dzikijohn

Badania do technikum rolniczego.

Polecane posty

dzikijohn    24

Na czym polegają te badania? Jakie kryteria trzeba spełnić? Czy wystarczy zaświadczenie od lekarza rodzinnego?

 

PS. Odpowiedzi w stylu: "trzeba pokazać ptaszka" mnie nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1202    1

Witam... Skończyłem Technikum rolnicze rok temu i w mojej szkole badania ograniczały się do zmierzenia wzrostu, określenia wagi zbadaniu wzroku itp. Jednym słowem szereg podstawowych badań u lekarza rodzinnego... Nic więcej...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

A u mnie polegał oto na sprawdzeniu wzroku i zapytaniu się o choroby. A robi się takie badanie u lekarza medycyny pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

to nie komisja wojskowa nie trzeba pokazywać :lol: jak wyżej i jeszcze jakiejś sprawdzające czy nie mylisz odcieni kolorów i jak robisz w szpitalu to pewnie krew


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Rok temu miałem te badania.Robili Ekg,mieżyli,ważyli,sprawdzali czy płuca są wydajne poprzez dmuchniecie w takie urządzenie ^^ i pytali się czy jakiś innych chorób się niema,naprawde nic strasznego :)

Edytowano przez gadek5228
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Są to badania u lekarza medycyny pracy. Robi się je do technikum oraz zawodówki. W przyszłości chyba też robi się podobne badania.

Tak to wyglądało w moim przypadku:

Na początku trzeba mieć skierowanie ze szkoły, do której chcesz uczęszczać (ile zawodów, tyle skierowań). Następnie wypełnia się kartę (jakie miałeś choroby lub jakie choroby były/są w Twojej rodzinie- jeżeli tego nie wypełnisz to tam pomogą, ale nie wszystko). W pierwszym pokoju właśnie pomogła mi Pani wypełnić kartę, zmierzyła, zważyła i skierowała do innych pokoi. Były przeprowadzane badania: wzrok, słuch, spirometria- to zależy od zawodu jaki będziesz wykonywał bądź jakie choroby zaznaczyłeś. Tam dają kartkę i kierują do następnego pokoju, w którym siedzi lekarz i przeprowadza rozmowę z Tobą i rodzicem (rodzic musi być, bo inaczej chyba nie przyjmą), bada kręgosłup i osłuchuje. Na koniec stwierdza czy osoba jest zdolna do wykonywania zawodu czy też nie. Jeżeli tak to wydaje papierek, który dołącza się później przy składaniu dokumentów do szkoły.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj