Skocz do zawartości
agrofoto

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrofoto    82

Zbliża się sezon siewu kukurydzy.

Już 1 marca o godzinie 20.00 eksperci z firmy Monsanto będą odpowiadać na Państwa pytania dotyczące uprawy i ochrony kukurydzy.

 

guardian.png

 

 

Gorąco zachęcamy do spotkania się z nami na czacie i zadawania pytań.

Spotkanie potrwa godzinę, liczymy na to, że uda nam się w tym czasie udzielić Państwu wyczerpujących odpowiedzi.

 

Nasi eksperci na co dzień zajmują się kluczowymi produktami firmy Monsanto: nasionami kukurydzy i rzepaku marki DEKALB i środkiem ochrony kukurydzy herbicydem GUARDIAN CompleteMix.

 

Bazując na stuletnim doświadczeniu hodowlanym amerykańskiej marki DEKALB, Monsnato prowadzi hodowlę mieszańców kukurydzy dostosowanych do wymagań klimatycznych Polski. Kilkuletnie badania pozwoliły wyselekcjonować odmiany wysoko plonujące na słabszych i gorzej zaopatrzonych w wodę glebach. Przykładem takiej odmiany, przeznaczonej do uprawy w całej Polsce jest DKC3016 FAO 230. Szukając odmian ziarnowych o wysokim potencjale plonowania oraz szybkim oddawaniu wody w końcowej fazie dojrzewania (DRY-DOWN), wyhodowana i przetestowana została odmiana typu dent DKC3203 FAO 240, polecana do uprawy w Południowej i Centralnej Polsce.

DKC3790 FAO 250-260 to odmiana dla producentów oczekujących najwyższych plonów, sięgających nawet 15,3 ton ziarna z hektara, szybko dojrzewająca i przeznaczona do uprawy w Polsce Południowej.

W ofercie nasion kukurydzy DEKALB jest obecnie 16 odmian, w tym 8 nowości, o różnym typie wczesności, kierunku użytkowania, dostosowanych do różnych potrzeb i warunków klimatycznych oraz glebowych gospodarstw.

 

Guardian CompleteMix to niezawodny sposób na kompletną ochronę upraw kukurydzy przed chwastami. Jest bezpieczny dla wszystkich mieszańców kukurydzy i upraw następczych dla mieszańców kukurydzy.

 

Serdecznie Zapraszamy!

 

DEKALB_100lat_PL_50x38mm.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1224    105

Stosowałem tego guardiana na kukurydzę odmiany OPOKA Bardzo dobrze zadziałał na wszystkie chwasty Polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebest2895    70

Termin trzeba dopasować do gleby. Kukurydza to roślina ciepło lubna więc trzeba poczekać na trochę słonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Jak gęsto siać kukurydzę.W jakim terminie najlepiej.

Kukurydzę sieje się najcześciej w odległości 75cm ewentualnie 50cm między rzędami.U mnie siejemy kukurydzę wcześnie ok.25kwiecień,tylko trzeba uważać zeby nam nie wymarzła, można ją siać praktycznie do końca maja.Istnieją różne odmiany kukurydzy:wczesna,puźna i od tego zależy termin siewu.Po swoich doświadczenich wiem ze nie należy siać kukurydzy w mokry teren tzn.jak ziemia nie jest dobrze wysuszona,jest ona niska i blado zielona w tym miejscu,mimo dobrego nawożenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19xxx19    0

Mam pytanie odnośnie qq w tym roku mam pionnier maxxim XL czy to odpowiednia odmiana jak na słabe gleby i jakie środki ochrony roślin(herbicydy i pestycydy zastosować włącznie z odżywkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×