Polecane posty

Massey5455    1

witam co może być przyczyna stukotu w skrzyni biegów podczas pracy podnosnikiem z cieżkimi maszynami? czy jest to jakis zawór przeciązeniowy? co trzeba zrobic aby to wyeliminować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

ten typ tak ma, jak wszystko działa dobrze to niech sobie stuka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey5455    1

tylko że umnie jest tak jak podniose np opryskiwacz pilmeta 815(800l ) to przy uniesionym stuka zawór i czepie opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

To masz za bardzo wajchę do przodu, i schodzi z położenia transport i temu wali. Cofnij trochę ogranicznik i powinno ustać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey5455    1

To masz za bardzo wajchę do przodu, i schodzi z położenia transport i temu wali. Cofnij trochę ogranicznik i powinno ustać.

nawet jak podniose na połowe wysokości to te objawy nie ustają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

U mnie w 3512 też stuka ale lekko, jak dzwignia na tranport i wom włączony, ale na połowie to cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

ten typ tak ma, jak wszystko działa dobrze to niech sobie stuka :P

A co gdy stuka naprawdę mocno?

I nie piszcie żeby "cofnąć dzwignie", bo u mnie jak jest nawet w połowie wysokości to też stuka, szczególnie jak się wszystko rozgrzeje.

Ale stuka też jak np. włączę wom z zaczepionym opryskiwaczem (np. gdy mieszam ciecz), choć opryskiwacz stoi na podeście i pompa nie jest obciążona.

Po dłuższym osłuchiwaniu stwierdziłem że to stukanie dochodzi z okolic skrzyni a nie pompy.

Dodam że pompa była w naprawie i jest sprawna, wymieniony zawór, podnosi i opuszcza normalnie, tylko to cholerne walenie.

I co wy na to, a może to stuka napęd pompy i womu w skrzyni,możliwe jest coś takiego?,choć nie bardzo wiem jak to jest skonstruowane bo jeszcze tego nie rozbierałem.

Przydało by się coś z tym zrobić bo to naprawdę mocno wali i w końcu coś je....ie, tylko nie wiem za co się zabrać.

Edytowano przez Kyristo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

Jeszcze do tego się nie dobierałem bo u mnie lekko stuka przy dużym obciążeniu tuz-u (niezależnie od działania WOM). Mam zrobioną przeróbkę że działa mi hydraulika z podnośnikiem jednocześnie(dźwignia od podnośnika jest wtedy ustawiona na stały wydatek), zaobserwowałem że jeżeli steruję podnośnikiem z zewnętrznego rozdzielacza nic nie stuka nawet przy dużo większych obciążeniach, a jeśli normalnie to stuka. Myślę że wina leży w sterowaniu podnośnika oraz ma to związek z jego opadaniem. Jak szybko po zgaszeniu ciągnika podnośnik ci opada pod ciężarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey5455    1

Jeszcze do tego się nie dobierałem bo u mnie lekko stuka przy dużym obciążeniu tuz-u (niezależnie od działania WOM). Mam zrobioną przeróbkę że działa mi hydraulika z podnośnikiem jednocześnie(dźwignia od podnośnika jest wtedy ustawiona na stały wydatek), zaobserwowałem że jeżeli steruję podnośnikiem z zewnętrznego rozdzielacza nic nie stuka nawet przy dużo większych obciążeniach, a jeśli normalnie to stuka. Myślę że wina leży w sterowaniu podnośnika oraz ma to związek z jego opadaniem. Jak szybko po zgaszeniu ciągnika podnośnik ci opada pod ciężarem?

u mnie po zgaszeniu silnika podnośnik raczej bardzo pomału puszcza. bo słyszałem że u niektórych to po zgaszeniu odrazu leci na dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

No u mnie po zgaszeniu to nawet szybko opada szczególnie jak jest rozgrzany. Pierścienie na tłoku wymieniałem parę lat temu ale nie zrobiło to dużej różnicy, nie zauważyłem też dużych ryś na tulei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Bo to wina leży po zaworze rozdzielczym co jest pod siedzeniem ;)

Sam to przerabiałem- jak był walnięty zawór to nawet nie szło pługa obrócić tak leciał na dół. Wymiana zaworu i jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margoy    0

Zrób tak jak mówi kolega Rolnik 1973 wajcha do tyłu i po problemie mogłeś przez przypadek ją zachaczyć i zmieniła położenie Też tak czasem mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj