Skocz do zawartości
klusek

Rozsiewacz Kos

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal009    5

Tak na tych śrubach co się przesuwa to patrzyłem i da się tam jeszcze 1-2 cm podpiłować. Może niedługo rozbiorę i podpiłuję, aby dało się talerz bardziej przesunąć w drugą stronę.

Co da obracanie łopatek? Praktykowałeś to???

izydor6280    484

kolego przestaw talerz aby ta dzwignia byla posrodku skali, czyli na 5 jak dobrze pamietam

z lopatkami nie probowalem, za duzo zabawy przy tak malych ilosciach jak sialem

a co da? wydaje mi sie ze wapno bedzie rownomiernie rozrzucone, oczywiscie mowa o pylistym

jaro86    6

dzis moj kos po rozsianiu ok 4,5 t wapna odmowil posluszenstawa. mianowicie talerz kreci sie raz na jakis czas tylko i do tego blokuje bodajze prawe kolo czy ktos mial podobne objawy? nie wiem czy to rozbierac czy na zlom wyrzucic:) kos potrzebny jest mi tylko do wapna

Wiadomość z agroFakt.pl

luqasz17    48

Czeka mnie remont KOSA, i mam pytanie w moim kosie są rolki napinające taśmę metalowe takie jak ta: http://allegro.pl/beben-napedowy-rozsiewacza-nawozow-kos-2015010090-i4010332978.html czy mógłbym je zamienić na rolki plastikowe tj. http://allegro.pl/rolka-tasmy-do-rozsiewacza-kos-motyl-i4056486747.html. Przejrzałem w interenecie tych plastikowych nie znalazłem

Pablo1970    6

Metalowe są lepsze na plastikowych oblepiał się nawóz i zwiększały średnicę poza tym przednia lubiła się zapiec i taśma nie chciała się obracać .

izydor6280    484

wez metalowe, tworzywo sam przeklinam, ob zawsze wypina mi sie jeden seger ;[ , chyba bedzie spaw :P

luqasz17    48

Właśnie mi zapieka się metalowy przedni wałek i nie wiem jak sobie z tym poradzić chyba trzeba go będzie przerobić

woly    0

Witam Wszystkich.Wczoraj kupiłem sobie kosa.Planuję go trochę wyremontować,pomalować.Może mógłby ktoś meilem przesłać instrukcję obsługi lub schemat budowy na adres monisia.sz@onet.pl Z góry bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ.

woly    0

Dziękuję Kolego milanreal1 za wysłanie instrukcji,właśnie dzisiaj zobaczyłem.POZDRAWIAM. :)

tracker    56

Mam pytanie. Kos działa, tylko rolka napędzająca taśmę się ślizga, po naszpanowaniu taśmy tylnia napędzająca rolka wygięła się w kształcie litery V i dalej nie ciągnie, dopiero po poluzowaniu napinania i zmniejszeniu obciążenia na taśmie i po pomocy w kręceniu dało radę rozsiać nawóz wapniowy. Co to może być??? Czy tylnia napędzająca rolka pękła i czy są jeszcze takie części do kupienia?

womir    20

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z Kłosem dwutalerzowym ? 

http://olx.pl/oferta/nowy-rozsiewacz-piaskarka-motyl-klos-agrostal-600l2-tarcze-300-400l-CID757-IDcFgWR.html#7a672e512c

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozow-dwutarczowy-klos-700kg-CID757-IDdbP19.html#a75a2625ea

czym się różnią , producent tego tańszego to POM augustów chyba, ten droższy to ŚWIT-ROL, różnica 1000zł. który polecacie ?

czy może lepszy tytan, strumyk ?

izydor6280    484

jakieś argumenty ?

po 2 kłos lub motyl nie kos, zupełnie inne rozsiewacze jak widać na załączonych zdjęciach

LuckyLuke12345    115

sorki kłos nie podoba mi się to rozwiązanie z taśma wałki , rolki itp; to od nawozu rdzewieje więc trzeba to dokładnie czyścić i kąserwować a jak nie zadbasz o to to w niedługim czasie będziesz  remontował takie jest moje zdanie miałem kiedyś Kosa i zmieniłem na 2 tarczowy ale bez żadnych taśm ale jeżeli będziesz siał nawozy pyliste to Kłos będzie dużo lepszy 

PRIMO    192

a do czego ci taki zabytek nie lepiej kupić Kłosa lub Motyla te są zawieszane i łatwiej z nimi manewrować.

jacek3773    12

a do czego ci taki zabytek nie lepiej kupić Kłosa lub Motyla te są zawieszane i łatwiej z nimi manewrować.

a jaki problem dorobić wieżyczkę ,sam tak zrobiłem i nie ma problemu jedyne co prrzeszkadza to że jest wysoki i żle nawóz sypać no i mała pojemność

Sup321    9
Napisano (edytowany)

Ktoś może wstawiał skrzynię zasypową z motyla do kosa? Dało by się coś takiego zrobić?

Edytowano przez Sup321

izydor6280    484

widziałeś taki zbiornik na sprzedaż, bo producent wyceni pewnie tyle co pół rozsiewacza, więc czy warto ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Zamierzam kupić rozsiewacz nawozu Rauch AXIS z TELIMAT-EM i systemem QUANTRON-E bez wagi. Jakie są wszystkie funkcje tego systemu?? Warto go kupić z komputerem  czy lepiej w podstawowej wersji??
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza