu paszowego firmy metal-fach T-659/1 co o nim sadzicie??
      Parametry techniczne:
      T-659/1
      Pojemność (m3)
      9

Zapotrzebowanie na moc (KM)
      60

Wymiary gabarytowe:
      Długość A (mm)
      5480

Szerokość C (mm)
      2500

Wysokość B (mm)
      2490

Masa (kg)
      3950
    • Przez Vroobel
      Witam.

Chcę uruchomić wycinak, stoi nieużywany od 10 lat, wymieniłem wszystkie uszczelnienia w siłownikach kos, problem polega na tym że kosy nie chodzą, ma ktoś schemat podpięcia węży przy rozdzielaczu?
    • Przez Hubertusq
      Witam,chciałbym zapytać o cenę wozu Alimy,10 metrów, wyposażenie, taśma,kontranoże,ślimak pionowy z prętem KO, przekładnia 2 biegowa wycenili go na 75tyś,dało by coś utargować?