klusek

Rozsiewacz Kos

Polecane posty

Ja miałem kosa lecz zamieniliśmy już owy wysłużony rozsiewacz na nowego mx`a premium 850


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

No i stało się... Dzisiaj około godziny 13. mój 28 letni Kos zakończył swój żywot. Totalny rozpad niedawno robionej przekładni nastąpił akurat po nasypaniu do pełna :D ... Ale, gdyby tak spokojnie policzyć, to w swoim jakże barwnym życiu obsiał jakieś 3000 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

A ja w tym roku zrobiłem kapitalny remont swojego kosa, ale teraz żałuje bo mogłem kupić coś innego :D


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi też sie ostatnio KOS rozsypał na polu :D wszystkie części już pokupione i trzeba będzie robić kapitalke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nasz KOS to gites sprzet tylko przeba zmienic tasme od podawania nawozu bo sie urwala :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Ja mam zawieszanego motyla (czyli to samo co zawieszany kos, tylko tyle,że większy ma zbiornik). Wchodzi do niego na maxa prawie 400kg. Rozsiewa całkiem szeroko i w miarę równo, także wysłużony lejek poszedł na handel. Acha i co najważniejsze nie pyli tak ciągnika bo po lejku pył z nawozu był wszedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

tez mam kosa :D i pracuje na 7 ha :( tylko mam zrobione włączenie i wyłączenie z kabiny ciągnika na zasadzie linek :) kos sieje super tylko trzeba umiejętnie jeździć z nim po polu i jest ok B)

a ma ktoś pomalowanego na orginalne kolory i napisy?? bo planuję remoncik mojego kosa :)

Edytowano przez blawatek98

KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

witam potrzebuję instrukcję do kosa może ktoś posiada i mógłby przesłać skany na adres andrzej207@gmail.com z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy może mi ktoś powiedzieć jak w kosie ustalić dawkę(jaka prędkoś i ile ustawić na tej dziurze)? Ewentualnie jak operujecie U3512 z kosem i jaka macie dawkę? Włąściwie to mierzyl ktoś jaką ma szerokość rozsiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

witam

czy moze ktos zmienial w ostatnim czasie panewki, sa dostepne?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

panewki sa tylko w jednym miejscu, na tych rolkac hpodtrzymujacych tasme, w grene i farmexpert nie ma, popytam jeszcze w okolicznych sklepach, chcialbym wiedziec czy mozna je gdzies dostac czy juz moge zaczac rzezbic


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Z tego co mi wiadomo to nie ma tam żadnych panewek tylko rolki napinacza pasa, a poza tym są 2 bębny i to wszystko, także nie kojarze żadnych panewek tylko jak już wspomniałem rolki napinacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Napisano (edytowany)

prawdopodobnie ten numer 2015010020

wlasnie te 2 rolki podtrzymujace sa w nich osadzone

http://www.youtube.com/watch?v=yQyK0u4oIno

0.19, szpilki m10

chyba znalazlem http://www.agro-mig.pl/!pliki/007fc7ad184187290f01459f2ebaa179dc53750ec.JPG

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

No nie jednak tych panewek też nie będe miał tylko same rolki, chyba jednak pozostaje struganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

a ta co podalem, chyba od rcw, nie podejdzie?

miejmy nadzieje ze cos znajde w pobliskich sklepach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Numer kolega podał od KOS bo jego nr. katalogowe zaczynają się 2015,,,,, a RCW 2085,,,, llub 2012,,,,,, ale nr. który podałeś to faktycznie nr. panewki, ostatnio mieliśmy ją na magazynie w maju w 2011roku i kosztowała 3zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Wystarczy kawałek drewna dębowego z wywierconym otworem i wymoczone w oleju (najlepiej wygotowane). Koszt znikomy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj