Gość Profil usunięty

Zetor szykuje ofensywę nowych modeli

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Slawuss    1

jedyne co mogę powiedzieć o ten hsx to że widziałem 1 w fino a po 2 to dają już chyba do zetorów takie kliny pod koła. Mam takie coś w agrotronie 120 rozkłada się i wychodzi trójkąt


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

możesz jasniej powiedzieć o co chodzi z tymi klinami?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

aha.. czyli te kliny,co dają pod przyczepy ;) Myślałem,że może jakieś inne. Tylko po co one? Hamulce też są i to całkiem mocne (jak zahamowałem raz 100 to traktor dęba stanął :D )


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zychu    6

witam na allegro pojawiły się już hsx modele 120,140,110

wszystkie w bogatym wyposażeniu z kabiną lux cena za 120HSX to 220brutto ,cena za 140HSX to 230brutto,cena za 110HSX to 219brutto

wyposażenie to kabina de lux ,szersze ogumienie ,obciążniki przednie 700kg,obciążniki tylne 300kg itp więc taniej bo w cenniku za 100 jest za goła 205brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Raczej normalna cena, gdyż jak doposaży "100" w to co te z ogłoszenia to będzie maksymalnie 12-13tys. droższa także mamy 218 brutto i te 2-3tys. różnicy między 110 a 100 i na jedno wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Przepraszam, że nie zaglądałem ale to nie takie kliny. Znowu byłem na placu FINO. Ktoś mądry chyba zobaczył, że wlew paliwa jest źle zrobiony teraz jest większa przestrzeń od rury wydechowej. Chyba też zmieniają pompy oleju hydraulicznego (albo są inne w tych większych fortkach) ja w swojej mam pojedyncza teraz wsadzają takie podwójne. A co do HSX wydaje mi się, że zmieniają coś z wom bo na słupku z włącznikiem była jakaś naklejka niestety jedyne co widziałem to numerki 1 2 3 i słupki wysoki średni niski nie jestem pewien tej kolejności. Modernizują trochę te ciągniki za kilka lat będzie całkiem całkiem maszynka. Obczajcie bo jest opisane, tylko przybliżyć trzeba. Może ktoś już to wszystko mówił ale nie chciało mi się sprawdzać.

 

http://moto.allegro.pl/pompa-hydrauliczna-case-955-1055-956-1056-1056xl-i2477925453.html

 

http://www.zetor.pl/...rterra HSX.pdf

Edytowano przez Slawuss

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ta naklejka przy wyłączniku WOM może to być włącznik ustawiający opóźnienie włączania się WOM [1, 3, 5s]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

My byliśmy wręcz zmuszeni do zakupienia dystrybutora,bo w plusie żadnym sposobem nie szło podejść wiadrem. Pierwszy raz lalismy przez rurkę :D


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Znalazłem filmik pokazujący orkę Frotką HSX 140 z 6-skibowym pługiem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

troszkę pod górkę przygasa,ale daje rade :D


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

takie mam pytanie:

lepiej kupić zetora forterrę105 czy 110 (nie hsx)

dodam że ten z nowym silnikiem jest 18 tyś droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

ja wybierałem pomiędzy 115 a 110 i wybrałem 110:

- 115 silnik 8V a 110 16V

- do 110 włożony filtr cząsetek stałych przez co spełnia normy spalin

i jak się dobrze targuje to nie jest to 18 tyś tylko 2/3 tej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Kolega wyżej ekolog, że tak ważny dla niego ten filtr, dla mnie to najbardziej niepotrzebny podzespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Wszystkie modele Zetora bedą miały ten filtr?

Bo w najnowszym katalogu jaki mam nie ma nic o tym wspomniane o nim jedynie jest to ze w silniki Stage IIIB od modelu Proxima 90 wzwyż mają miec 16 zawaorowy silnik :huh:

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

adik dla mnie tez jest to zbędna częśc którą trzeba będzie z czasem wymieniać ale spróbuj zarejestrować nowy ciągnik który nie będzie spełniał wymogów Stage III B.

MgrLukach nie wiem czy we wszystkich bo mnie interesowała forterra i we wszystkich forterrach jest montowany filtr cząstek stałych - a przynajmniej w tych które już się zamawia z odbiorem po nowym roku. U dilerów jest jeszcze troszkę modeli bez filtra. Co do katalogów - zetor ma bardzo bałagan jeśli chodzi o kataligi, stronę interentowa i to co mają przedstawiciele - są duże rozbieżności pomiędzy informacjami. Dla przykładu:

- strona, prospekt i przedstawiciel - wszędzie jest podana inna masa ciągnika,

- na stronie nie ma jeszcze nowych modeli,

- w prospektach są prędkości WOM 540,1000 i opcja 750 a u przedstawiciele 750 jest w standardzie

i jeszcze kilka rozbieżnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A nie wiesz ile droższa HSX?

No właśnie te normy nie tyczą się przypadkiem daty w którym został ciągnik wyprodukowany a nie daty rejestracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

mi się wydaje,że w dniu rejestracji musi spełniać takie i takie wymagania.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

tylko że na starym silniku już nie można zamówić ale jeszcze na placach stoją i być może te które już są wyprodukowane można będzie rejestrować. Co do ceny HSX nie pytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj