BYCZEK7

Ile siejecie buraków i na jakim areale

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris14    266

No to ładnie :P.

Ja mam w tym roku ok. 3,5ha no i wybieram podcziwym Neptunem (firma usługowa mi kopie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a ja miałem w tym roku 25 arów :P wykopałem bolkiem. Ale teraz nie będę już siał.

 

PS: buraki pastewne :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
miałem pierwszy odbiór na 1 sierpnia do Cukrowni w Ropczycach1200 ton

1 sierpnia?? w malborku cukrownia ruszyla dopiero 1 pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

My mamy 125 ton limitu i siejemy ponad 2,5ha W tym roku 2,8ha). Z tym, że w tym roku buraki obrodziły i jest problem. Średni plon powinien wynieść 70t/ha a to oznacza, że:

2,8ha x 70t/ha = 196t

196t - 125t = 71 ton ponad limit :P

Wszystko zależy jeszcze od polaryzacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

hehe to ja mam lepiej bo znam swoje pola , mam 160 ton limitu przy polaryzacji 17% , co roku zasiewałem ok3,2ha a w tym roku 2,7 ha , odkopałem przecze i plon szacuje na 60 t/ha, cukier będzie chyba co koło 19% ale to będę wiedział dopiero w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Tylko, że ja nie pierwszy raz na tym polu sieję buraki, nawożenie też było takie samo, ale przebieg pogody było korzystniejszy niż zwykle (nie było suszy w lipcu) i stąd tak duży plon korzeni. Liczę, że polaryzacja będzie niższa i w ten sposób będę miał mniej buraków ponad limit a z drugiej strony będzie mi przysługiwało więcej wysłodków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

hej BYCZEK7 a skąd dokładnie jesteś jesli mozna wiedzieć . Daleko masz do cukrowni????.

a limitu mam 49 ton i posialem1 ha. Zobaczymy ile bedzie . Odstawa 12 grudnia o bede kopal Stollem(czy jak tam sie pisze)za jakieś 2-3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

ja niewiem jak to możliwe ale piszesz że masz 49 ton z ha jak średnio wychodzi mi 60 ton no to chyba bedziesz miał nadwyżke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

ja mam 16,5 ha kopie te buraki jedno żedowym Kleine Automatic 5000 ale mysle cos o 2 żendowym ;);)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

W tym roku miałem 13 ha i kopałem je Neptunem i resztę Holmerem. Tak dla ciekawości to zanieczyszczenie po Neptunie wynosiło 9-10%, natomiast po Holmerze 12-13%. Limitu mam 650 ton i plon przeważnie wynosił 50 t/ha, lecz w tym roku z 13 ha oddałem bez mała 900 ton. Nadwyżka wyniosła ok. 250 ton. Coś cukrownia wspominała, że być może nadwyżka zostanie przeniesiona na następną kampanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja do Cukrowni w Środzie Wielkopolskiej mam ok. 30km, podczas kopania była jakaś drobna awaria [w niedzielę ;) ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
A daleko macie do cukrowni?

mieliście jakieś awarie sprzętu przy wykopkach?

 

Ja do cukrowni mam jakieś 1.5 kilometra... ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja do cukrowni w Lublinie mam jakieś 60km a go centrum ogrodniczego tam też przyjmują braki marchew kapustę około 45km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My siejemy 4ha ze względu na liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj