Zaloguj się, aby obserwować  
PeterG14

Jałówki mięsne

Polecane posty

PeterG14    115

Witam !

 

Powiem krótko. Kolega mojego taty ma na sprzedaż 5 jałówek SM z domieszką MM. Mówi, że sprzeda po atrakcyjnej cenie. Interesuje mnie czy opłaca się je trzymać na opas i sprzedać w wadze 650 kg. Jakie koncentraty stosować? Jakie są koszty w porównaniu z byczkami ? Ile mam za nie oferować? Wuja mówi, że się opłaca bo są spokojne i mniej zjedzą?

 

Liczę na pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Zjedzą tyle samo, jałówki są trochę tańsze od byczka w zakupie ale w sprzedaży też są tańsze. Cena zależy od wielkości takie ok 50-70 kg to na pewno ponad 15 zł kg kosztują. Licz 2x drożej niż dorosłe zwierze czyli jeśli sprzedaż jałówkę po 8 zł to za cielaka musisz dać 16 zł/kg. Sąsiad tak kupuje prosięta po 8zł całe tiry. :)

Edytowano przez david697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak dla mnie to się nie opłaca. Jedzą trochę mniej ale muszą stać kilka miesięcy dłużej i na koniec wychodzi że zjadły więcej. Cena w skupie też mniejsza. Jedyny plus to to że są spokojniejsze. Jak u nas urodzi się jałówka po mięsnym to sprzedajemy. Lepiej dołożyć parę złotych i byczka kupić.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A jak bym wyszedł na tym, gdybym je zacielił w odpowiednim czasie np. Simentalem i sprzedał jako zacielone ? Opłacało by się to wtedy ? Jest na takie coś zbyt ? W sumie z chęcią bym je wziął ale jakby się nie opłacało to się nie będe ładował nie potrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na cielnych lepiej się wychodzi bo ceni się jak za mięso + cielak. Tylko że jak to są mm to nie wiem czy znajdzie się chętny do kupienia. A jak krzyżówki hf*sm to sprzedasz bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Kurna bo to akurat SM*MM akurat, więc chyba dam sobie spokój i kupię byczki i nie będzie problemu. Może kiedyś spróbuję. A tak z ciekawości. Ile zje taka jałówka przez te 15 miechów do zacielenia ? Myślę, żeby kiedyś spróbować bo mam w domu cały czas "SAPY", że przy bykach to tylko ryzyko o zdrowie i mogę sobie krzywdę zrobić i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Kolego a ja Ci powiem,że lepiej kupić mięsną dobrą jałówkę niż bylejakiego byka np.hf-jałówka będzie może i wolniej rosła ale nie koniecznie, za to będzie dużo spokojniejsza i będzie mniej jadła ponadto jak przez sezon letni będziesz chciał to jałówkę puścisz do pastucha i będzię chodziła-a byka????Chyba,że go upolujesz na palu :o Jeżeli chodzi o cenę dobrej ale do dobrej jałówki to wcale aż tak mocno nie odbiega ona od ceny byka HF'a. Sam teraz będę kupował cielaki i jak będę miał do wyboru dziadowskie hf i mięsne jałówki to beż zastanowienia biorę jałówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Dokładnie - ja tam biorę wszystko - i byczki i jałówki - nawet lepiej jałówki bo sa tańsze a jak za długo trzymać na duże to się sprzedaje po 3 miesiącach jak złapią 150 kg- u nas jest handlarz co takie kupuje i co ciekawe w tej wadze płaci tyle samo za byczki co za jałówki- aktualnej ceny nie znam ale na dniach ma do nas zajechać to zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Ja tez trzymam wszystkie mięsne jałówki zacielam je w 12-13 miesiącu po wycieleniu sprzedaję tak w 25-30 miesiącu (najlepsze zostawiam na mamki), mam kasę ze sprzedaży jałówki + pięknego mięsnego cielaka i na pewno nigdy nie zamienił bym mięsnej jałóweczki na byczka hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj