Gość Profil usunięty

Zetor szykuje ofensywę nowych modeli

Polecane posty

zychu    6

siema witam wszystkich dzisiaj mam dla was dane techniczne modeli forterra HSX dane są w jezyku angielski

 

www..zetor.com/zetor forterra hsx sa takie modele 100,110,120.130.140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tylko nie napalajcie się tak że zaraz oh ah te cudowne Zetory będą w sprzedaży. sadze że szybciej niż w 2013 to ich nie zobaczymy. Na Maxterre czekam i czekam i doczekać nie moge się, dawno miała wyjść. z tymi będzie pewnie podobnie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

tylko ze maxterry nie bylo w taki sposob na stronie zetora a ta hsx jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zychu    6

dostępnośc tych modeli forterry gdzies od polowy 2012r czyli czerwiec ,lipieca 2013r to forterra pojawi sie hsx hd czyli inny jeszcze lepszy model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

hsx bedzie od czerwca/lipca (do odbioru) a cennik ma byc juz w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Wielki mi tam hsx ,bo coś zmienili z ehr-em w innych ciągnikach już dawno jest w standardzie lepiej niech zmniejsza zuzycie paliwa wstawą wsteczny na 4 poprawią skręt zmienią przedni most przełożą na drugą stronę bak paliwa rewers przy kierownicy koła z przodu 28'' w kabinie trochę poprawić więcej prędkości wałka itp itd a nie klepią z lat 80-tych :wacko:


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

Jestes ladnie ograniczony,

 

hsx akurat ma taki sam ehr jak reszta forterr, ma skrzynie 30x30 i rewers eh pod kierownica, po co bak z drugiej strony? co ci nie pasuje w przednim moscie? skret mozesz zmienic 2 srubami. Spelnili prawie wszystkie twoje marzenia...

 

 

Czlowieku moja forterra tyle pali ze na kazdym polu dystrybutor stoi, a sasiad nh butelke wleje i 10h orze, juz nie wspominajac o drugim ktory jd tankuje raz w roku.....

Edytowano przez mfmf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A ja od kiedy pamiętam to czekam kiedy te oh ah te cudowne mtz-y zaczną robić z jakością przynajmniej Farmtraca czy Ursusa.

"Na Maxterre czekam i czekam i doczekać nie moge się, dawno miała wyjść. z tymi będzie pewnie podobnie"

Planujesz kupić ciągnik 180KM że tak na niego czekasz? Zetor nigdy oficjalnie nie podał kiedy wchodzi Maxterra tylko użytkownicy opowiadali jak to "słyszeli od kolegi wujka" że już ma wejść w X roku. Więc się nie spinaj że testują ciągnik o którym oficjalnie jeszcze nie mówili.

Żeby ursus tak robił jak MTZ to by było dobrze tylko teraz tojuż raczej nie porobią bo to już akurat z ursusem nie ma nic wspólnego MTZ na oczy nie widzialeś

 

Wprowadzenie maxterry do produkcji było planowane na ostatni kwartał 2010 roku To było podane pod koniec roku 2009 Zatkało kakao co :D:D

Może chce kupic moze nie Jakoś forterry mnie nie przekonywały więc wypatrywałem Maxterry bo ciekawie sie zapowiadała napewno była by bardziej zaawansowaną alternatywą dla Forterry ale sądze że prędzej i tak doczekamy sie zmodyfikowanej proximy i forterry

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jestes ladnie ograniczony,

 

hsx akurat ma taki sam ehr jak reszta forterr, ma skrzynie 30x30 i rewers eh pod kierownica, po co bak z drugiej strony? co ci nie pasuje w przednim moscie? skret mozesz zmienic 2 srubami. Spelnili prawie wszystkie twoje marzenia...

 

 

 

Ograniczniki skrętu chronią krzyżaki, nie można ich wkręcać do woli. Lepiej nie dawaj więcej takich "dobrych rad".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Nowy model na rok 2012: Zetor Forterra HSX - dobry wybór dla każdego

 

Tradycyjny czeski producent rolny Zetor technologia rozszerzyła swoją linię ciągników i sprawdzonych w tym roku. Nowy Forterra HSX oferuje wiele innowacji technologicznych, które zapewniają wyższą wydajność, komfort i bezpieczeństwo, a także znacznie podnieść wartość użytkową. Jedną z głównych cech innowacyjnych tego modelu, z nowej generacji cztery-cyclinder turbodoładowany silnik, jest jego HSX bieg wsteczny, który sprawia, że ​​kontrola ciągnik znacznie łatwiejsze.

 

 

 

Nowy pięć-biegowa skrzynia biegów umożliwia zsynchronizowane z prędkością 30 + 30, wraz z trzy-stopniową automatyczną mnożnika momentu z ciśnieniem zwiększonym do 19 bar. Silnik posiada wysoki moment obrotowy kopii zapasowej (34%), Wielka startability nawet przy bardzo niskich temperaturach, dużą trwałość i niskie zużycie paliwa. Jej wysoka wydajność jest gwarantowana nie tylko przez zmodyfikowane głowice cylindrów, ale także rozszerzone zaworów hydraulicznych i nowym systemem wtrysku paliwa. Silnik wyposażony jest także w określonym filtrem do niższych emisji.

 

Nowy elektro-hydrauliczny Power Shuttle zapewnia większą łatwość i wartość użytkową. Przesunięcie wału WOM jest sterowany hydraulicznie. Dwa zewnętrzne pomocnicze cylindry hydrauliczne zapewniają równomierny rozkład obciążenia na ciągniku i siłę nośną do 7000 kg. Niezawodność układu hydraulicznego jest zabezpieczona moderowanej filtr ciśnieniowy. Dzięki rozstawowi osi 2,490 mm, Forterra HSX jest bardziej stabilne i bezpieczne.

HitchTronic - rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkichHitchTronic - rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich typów terenu

 

Kolejną innowacją jest opatentowana rewolucyjna Zetor jest automatyczny tylny HitchTronic trzy-punktowa regulacja zawieszenia, które pozwala ciągnik dostosować się do każdego terenu, jak pługi. Czy jesteś początkującym lub doświadczonym kierowcą, twoja praca stanie się dużo łatwiejsze i skuteczne. Jakości gleby lub typu sprzętu nie ma znaczenia. Ponadto w przypadku korzystania HitchTronic, oszczędza paliwo, pomagając tym samym chronić środowisko. System HitchTronic był rynek uruchomiony zaledwie kilka miesięcy temu, a Zetor jest już wygraną uznania dla niego, na międzynarodowej wystawie Agrotech 2012 w Polsce otrzymał złoty medal.

Bezpieczny, wygodny i zgodny

 

Deskę rozdzielczą wyposażony jest w wyświetlacz LCD, który pokazuje informacje dotyczące eksploatacji i serwisu w formacie bardziej przyjaznym i przejrzystym. W fotelu kierowcy jest wyłącznik bezpieczeństwa, który uniemożliwia silnikowi z rozpoczęciem lub ciągnika z wprawiając w ruch, gdy kierowca nie siedzi. Montaż kabiny na silent bloki i stosowania łączonych podłogi znacznie zmniejszona transmisję hałasu i drgań w kabinie kierowcy.

 

Zetor są wytrzymałe i wymaga jedynie minimalnej konserwacji i niskie koszty eksploatacji. To samo odnosi się do nowego modelu Forterra HSX, które mogą również korzystać z biopaliw i bio-oleju. Niezwykła wydajność tego modelu pozwoli Ci wykorzystać większą pojemność urządzenia, może być również łączone w różnych kombinacjach sprzętu rolniczego. W konsekwencji liczba przemierza pola spada, co - wraz z nisko profilowe opony, które mogą być również używane do tego modelu - pomaga zmniejszyć ugniatanie gleby. Ciągnik jest zgodny z załącznikami rolnych z krajowego i zagranicznego pochodzenia lub skupiska specjalnych w leśnictwie czy budownictwie.

Uniwersalny ciągnik rolniczy koło Zetor Forterra HSX zostanie po raz pierwszy wprowadzony do publicznej wiadomości w 2012 TECHAGRO targach. Jego seryjna produkcja rozpocznie się w czerwcu 2012.


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

Z E T O R - P I ER W S Z Y I N T E L I G E N T N Y C I Ą G N I K

 

ZETOR jako pierwszy na świecie wprowadza we wszystkich swoich ciągnikach gamy FORTERRA - HITCH TRONIC - unikalną innowację, która czyni orkę znacznie łatwiejszą dla operatora ciągnika.

 

Zetor HITCHTRONIC jest to system automatycznego sterowania trzypunktowym układem zawieszenia, który został opracowany we współpracy z firmą Bosch – Rexroth. To unikalne lecz proste rozwiązanie zapewnia zwiększenie wydajności i uproszczenie pracy niezależnie od umiejętności operatora i gęstości gleby.

HITCHTRONIC to nowa funkcja automatycznej regulacji trzypunktowego układu zawieszenia, która automatycznie dostosowuje regulację EHR do aktualnych warunków podłoża. Operator ciągnika reguluje wyłącznie głębokość orki.

HITCHTRONIC na bieżąco dostosowuje pozostałe parametry pracy do aktualnej sytuacji i koryguje ustawienia TUZ częściej niż to ma miejsce w przypadku klasycznej regulacji. W ciągnikach z systemem HITCHTRONIC zostają zachowane wszystkie wcześniejsze funkcje EHR, dlatego operator ciągnika może wybierać pomiędzy ręcznym ustawieniem hydrauliki a funkcją HITCHTRONIC.

 

 

ZALETY SYSTEMU HITCHTRONIC:

 

Ø Pracuje automatycznie,

Ø Łatwy w obsłudze,

Ø Nie trzeba wprowadzać korekty ustawień podczas pracy,

Ø Zwiększa efektywność i wydajność pracy o ponad 5%,

Ø Zmniejsz zużycie paliwa,

Ø Pomaga w uzyskaniu lepszej jakości obróbki gruntu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Wczoraj rozmawiałem z dilerem.

Powiedział, że można już zamawiać nowe Zetory HSX, termin odbioru na lipiec.

Jeśli chodzi o ceny to jeszcze nie mają cenników . Ale mniej wiecej 10- 15 tyś drożej.


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    56

Tyle to kosztuje Proxa Plus 110 w standardzie. Z moich wyliczeń Fortka HSX 95 będzie kosztować 170-180tyś w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zychu    6

niemożliwe powerka 90 140tys brutto std a forterra 95 wyposazeniu klima dolny zczep 160tys brutto co ty za dealera masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zychu    6

cennika to duzo jeszcze w dół pujdzie z cenna wiedz sie zdziwilem ze tak drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Ja sadze ze Zetor boi sie jak ognia wprowadzenia ciagników 6 cylindrowych.

Obecnie nie ma sensu wprowadzać silników 6-cylindrowych. Z 4-garowej jednostki można z powodzeniem wydobyć moc rzędu 140 KM. I dopóki Zetor nie poszerzy oferty o mocniejsze modele, taka zmiana nie jest uzasadniona. Zetor sam produkuje silniki do swoich ciągników i wprowadzanie dodatkowej linii montażowej wymagałoby zbyt dużych nakładów.

 

dodatkową nowoscia bedzie wprowadzenie do sprzedazy modeli z silnikami spelniajacymi norme tier4, ciekawe o ile wzrosnie cena?

 

Na targach Techagro w Brnie Zetor zaprezentował 2 egzemplarze Forterry HSX, spełniające normę emisji spalin Tier 3a i Tier 3b (układ recyrkulacji spalin z filtrem cząstek stałych z pasywnym oczyszczaniem). Sprzedawane od 2013 roku ciągniki tego segmentu mocy będą musiały spełniać normę Tier 3b, więc póki co o Tier 4 niech się martwią konstruktorzy a nie my - klienci.

 

Zetor jest tani, bo odstaje technologicznie, jak będzie wyposażony podobnie jak NH, to i cena będzie prawie identyczna.

 

 

Mam podobne odczucia co do ceny jak poprzednicy, Zetor wprowadzając nowe standardy porównywalne z zachodniakami pewnie bardzo zbliży sie też ceną a to może sie odbić niekorzystnie na wynikach sprzedaży. Dzis Zetor kosztuje 2/3 ceny jakiegoś zachodniego odpowiednika i to kusi. Jeżeli nowe modele będą sie różniły o jakieś 10-15% od konkurencji to większość wybierze sprawdzone konstrukcje a nie nowości z Czech. Ale oczywiście cieszę się, że starają się dotrzymywać kroku konkurencji. Jestem bardzo ciekawy jak wyobrażają sobie nowego Majora. Może uda sie zrobić takie cudo jak serie z lat 80- i 90-

 

Co masz na myśli pisząc "nowości z Czech"? Modele zachodnich marek przechodzą modyfikacje średnio co 2-3 lata, najczęściej wtedy kiedy trzeba wprowadzić nowe normy emisji spalin, w parze idą zmiany konstrukcyjne w innych podzespołach. Jeśli marka Zetor nie jest Ci znana to spróbuj uwierzyć mi na słowo, że ma za sobą długą historię, a obecne modele produkuje już od 1998 r (Forterra, która de facto jest następcą produkowanych już wcześniej modeli 9540 itp), i od 2002 r (w przypadku serii Proxima).

Z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego wymagasz od Zetora, żeby był znacznie tańszy od ciągników konkurencji z Zachodu. W NIEKTÓRYCH przypadkach ciągniki te mają póki co nieco uboższe wyposażenie, ale na pewno nie można powiedzieć, że odbiegają od nich jakością. No, chyba że uważasz, że produkowane w np. w Indiach mniejsze ciągniki JD, DF czy innych znanych marek są lepsze. Niestety te znane zachodnie marki traktują najmniejsze ciągniki po macoszemu. Zetor natomiast wszystkie ciągniki sprzedawane na rynku europejskim produkuje w fabryce w Brnie. Tam też wytwarzane są silniki do wszystkich modeli.

Firma Zetor prężnie się rozwija i w niedługim czasie zaproponuje ciągnik o wyposażeniu takim jakie mają ciągniki zachodnie. I nie widzę żadnego powodu, żeby były od nich jakoś znacznie tańsze.

 

Tylko nie napalajcie się tak że zaraz oh ah te cudowne Zetory będą w sprzedaży. sadze że szybciej niż w 2013 to ich nie zobaczymy. Na Maxterre czekam i czekam i doczekać nie moge się, dawno miała wyjść. z tymi będzie pewnie podobnie

 

Wypuszczenie Maxterry na rynek planowane jest na 2014 rok. Forterra HSX rusza do produkcji w czerwcu. Na naszym rynku będzie dostępna pewnie koło sierpnia - września. Chociaż nie jest wykluczone, że pierwsze egzemplarze pojawią się już w lipcu. W końcu Polska jest dla Zetora głównym zagranicznym rynkiem zbytu.

 

Wielki mi tam hsx ,bo coś zmienili z ehr-em w innych ciągnikach już dawno jest w standardzie lepiej niech zmniejsza zuzycie paliwa wstawą wsteczny na 4 poprawią skręt zmienią przedni most przełożą na drugą stronę bak paliwa rewers przy kierownicy koła z przodu 28'' w kabinie trochę poprawić więcej prędkości wałka itp itd a nie klepią z lat 80-tych :wacko:

 

Według badań niezależnego niemieckiego instytutu DLG, silniki Zetora należą do najbardziej ekonomicznych jednostek napędowych na rynku. Z tego co widzę to nie konstrukcje Zetora, ale Twoje mniemanie na jego temat zatrzymało się na latach '80. Z całym szacunkiem, ale chyba nie jesteś za bardzo na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz podlinkować ten test DLG w którym tak dobrze wypadł Zetor? Wszyscy tak chętnie się na niego powołują, chciałbym to sam zobaczyć(szukałem w necie i nie znalazłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

tydzień temu przyprowadziłem forterrę 105 i na tabliczce w kabinie pisze coś tam po czesku i modele forterra 95, 105,115,125.135 forterra plus 105,115,125,135,140 niewiem o co chodzi ale jak wam zleży to mogę zrobić zdj tej tabliczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj