Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam zdecydowałem się na zakup MF-a 595 z przednim napędem. I tu mam pytanie do użytkowników jak ten ciągnik się sprawuje jakie ma spalanie awaryjność i jak do nich jest z dostępnością części oraz ich ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

Ja mam takiego i jestem z niego zadowolony bardzo. Co mi przy nim nie pasuje to słaby skręt. Ja mam przy swoim tura i w miejscach gdzie jest ciasno muszę sie troche nim namanewrować ... Zimą jak chcesz nim coś robić to z kolegą w kabinie nie posiedzisz ponieważ nie ma miejsca. Latem można siedzieć z tyłu za kierowcą przy otwartej tylnej szybie. W środku wszystko pod ręka dobrze sie nim pracuje. U mnie żeby założyć wom to musze zgasić traktor ponieważ cały czas sie kręci wałek ale jak dostanie obciążenie to sie zatrzymuje. Z awaryjności to nic sie nie dzieje pyka jak nówka można powiedzieć idealnie. Wymieniałem przy nim uszczelke pod głowica ponieważ mi wypluł w takim miejscu gdzie był uszczerbek na bloku przy tuleii ( silnik po kapitalnym remoncie i przy osadzaniu tulei coś poszło nie tak ) Uszczerbek zakitowałem specjalnym klejem i chodzi do dzisiaj bez dotkniecia kluczem. Czesci podobno drogie w moim przypadku moge to powiedzieć tylko przy cenie uszczelki 120zł a do osiemidziesiatki 25zł. rożnica jest w innych czesciach pewnie podobna. Solidna stara mocna maszyna. Po drodze smigasz 40km/h. Zółw i zając musi być sprawny ponieważ mało biegów przy nim. Udzwig na ramionach z tłu nie wiem jaki jest ale duży ponieważ jeszcze sie nie zawiodłem na nim a podnosi cięzki zabawki. Spalanie gdzieś takie jak przy osiemdziesiątce może nawet mniejsze.

Edytowano przez Sokol2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

Ja mam mf 595 bez tura prawie we wszystkim zgadzam się z kolega wyżej tylko chce dodać ,że w kabinie jest bardzo głośno ( może tylko w moim przypadku ) nie wiem jak u innych, i pękał mi 2 razy wałek od przedniego napędu :) co do części nie mam z nimi problemu :) jak coś będziesz chciał wiedzieć jeszcze pisz na pw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Kolego, dobry wybór.. Ale..

Sprawdz go dobrze, przetestuj jak tylko możesz i w czym możesz.. Ja miałem :) z dużym naciskiem na miaŁEM ..

Wałek - to chyba u nich normalne.. :blink: Spalanie malutkie, jakieś 5l na godzine zegarową orki.. :rolleyes: Wada to rocznik, i drogie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więc tak co do skrętu to w forszaju mam zajebi*** duży i też se radzę , kabiny nie muszę mieć dużej bo w polu zawsze sam robię cicho też nie musi być byle by szczelnie było. Najważniejsza sprawa to części cena jest na drugim miejscu byle by były dostępne. No i modele z serii 500 należą chyba do najtańszych mf-ów większej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Najtańsze .. bo najstarsze. :) A ciągnik tyle lat nie stał, tylko robił.. ;) Musisz sie liczyc ze "zmęczeniem" czasowym i zużyciu eksploatacyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O tym to ja wiem ;) ale na jakiś nowszy mnie nie stać do 20 kilku tysięcy maks mogę wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

paweł9898 w kabinie bardzo głośno ?? Ta kabina jak na tamte lata jest w miarę dobrze zrobiona i wyciszona. Napewno nie są tak wyciszone ale znowu nie jest w nich tak głośno. Coś podobnego jak w ursusach 3514, 4514 itp. Szkoda ze do góry w półce z dmuchawą lub też obok nie ma zrobionego miejsca na radio i głośniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To z hałasem jest w nich podobnie jak w 80-tce czy głośniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam kilka na oku w weekend przejadę się pooglądać co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

witam, uważam że to dobry wybór, owszem części nie są tanie ale i ich jakość też jest inna, no i wiadomo że byle jakiego oleju nie wlejesz. ja mam MF575 i nie narzekam, solidna maszyna, mam na nim tura i ciągam belarke, i jak na 30 letni traktor to chodzi za*biście, i prawie nic nie ruszane przy nim, takie tam pierdoły. jedyne czego mi w nim brakuje to multipower'a i chciałbym wersję 4wd. pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

paweł9898 w kabinie bardzo głośno ?? Ta kabina jak na tamte lata jest w miarę dobrze zrobiona i wyciszona. Napewno nie są tak wyciszone ale znowu nie jest w nich tak głośno. Coś podobnego jak w ursusach 3514, 4514 itp. Szkoda ze do góry w półce z dmuchawą lub też obok nie ma zrobionego miejsca na radio i głośniki...

 

zgadzam się, szkoda , że nie ma miejsca na radio :) kabinę da się trochę wyciszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

595 leci 40km/h?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

może nawet troche więcej, kiedyś ojciec jechał za mną samochodem jak jechałem tym mf to mówił ze 40km/h a jeszcze mogłem przycisnąć trochę hehe B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj