Zaloguj się, aby obserwować  
malopolanin

Krzyżówka SM x LM

Polecane posty

malopolanin    5

Witam, ma ktoś z Was byczki takiej krzyżówki? Mamy z ojcem 2 krowy rasy SM i chcielibyśmy ją pokryć właśnie LM tylko nie wiemy co to może wyjść. :P Z góry dziękuje za odpowiedzi i chętnie bym pooglądał zdjęcia takich mieszańców. ;)


C-330 i jazda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Wyjdą bardzo ładne mięśniaki prawdopodobnie prawie całe czerwone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Ja mam krowę mieszańca SM z HF. Zapładniamy ją LM. Cielaki rodzą się u mnie czerwone z białą plamą na głowie ładnie umięśnione polecam taką krzyżówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Jak dla mnie dobra krzyżówka, szybko rosną i ładnie wyglądają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

to jak krzyżowac bernardyna z pudlem. Na duże krowy to szarolez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Że niby co jest pudlem ?? po charolaise będą cięższe wycielenia ale jeśli nie bardzo ci na tym zależy to można nawet próbować bbb ...

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

JA zacieliłem swoje dwie krowy Simentale nasieniem byka LM u jednej krowy pojawiły się bliźniaki niestety jałówki 2 tyg. temu je sprzedałem miały po ok 680 kg ładnie rosły . I przy drugiej też pojawiła się jałówka . jak na razie nie doczekałem się byków z tej krzyżówki . Teraz będę Krzyżował SMxCA

CA-Chianina zobaczymy co wyjdzie . Ktoś już próbował zacielać krowy tom Rasą ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Że niby co jest pudlem ?? po charolaise będą cięższe wycielenia ale jeśli nie bardzo ci na tym zależy to można nawet próbować bbb ...

LM to rasa średniego kalibru. SM to rasa duża więc po co dużą rasę kryć małym bykiem? Jak simki mają się nie ocielić jak normalna krowa sima waży ponad 700kg? Kupiłem ostatnio wysokocielne krowy to jedna ma nawet 800. Taka to dobrze kaszlnie i ciele wyskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin    5

OK, dzięki za info. Gdzieś pod koniec marca jedna krowa będzie do zapłodnienia, pewnie zdecydujemy na tego LM, więc po Nowym Roku dowiem się co to wyszło. Mam nadzieję, że będzie tak jak piszecie. :)

 

Wolimy pokryć LM niż CH czy BBB, lepiej niech się krowa łatwiej cieli, niż żeby były jakieś problemy przy cielaku 40 i więcej kilowym.


C-330 i jazda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Zgadzam się z Yodą, jak masz duże krowy to kryj tylko dużymi rasami....ja swoje limusine kryję charolesem i to dopiero są ładne cielaki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

LM to rasa średniego kalibru. SM to rasa duża więc po co dużą rasę kryć małym bykiem? Jak simki mają się nie ocielić jak normalna krowa sima waży ponad 700kg? Kupiłem ostatnio wysokocielne krowy to jedna ma nawet 800. Taka to dobrze kaszlnie i ciele wyskoczy

To zależy jakie duże będzie ciele :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie ma reguły że po lm będzie lekkie cielenie. W listopadzie ledwo wyciągnelismy cielaka. Krowa ho około 600kg drugie wycielenie ciele ponad 50kg. Co ciekawe rok wcześniej była zacielona mo i sama się ocieliła miała mała jałoweczke. Odnośnie krzyżowania sm i lm to bardzo ładnie rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

LM to rasa średniego kalibru. SM to rasa duża więc po co dużą rasę kryć małym bykiem? Jak simki mają się nie ocielić jak normalna krowa sima waży ponad 700kg? Kupiłem ostatnio wysokocielne krowy to jedna ma nawet 800. Taka to dobrze kaszlnie i ciele wyskoczy

 

U nas jest krowa lm która waży ok 850 kg. Kaliber to nie wszystko LM ma nieco mniejsze wymiary oraz mniejsze przyrosty ale za to LM ma o kilkanaście procent więcej na WBC jeżeli weźmiemy byki o tej samej masie u SM jest znacznie bardziej kościsty i mięso z LM jest smaczniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja teraz kupiłem 12 odsadów, z tego 4 to własnie simXszarolez to tego czyste simy i mam swoje limuzeny i zrobie zdjęcia i wstawie jak to wszystko wygląda. Największe są właśnie te mieszańce. Limuzeny sa dużo drobniejsze. Jak dla mnie krzyżówka taka to przyszłość, na razie kryje simentalem żeby jak nawięcej matek mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam rocznego byczka i jałówke tej krzyżówki, ma ok400 kg. głowa biała z czerwoną plamą na 1 oku a jałowka tak samo.

umęsnienie mają po lm a długość i wysokość po sm. super mieszńce. wysoka mięsność będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj