Zaloguj się, aby obserwować  
Silver

Osprzęt do tura Traclift

Polecane posty

Silver    0

Witam!

Mam w planach zetora 6441 i chce w miarę tanio skompletować tura, do zetora można tylko trac lift montować a zetorowski tur nie jest tani, wybrałe trac lift 100, bo ten tur z samopoziomowaniem model 220 jest za bardzo wysunięty do przodu kolega ma i bardzo narzeka że tyłl podnosi.

więc po pierwsze czy dużo trace że nie ma poziomowania?

na udzwigu specjalnie mi nie zależy

a najważniejsza kwestia osprzetu, czy jeśli będe ładował gnuj tylko z płyty to czy specjalnie potrzebny jest krokodyl nie wystarczą samie widły?>

No i widły nie wystarczą do bel siana i sianokiszonki bo chwytak trac lifta jest okrutnie drogi.

Czy łyżka jest dobra do odśnieżania drogi i podwórka?

Czy wogóle ten trac lift to dobry wybór czy są na dużo runku tańsze tury?

Trac lift 100 kosztuje 14 tyś netto, tylko nie wiem co tam ma w wyposarzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Mnie się wydaje że za krokodyla warto dopłacić, zupełnie jest inna robota, od biedy to i chwytak do bel zastąpi - oczywiście nie do przenoszenia ofoliowanych do składowania.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

mnie sie wydaje ze łyzka do sniegu to ci sie nie sprawdzi a krokodyl ci się przyda bo z tego co wiem to kolega na krokodyla nie narzeka


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Mnie się wydaje że za krokodyla warto dopłacić, zupełnie jest inna robota, od biedy to i chwytak do bel zastąpi - oczywiście nie do przenoszenia ofoliowanych do składowania.

 

Koleś ma 34 krowy i full wyposarzenie do 7341 no i chwtaka do bel wogóle nie używa, cały czas krokodylem belki składa, a jak owinie to wywala prosto z owijarki, więc chwytak chyba sobie odpuszcze, tylko dylemat widły czy krokodyl, bo musi być 3 sekcja do krokodyla no i krokodyla szybko powyginam w belkach ale krokodylem z kórej strony bym nie podjechał to tak jak chwytakiem złapie :P .

Ale z drugiej strony szersze widły i też szybko nabiore bo tylko z płyty mam obornik no i belki też pozbieram bo jak zostawie ze 2 zęby i dobrze wbije to może nie będzie takich obciążen no i widły to te kilka kg mniej przed ciągnikiem.

Czy te poziomowanie przydaje się czy nie, ma ktoś wogóle trac lifta 100? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jak chcesz ale mi by się krokodyl przydał do tura na ciapku. jak już tak chcesz oszczędzić to poziomowanie sobie odpuść.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
jak chcesz ale mi by się krokodyl przydał do tura na ciapku. jak już tak chcesz oszczędzić to poziomowanie sobie odpuść.

A do czego ten krokodyl jest niezbędny, mi to się wydaje że tylko przy wywożeniu z głębokiej obory jak to bydło udepcze to nie sposób nabrać wideł bo się ciągnie wszystko albo podnosi niewiadomo ile, wtedy zamknie krokodyla i wyrwie kęsa :P , albo wogóle na oborze, bo leżący na płycie zmasowany gnoik to już dibrze się bierze i nie ma właściwie problemu z nabraniem wideł więc może nie przyda mi się krokodyl, no i napiszcie jak to jest jak się krokodylem belki zbiera lepiej jak samymi widłami, bo niektórzy to zdejmują krokodyla do bel inni przytrzymują krokodylem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

do obornika - jeśli ściśniesz krokodylem to po piewsze weźmiesz więcej, po drugie tyle nie na rozwalasz.

 

do bel - krokodylem weźmiesz każdą belę nawet nieowiniętą czy słomę luzem których samymi widłami nie weźmiesz

sianokiszonka - czy nawet siano - jak jest dobrze ściśnięta to czasem trudno wbić widły, a tak bierzesz pod, zaciskasz krokodyl i po sprawie.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
do obornika - jeśli ściśniesz krokodylem to po piewsze weźmiesz więcej, po drugie tyle nie na rozwalasz.

 

do bel - krokodylem weźmiesz każdą belę nawet nieowiniętą czy słomę luzem których samymi widłami nie weźmiesz

sianokiszonka - czy nawet siano - jak jest dobrze ściśnięta to czasem trudno wbić widły, a tak bierzesz pod, zaciskasz krokodyl i po sprawie.

A właśnie siano luzem, więcej mógł bym zbieraczką robić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ja to zrobiłem krokodyla do C-330 z przeznaczeniem do słomy luzem. Mam przyczepę zbierającą, a na mój areał nie opłaca się kupować prasy tylko dla siebie, a po zarobkach nie chce mi się jeździć. Do zimy to nawet stoga nie trzeba ustawiać, tylko zwalić z przyczepy i trochę na to zwalić przez stertnik bez układania. Jak się ściśnie to zabierze czasem tyle co i bela okrągła zawiera, a nie na rozwala po drodze.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Ja to zrobiłem krokodyla do C-330 z przeznaczeniem do słomy luzem. Mam przyczepę zbierającą, a na mój areał nie opłaca się kupować prasy tylko dla siebie, a po zarobkach nie chce mi się jeździć. Do zimy to nawet stoga nie trzeba ustawiać, tylko zwalić z przyczepy i trochę na to zwalić przez stertnik bez układania. Jak się ściśnie to zabierze czasem tyle co i bela okrągła zawiera, a nie na rozwala po drodze.

No właśnie kserkses bardzo ciekawi mnie to o czym piszesz, bo mam zbieraczke, i stertnik 12 m to bym właściwie słomy nie mysiał belować, ( kiedyś to się sterty robiło hehe) tylko potem ze sterty skubać krokodylem :P , gorzej na stodole, a nie leci dużo syfu i siana na maske i kabine, bo nie chciał bym syfić nowego ciągnika no i chyba troche przesadzasz z tym ze tyle co w beli weźniesz w krokodyla siana czy słomy, a takim krokodylem da się upachć np. zapole w stodole lub tok z wypchniętej zbieraczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
takim krokodylem da się upchać np. zapole w stodole
niby można - ale w bok to tur-em nic nie zrobisz - , ale żeby nie podpalić i wysoko też samym tur-em nie zrobisz, lepiej zrobić bele i wstawić.

 

12 metrowym stertnikiem to zrobisz spory stożek, to co się rozwali w miesiąc dwa pozbierasz krokodylem i zostanie ładna sterta.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

w tym roku muszę kupić tura do zetora 7245 wybór padłna tura4 z pol motu mój dylemat polega na tym jaki ospzęt wybrać do niego , rozważąm 2 możliwości zakupu

1 łyżka do piachu i krokodyl do ładowania obornika

2 multiłopata

tur będzie mi tylko potrzebny do ładowania obornika od trzody chlewnej wymieszanego z pomiotem i sporadycznie do prac ziemnych , . co będzie bardziej praktyczne dodam że taki obornik jes dosyć rzadki i zastanawiam się czy nie będzie przelatywał prze zęby w widłach . proszę o sugestie odnośnie wyboru osprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Widły - same nie wystarczą bierz z krokodylem tak jak pisali wyżej, nie będziesz tyle rozwalał, więcej weźmiesz a i wypchać się zawsze łatwiej krokodylem niż samymi widłami

Chwytak do bel - nie słuchaj się, że krokodyl ci wystarczy bo to nie prawda. Każdy kto chociaż raz spróbował pracy z chwytakiem nie zamieni go na nic innego. Krokodylem dziurawisz bele co potem powoduje że w wolnych przestrzeniach pozostaje powietrze i kiszonka przez to pleśnieje. Często zdarza się też że widłami rozerwiesz sznurki i bela się rozsypuje - chwytakiem to się nigdy nie stanie.

Samopoziomowanie - bardzo wygodna sprawa ale można bez tego żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

ja zamówilem dzisiaj trac lifta 120sl tez bylem przed dylematem 100 czy 220 ten drugi jest stanowczo za duzy do proximy a 100 niema poziomowania! bylem juz nastawiony na 100 ale bylem u goscia co ma proxe z tym modelem i troche dal mi popracowac i odeszla mi chec wiec zdecydowalem sie na 120 ale musze dwa miesiace czekac bo to jest nowy model ktory zetor polska wprowadza do oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

he he ciekawe zastosowania a czy takim krokodylem dało by się uskubać ze sterty słomy luzem nie zawalając przy tym sterty oczywiście? jak to jest w praktyce dało by się tak co kilka dni nosić słome ze sterty krokodylem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj