Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daron64    4310

Byłem w pszenżycie i tak se kłosy wygladaja. Te wcześniej siane to już całe się wyklosilo - w słabszych miejscach 13 pieterek, w lepszych 15i grubszy klos. Na placku, gdzie mi się rozsypała saletra to 18-19.., zaraz obok tego placka 13.. Mowa o  nieznanej odmianie. Obok jest gringo kwalifikat, to nawet w tych niby lepszych miejscach jak chodziłem, to takie biedne te kłosy. Także szału nie ma, na kredyty będzie.

daron64    4310

Chyba źle zrozumiałeś, to co napisałem. No chyba, że chude 13pieterek to szal?

Te 18-19 to w dwóch małych (kilka m średnicy) plackach, gdzie mi się rozsypała saletra, nie żadna większa powierzchnia. Poszedłem tam z ciekawości zobaczyć jak zboże wygląda. 

zdzichu124    9

Jak oceniacie pszenżyto ? Odmiana Orinoko, ile powinno być kłosów na m2? Bo wydaje mi się że jest za rzadkie.

IMG_20200606_172925.jpg

Szron88    29

U mnie borowik po dużej dawce obornika 14-16 piętek kłos wielki. Bez obornika 11-13pięterek ale taki chudy kłos. Po oborniku obsada ponad 600szt/m kłosów bez obornika max 450kłosów. Dostało 120N i czekamy na żniwa.

daron64    4310

Byłem jeszcze na drugim kawałku, sianym końcem października, to wyglądało fajnie, a teraz kłos gdzieś 13pieterek

Agrest    26167
7 godzin temu, daron64 napisał:

Byłem jeszcze na drugim kawałku, sianym końcem października, to wyglądało fajnie, a teraz kłos gdzieś 13pieterek

Moje siane w listopadzie też kłos zdecydowanie krótszy jak ten z siewu wrześniowego. Tylko i stanowiska i odmiany różne.

Ale niewątpliwie susza wywarła większy wpływ na budowę kłosa u roślin z późnego siewu.

Rok wcześniej z kolei pszenica siana jako przewódka w listopadzie wydała plon podobny jak ta z września.

daron64    4310

Zobacze moze jutro jak nie bedzie padac to sie przejde i troche klosow pozbieram. Ciekaw jestem ile w przeliczeniu wyszlo azotu w tym miejscu gdzie mi sie rozsypala saletra - czy wzrost plonu zrekompensowalby naklady, bo z tego co pamietam, to mi sie tam rozsypalo i rekoma to rozrzucilem, ale dosc bialo jednak i tak bylo, Swoja droga, nawet w tym miejscu nie wyglada jakby mialo nie ustac.

Agrest    26167

Całego łany tak byś nie utrzymał bo tu ten plac miał jak konkurować o wodę i światło kosztem tych w okół. 

Przy jednostajnym nawożeniu całego była by nieustanna konkurencja, wyległoby,  grzyb zjadł podstawę i wzrost pewnie plus 30 cm względem tej kępy. 

Efekt krowiego placka na łące😁

k16mk    97

dzisiejszy przegląd pól pierwsze 2 zdjęcia meloman , następne Orinoko jak myślicie będą rekordowe zbiory???

IMG_20200607_145041.jpg

IMG_20200607_145128.jpg

IMG_20200607_150707.jpg

IMG_20200607_150728.jpg

krilan06    2493

Trochę kiepskie ujęcia. I pytanie: jakie plony będą dla Ciebie rekordowe - 8 ton, 9 ton?

karban    33

Nie wiem, te kłosy za bogato nie wyglądają, z tymi rekordami to taki żart?

GRZES1545    9124

Sezon burzowy w pełni  a tu już rekordy zbierają🤣 poczekajmy do żniw bo po tych zdjeciach może zostać niewiele.

• Like 1

KlimekPL    821

Mialem plantacje co wyglądała na solidne 4 tony a sypnęło 1,5 tak więc nie ma co wróżyć po wyglądzie... 

• Like 1

daron64    4310

Przeszedłem się po polu koło domu, siane w drugiej połowie września. Jedna odmiana nieznana, druga gringo z centrali. Gleba zakwaszona <5. Na jesieni poszlo koło 6t Morawicy, przedsiewnie superfosfat bo z fosforem słabo, spierniczylem sprawę, bo nie poszło, z różnych względów, zadne npk. Na wiosnę w lutym 100kg kizerytu, ok 120kg N w dwóch dawkach saletry, T1, moddus + ccc, dwa razy oprysk npk z mikro, raz mocznik+siarczan. Kwiecień jak wszędzie suchy, w maju deszczu w sumie w opór.

Napewno forum sp***doli wstawianie zdjęć, jak zawsze zresztą, ale w kolejności wstawiania:

-nieznana

-gringo

-nieznana

-gringo

-2 nieznana/2 gringo/2 nieznana/2 gringo

-co to jest?

Chodziłem po całym polu i brałem kłosy w różnych miejscach. Starałem się do zdjęcia wybrać takie średnie kawałki, ani nie najładniejsze, ani nie najgorsze. Po zdjęciach może nie widać, ale gringo wygląda, że ma dużo więcej kłosów na metr. Najlepsze, czy raczej najgorsze jest to, potrafi być klos bardzo ładny i dosłownie obok jest połowa kłosa, nie że w innym miejscu pola. Nie pamiętam które to dwa kłosy były ale z tych ładny/ch*jowy to któraś para koło siebie rosła. I tak jest praktycznie na całym polu.

-IMG_20200608_114731369_HDR_copy_1024x768.thumb.jpg.c7def02355b0e4c71199dffe1cfdfa6d.jpg

IMG_20200608_115520773_HDR_copy_1024x768.jpg

Screenshot_20200608_122102_copy_1203x1079.jpg

IMG_20200608_120957583_copy_1024x768.jpg

IMG_20200608_121234883_copy_1024x768.jpg

IMG_20200608_114904545_copy_1024x768.jpg

Edytowano przez daron64

michal_19    196

Z głównego zdzbla zapewne najdłuższe, a kwietniowa susza i poszła redukcja na pedach bocznych

mat22889    50

Jest już po pyleniu czy jeszcze w czasie? Chce lecieć z t3 i do tego siarczan potasu i mocznik plus odżywka ale z tego co mi wiadomo z mocznikiem dolistnie trzeba przeczekac fazę pylnia 

Screenshot_20200609_131715_com.facebook.orca.jpg

Edytowano przez mat22889
Zdj z danymi

MF255\    0

Mam pytanie czy Artemis będzie dobry na T3 w pszenżycie bo mi zostało, a na dolnych liściach jest sporo mączniaka?

Edytowano przez MF255\

Miro010    10

Witam dzisiaj poleciałem 0.5 ha na wciornastka bo duzo kłosów martwych i tak sie zastanawiam czy nie za wcześnie? niby jak rozchyliłem plewkę kłosa to ziarnko już zaczeło nalewać jest już z 2mm gdzie niegdzie dopiero zaczeło nalewać, czy to już po kwitnieniu / pyleniu? pylnikii częściowo białe częściowo jakby lekko żółtawe ale duzo na ziemi już leżało rozwiejcie moje wątpliowści

Edytowano przez Miro010

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj