Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
UrsusCzesio    310

Gadałem z kumplem ze szkoły który teraz naprawia ciągniki, mówił żeby się nie pakować w t-25 ani c-360. T-25 ponoć mało żywotne, a c-360 dużo pali a jakis moment obrotowy jest taki sam jak c-330. Powiedział żeby poskładać jeszcze i kupić c-330 w 80latach. Wierze mu bo to rodzina dalsza, a ciągniki naprawia już 20 lat i z tego żyje. W sumie u mnie wdomu rodzinnym c-330 pracuje od nowosci czylo 83 rok, ma 7 tys mtg i nigdy nie byl remont kapitalny robiony, tylko glowica i hamulce. No i chyba poczekam i kupie c-330. A i czy to prawda że w seoznie c-330 są droższe?

 

Ładny mi pseudofachowiec moment obrotowy C-360 190Nm/1500 obr a C-330 100Nm/1700 obr 2x większy moment obrotowy ma C-360 więc ładny mi znawca. Ja akurat tylko sam sobie wierze na nikogo nie licze, nie słucham bo jak sam podejmę decyzje z wlasnych obserwacji to wychodze zadowolony na 150% a jak ktoś mi doradza to rzadko kiedy jestem zadowolony


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dobrze powiedziane Łukaszu ;)

 

A co do dobrych c-330 to Ja słyszałem ,że te najlepsze są z 76 roku ;) jak coś to mam taką na sprzedaż :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzu321    0

Witam tak sobie ostatnio myslałem czy warto by bylo sprzedać mojego t-25 rok78 po generalce silnika wramtym roku, jak myslicie za ile by poszedł, sprzedac t-25 i kupic 60 i dolożyc i kupic prase kostkę dodam że mam 10 ha z kawalkiem i hoduje krowy mleczne. Czy oplacalo by sie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam tak sobie ostatnio myslałem czy warto by bylo sprzedać mojego t-25 rok78 po generalce silnika wramtym roku, jak myslicie za ile by poszedł, sprzedac t-25 i kupic 60 i dolożyc i kupic prase kostkę dodam że mam 10 ha z kawalkiem i hoduje krowy mleczne. Czy oplacalo by sie???

 

chcesz sprzedać po remoncie? :( może ta generalka nie wyszła najlepiej? :D

jeśli ogólnie chodzi o wymianę t-25 na 360 i jezdzić na 10 ha z kawałkiem to ma to sens.

 

panie kolego ursus3603p może wymień różnice skoro polecasz miedzy 360 a 3603p koledze Budzu321 prócz tego że lepiej mieć chyba silnik ursusa a nia perkinsa chociażby z powodu czułości na paliwo do oryginalnej 360 wlejesz byle gnojówke i w pole.

Edytowano przez esgreg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Ludzie jak czytam wasze posty to się śmiać chce

jeśli chodzi o t-25 toja nie mam ale kolega kupił we wrześniu to jeszcze go od mechanika nie odebrał ..

c-330 mam jest zwinny łatwo nawet manewrować i wgl na małym areale się sprawdza

a

c-360 też mam na dużych polach się sprawdza dobrze szybki długi przód łatwiej wykręcać i więcej koni

w sumie to c-330 m mam i to jest składak więc ma dużo części i od c-330 i od c-360 :)

No ale to już twój wybór jednak bym polecał Ci c-360 raczej , może i więcej pali ale za to tańszy bo za 12 to już kupisz lepszego :)

pozdro.

 

Piszesz tylko byle pisać? bo za pisanie bzdur, też jest ostrzeżenie !!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przeczytaj to co ty napisałeś. Będziesz się śmiał jeszcze bardziej o ile to zrozumiesz.

Racje masz tylko pisząc że 60-ka jest mocniejsza od 30-ki. Reszta to jakieś bzdety.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

popieram kolegę seweryn20,

pieniu napisał że śmiać mu się chce tylko nie sprecyzował z czego,dał nam jakieś przesłanie jak "przewodniczący krowie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Moim zdaniem na twoje potrzeby najlepszy mf 255 oczywiście z dobrych rąk lub do remontu za małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kolego 255 to nie jest zły strzł,ale ja bym proponował budzu321 jednak 360 po tym jak papierniczał kupe czasu na ruskim,360 sporo wytrzymuje nawet przy gorszym traktowaniu i można nim wyczyniać jakieś ciężkie gwołcenie np.z prasą jak wspominał.

niewiem z jakiego rejonu kraju kolega budzu321 jest bo 330 z prasą u nas w terenie górzystym to się nie na fika.

Edytowano przez esgreg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

No tak budzu321 będzie musiał sam wybrać- decydujące będa tu prace jakie nowy ciągnik będzie wykonywał oraz maszyny z jakimi będzie pracował chyba że te ostatnie też bedzie wymieniał...zadowolenia z decyzji życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj