BlackWhite

prasa z rotorem i nożami do MTZ 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tiger3952    8

To zależy do ilu pieniędzy i na ilu ha ma pracować. Ja polecam ci Metal Fach z rotorem i nożami. Prasa w miare tania i prosta w budowie no i oczywiście mało awaryjna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

Ja polecam Unia Famarol 1.8 V z rotorem bez nozy ale rowniez sa z nozami kupilem w tamtym sezonie pracowala z pronarem 82A nie bylo zadnych problemow jeszcze napisz co glownie bedzie prasowac

Edytowano przez mariusz85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Jak ma być to nowa prasa to polecił bym Sipme lub Metal Fach,Mtz powinien sobie spokojnie dać radę z nimi,wrazie czego części są dostepne od ręki,no i cena też nie jest zła jak za nową prasę

 

Skoro prasa ma być z nożami to podejżewam że prasa będzie używana do siana i sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackWhite    0

Prasa do siana ,słomy i sianokiszonki tylko dla potrzeb własnych . Mam 20 ha łąk i ziemi tez prawie 20 ha. Jeśli chodzi o cenę prasy to do 40 tyś.

 

a czy z kr 130 S mtz da sobie radę? i co myślicie o tej prasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Za 40tys to nowej nie kupisz nawet polskiej.

Metal-fach z rotorem ludzie co wy mu proponujecie to najgorsze dziadostwo(Kumpel ma nową nawet rotora nie da się podnieść).Znaczy zwykła bez noży to jest dobra.

Na Sipmie się nie znam więc nie będę się udzielał.

No ale wątpię ze 80km mtz pociągniesz prasę z nożami

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

Ludzie to ile wy chcecie od razu podpiąć koni pod prasę z rotorem??? Poszukaj na allegro sobie coś z case lub nh z roczników 2000. Myślę że uda Ci się jakąś za tyle wyrwać. Sipma Pover Cut podbieracz 2m, rotor z nożami, siatka, kosztuje koo 100tys. Oczywiście nowa. Ale używana wyrwiesz napewno w połowie pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

To za cztery dychy to już ładnego np.classa możesz kupić

@mrmtz82.A co ty myślisz ze 80km to wystarczy??.Pracowałem prasą z rotorem i nożami nh80km to nawet nie próbowałem noży podnosić

żeby w miarę ekonomicznie pracować to min 100km

Edytowano przez Artur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

Wiadomo że jak podepniesz nową prasę z rotorem tnącym i zgniot dasz na 100% to każdy ciągnik padnie. Kuzyn ma Prasę nowa nh Br (nr nie pamiętam) z rotorem tnącym i jak zrobił jak pisałem to nh t6050 nie dawał rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuwalkiOK    0

Prasowałem przez 2 sezony i to niemało MTZ 82 i KRONE KR 130 ministop z 11 włączonymi nożami i silnik ma w zupełności wystarczająco mocy z tą prasą a jedynym minusem tego zestawu był słaby lub też źle ustawiony WOM w kacapie bo czasami wałek stawał. Teraz mtz odpoczywa i z prasą pracuje Deutz dx 4,70 90KM i też lekko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Taki bedzie miał duże obciążenie Mtz 82 w takich prasach. Ja nie posiadam takiej ale kolega ma klasa z rotorem i nożami i ciąga ją zetorem proksimą 95 KM i dyma mu daje zkomina , mówi że maco robić w niej i w zime kupił zetora 115 KM. Dodam że robił pół dnia 7711 to mówił że by go zajezdził i w słomie.

Tak żr zastanów się czy da rade Mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackWhite    0

dzięki wszystkim za odpowiedzi. Poszukam popatrzę na w/w prasy :) gdyby znalazł się ktoś kto używał krone kr 130 S z MTZ 82 albo innym ciągnikiem o podobnej mocy to będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuwalkiOK    0

I słuszny wybór na zakup krone chociaż nie wiem jak się sprawują zmienno komorowe. U mnie w okolicy z tego co zauważyłem to rolnicy wolą więcej zainwestować i mieć kronkę na podwórku chociaż zdarzają się sipmy , metal fach itp ale to dlatego że są najtańsze a nie najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Za 40tys to nowej nie kupisz nawet polskiej.

Metal-fach z rotorem ludzie co wy mu proponujecie to najgorsze dziadostwo(Kumpel ma nową nawet rotora nie da się podnieść).Znaczy zwykła bez noży to jest dobra.

Na Sipmie się nie znam więc nie będę się udzielał.

No ale wątpię ze 80km mtz pociągniesz prasę z nożami

pozdro

Pokaż mi prasę w której można rotor podnieść bo ja nigdy takiej w życiu nie widziałem. Prasy z opuszczaną podłogą, rewersem na rotorze widziałem ale z podnoszonym rotorem nigdy :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Sory sory mój błąd. :unsure:

Chodziło mi o podnoszenie i opuszczanie noży.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego takiego krona jak wyżej w linku spokojnie dasz radę, ta prasa super lekko pracuje z resztą jak każda prasa tej firmy za 40 tyś można mieć super kr130 z nożami. Dodam że żadna z polskich pras się do niej nie umywa sipmę można połamać 45 konnym ciągnikiem pomimo że w porównaniu do kr-ki pracuje ciężko. Ten wynalazek z metal fachu robi tylko mokrą słomę czyli praca nocą z rosą a potem calą zimę plaki pleśni trzeba szarpać. Można wybrać jeszcze lepsza maszynę za te pieniądze. http://allegro.pl/prasa-rolujaca-krone-variopack-1800-i2114818387.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Krone może być i Claas. Byle nie nasze prasy bo mocy ci zeżrą a baloty będziesz miał dziadowskie. Zachodnią prasą to nawet ciapek lepiej ukula balota niż naszą taki MTZ :lol: z Sipmy to jak dla mnie tylko Z224 były dobre


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Taśmy WOM muszą być dobrze wyregulowane wtedy się nie ślizga.Co do prasy polecam D F.świetne prasy lekko chodzą no i części dostępne w Polsce bo Słupsk robi na licencji DF tylko że jakość już nie ta.Za 25-30 tys to już super sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Co powiecie na zestaw Mtz 892 i prasa Deutz Fahr 3.20 z rotorem i nożami? Noże niekoniecznie muszą być używane Czy ten ciągnik poradzi sobie z taką prasą i rotorem? I czy rotor zapewnia równomierne podawanie materiału do komory czy też trzeba jeździć zygzakiem tak jak w prasach bez rotoru ? Chodzi mi o to czy rotor rozrzuca materiał na boki czy jak chcę mieć równą belę to muszę jeździć raz jedną a raz drugą stroną pokosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Tak rotor rozprowadza lepiej materiał ale jak masz wąski wałek 0.6m to jeździsz raz prawą a raz lewą stoną nie ma na to rady. Rotor znacząco zwiększa przepustowość prasy ale nie zniweluje błędów w grabieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez kudlaty22
      witam.  tesc kupil sobie prase metal fach z 562 z 2009r z aparatem do siatki.
      z grubsza wiem jak dziala belarka ze sznurkiem. zalozylismy dzisiaj siatke,nawet chyba prawidlowo.
      ale czy ktos moze mi wytlumaczyc w jaki sposob siatka zostaje odcieta po owinieciu beli. czy jest to robione przez ten sam noz co przecina sznurek czy jakos inaczej.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj