Polecane posty

dawid199303    14

Wcześniej łapały tak wyżej niż w połowie, i z tyłu nazwę to "ramiona" one w ogóle się nie ruszają lewy coś tam drgnie ale prawy w cale. To wtedy wina cylinderków ?

Edytowano przez dawid199303

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk4427    1

witam od niedawna posiadam ursusa 912 wszystko bylo napoczatku dobrze lecz po pewnym czasie swiecily sie ciagle swiatła STOP ,wiec zmienilem czujnik hydrauliczny , swiatla dzialaly jak nalezy i hamulce rowniez lecz z czujnika po paru dnaich zaczal wydostawac sie plyn hamulcowy przy naciskaniu pedalu. wczoraj zalozylem drugi nowy czujnik i po paru nacisnieciach pedalu znow leje sie z niego  plyn, nie wiem co moze byc przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A podkładkę podłożyłeś pod czujnik?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk4427    1

nie gdyz wczesniej nie bylo, tylko chyba sie nie rozumiemy. Płyn nie ucieka miedzy czujnikiem a lacznikiem  tylko w czujniku , mianowicie ta dziurka w srodku czujnika co jest wkrecona w nia mała srubka, dodam ze regulacja ta srobka nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

Cześć, mam od pewnego czasu problem z hamulcami w moim 912, hamulce były robione ok 4 lat temu. Teraz mam tak że ciągnik na nożnym minie hamuje a na ręcznym tak, podczas odpowietrzania leci tylko płyn zero powietrza, ale po odpowietrzeniu lekko lewe koło zahamuje po uprzednim przepompowaniu dwukrotnie pedału. Jak naciągne trochę tę śrubę na ramieniu od hamulców to podczas jazdy hamulce mi się palą. podczas wymiany tarcz zostało zdjęte kilka tych cienkich blaszek bo inaczej tarczy nie dało sie wcisnąć. Zna ktoś może powód tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

chyba założyłeś nie tą tarczę bo te blaszki to strefa dystansu pomiędzy luzem tarczowym  bębnem hamującym powinieneś sprawdzić czy cylinderki nie mają przecieku i czy pompki hamulcowe trzymają ciśnienie może trzeba wymienić w nich  uszczelniacze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

a jak sprawdzic ciśnienie w pompkach? bo dodam też że na przyczepy normalnie hamuje, a z hamulcaminie miałem do tej pory problemu nic się z nimi nie działo dopiero teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leopard64    2

Ja napoczątek sprawdził  bym czy cylinderki hamulcowe poprawnie działaja, bo moze nawliły i tu bedzie problem.Bo jesli to nie tu to czeka Cie zagladanie do szkrzyni. :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leopard64    2

w cylinderkach popatrz czy bolce trafiaja w srodek, u mnie było tak ze nie trafiały i był brak hamulców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Sprawdź jeszcze skok cylinderków czy wpychają się do końca. Jeśli wszystko zawiedzie to kompletna pompka kosztuje około 48 zł w sklepie Green

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemqs    0

panowie mam taki problem iż lewe koło najpierw zaczeło śmierdzieć potem sko ńczył żywot hamulec lewy , prawy hamuje, od czego zacząć ?

Reczny chodzi, prawie rok braciak latał na takich hamulcach, typu jak wcisnął pedał to blokowało koła a pod ciężarem popuszczały, taki odgłos " tyk tyk tyk" po prostu obmykał i jakoś to hamowało

 

Czy idzie zrobić hamulce jak w c 360 ? czyli lekko wcisnę i hamuje powoli, a jak wcisnę do końca to hamuje ostro ? irytuje mnie już blokowanie kół podczas hamowania ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo87    0

odgrzebię trochę temat.

Mam mały problem w 1012. Prawe koło stary cylinderek stary przewód hamuje ok, wciskam pedał hamuje puszczam cylinderek się chowa. Lewe koło nowy cylinderek zetorowski ( już 3), nowy przewód, nowe tarcze hamulcowe (poprzednie się spaliły). Po wyregulowaniu śrubą (klucz 19) skoku cylinderka wciskam pedał koło hamuje puszczam pedał cylinderek chowa się około 3 mm (skok około 20mm). dodatkowo założyłem sprężynę aby ściągała dźwignię ( cięgno hamulca ) ale nic nie daje, bez cylinderka hamulec wraca do pozycji spoczynku (nawet bez dodatkowej sprężyny). Aby cofnąć cylinderek muszę spuścić płyn przez odpowietrznik. Wyczyściłem wyrównywacz i wymieniłem uszczelniacze w pompce. co może być powodem tego stanu rzeczy?? wyrównywacz, pompka, sprężyny na docisku hamulca??? skończyły mi się już pomysły a nie mam zamiaru kolejny raz wymieniać tarcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez Yogi235
      Witam wszystkich i proszę o pomoc ,posiadam mf 255 z 90r i mam dziwny problem z hamulcami, są bardzo ostre tzn przy hamowaniu naciskając pedał do połowy nic się nie dzieje ,dalej do spodu koła odrazu stają  w miejscu ,nie ma normalnego hamowania że  ciągnik będzie zwalniał po lekkim naciśnięciu hamulca a dopiero po mocnym wciśnięciu stawał w miejscu. Proszę o podpowiedzi i porady w naprawie pozdrawiam. Dodam jeszcze że  nie mogłem znaleźć podobnego tematu z rozwiązaniem .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj