klusek

Rozsiewacz Kos

Polecane posty

marian2011    113

A jak Kos sieje więcej patrząc z tyłu na lewą stronę to talerz przesunąć patrząc z tyłu na lewo czy prawo bo wiem że kiedyś siał równo tylko teraz mało go używam i zapomniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

szukam starego kosa do remontu z okolic lublina może ktoś ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ile płacisz za kosa? Nie wiecie co to się mogło stać że się taśma nie włącza tylko to w nim nie działa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

niewiem? podaj jakąś cenę,wstaw foty,gdzie stoi pod chmurką czy pod dachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

zawsze stał pod dachem a używany ze trzy razy do roku w tygodniu ma ojciec rozebrać i zobaczyć jak mu się zechce oczywiście. Mnie teraz nie bedzie przez kilka dni jak wrócę to się odezwę to ty podaj ile płłacisz na priv

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek47150    1

Kos fajna maszyna tylko na zbiornik trzeba uwżać robiłem u mnie kapitalkę bo stał jakieś 20 lat i sama rdza na nim była nawet łańcuch zardzewiał ale szczotka druciana i papier ścierny rozwiązał problem puszka mini i może dwie farby i kos jak z fabryki teraz schowany.renowacjia przyszła mnie jakieś 200-300zł ale sie opłacało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek47150    1

Możesz go połamać on jest z włókna no ale żywicą go można podratować jak pęknie no ale dzięki temu sam kos jest bardzo lekki naprawde nie jest zły jak na tak wiekową konstrukcję.U mnie ojciec chciał kupić lejek za 600-700 zł ale ja byłem szybciejszy i wyremontowałem starego kosa i teraz niezamienił by go na żadne lejki posolić posoli od miedzy go ustawisz żeby sąsiadowi nieposolić i czysty ciągnik masz.no ale wiadomo to jest sprzęt na małe gospodarstwa na you tube masz pare filmików onim jak on pracuje.wrzuciłbym zdjęcia ale mam go pod wiatą innymi maszynami zastawionego postaram sie na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Transport i cena tego kosa to za to kupisz sobie jakiś lejek w okolicznej agromie. Dalej pewnie bedzie rzucać. No i zawieszany drugi plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

to ze elementy sa z wlokna to duzy plus, nie ma takiej opcjii aby zardzewialo,

u nas lejek stoi nieuzywany odkad zakupilismy kosa, mozna nim rozsiac prawie wszystko, nie rzyca tak na ciagnik, a to ze jest ciagany to dla mnie nawet lepiej, jesli ktos by chcial to zawsze moze przerobic

jedyna wada to mala pojemnosc, ale i z tym mozna sobie poradzic

jesli ktos mysli nad lejkiem odradzam, nie rozsieje tak rowno jak kos, a i samo ustawienie jest ciezkie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ostatnio sprzedałęm Kosa to też facet co go kupował mówił że woli kosa od lejka bo lepszy. I w sumie miał rację, na małe gospodarstwo to wiekowy ale wystarczający sprzęt. Ja miałem akurat wersję zawieszaną.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Kosa do sprzedania woj. warmińsko-mazurskie okolice Ełku. W kosie pęknięty jest tylko łancuch od napedu tasmy( zardzewiał od nieużywania) Cena jaka mnie interesuje to 250 zł do negocjacji. Mi już się nie przyda a komuś może być jak znalazł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

@ woyto ja też mam kosa do sprzedania za 400 PLN bym go pogonił okolice zamościa więcej inf na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

remontuje swojego starego kosa przekładnie już zrobiłem (stara została się obudowa) pozostało do założenia : nowa taśma, nowe rolki ,zębatki, łańcuch, łopatki na tarczy, sprzęgło kłowe i zsyp nawozu :) części już leżą w warsztacie i powoli składam go w całość gdy będzie cieplej zostanie tylko malowanie... i mam tu do was dwa pytania: po pierwsze na jaki kolor mi go radzicie pomalować po drugie czy nie dostałbym gdzieś kosza od motyla ( nowy lub używany) potrzebowałbym też tabeli wysiewu jakby ktoś miał.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek47150    1

Pierwsze co to dobrze wszystko wyczyścić i odtłuścić potem podkład anty korozyjny ja zrobiłem rame czerwoną zbiornik na żółto i wygląda jak lala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

A wie ktoś na jaki kolor oryginalnie był kos malowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

mój był szary ale sąsiad kupował później od nas to miał już czerwonego...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj