Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

cieplym3    72

Przeciez on Cie wkreca, albo taki zasiedmiogrod... 

Pany jak widzicie pozne skracanie, w tricanto faza jest teraz a nawet lekko juz po 1 kolanku. ???

• Like 1

Gość   
Gość
9 godzin temu, Makq napisał:

Rozumiem A jaki nawóz poznac na to pszenżyto  oraz pszenicę oboje są zimowe bardzo dobrze zageszczone itp co polecisz...?

A to Capello mozna spryskać jak przymrozki? Bo zaczyna naprawde nieciekawie wyglądać to zboże 

Ty daj azot to od razu nabierze wigoru 

Makq    1

Pierwsza 

Czy coś dopiero na strzelanie na kłos dac

Jaki nawóz na ozimony pierwsza Tak a i ile kg

daron64    4280

Ostatnie posty w tym temacie wyglądają jak jakiś słaby trolling.

• Like 2
  • Haha 1

przemek1234    2

nie nigdy nie stosowałem zaczyna się w połowie liścia żółtym przebarwieniem później na końcu i liść odpada i jest postrzępione

przemek1234    2
48 minut temu, Agrest napisał:

Prawdopodobnie mróz.

pierwsze objawy były już przed mrozami tymi z tego tygodnia

43 minuty temu, galan99 napisał:

Może to jest  Sepioza liści ?

do tego liść który żółknie w środku robi się przezrozysty

Gość   
Gość
3 godziny temu, cieplym3 napisał:

Przeciez on Cie wkreca, albo taki zasiedmiogrod... 

Pany jak widzicie pozne skracanie, w tricanto faza jest teraz a nawet lekko juz po 1 kolanku. ???

A u mnie sprawa sama się rozwiązała... Też nie wiedziałam czy dodać skracanie do fungi aż odkryłam że środek na skracanie miał termin do 2018r.😂Chyba czas zrobić remanent w szafie😏🙄

Przemek też kiedyś mi tak żółkły dziwnie liście w ościstej a taka ładna była i to było od mrozu. Poszła odżywka i się uratowało a jak u ciebie to ciężko powiedzieć. 

lukasz067    5

Witam. Jesienią pryskalem mieszanką diflufenikanu chlorotoluron i chlorsulfuronu czy teraz mogę poprawić którymś związkiem 

krilan06    2479
1 godzinę temu, tess napisał:

A u mnie sprawa sama się rozwiązała... Też nie wiedziałam czy dodać skracanie do fungi aż odkryłam że środek na skracanie miał termin do 2018r.😂Chyba czas zrobić remanent w szafie😏🙄

Przemek też kiedyś mi tak żółkły dziwnie liście w ościstej a taka ładna była i to było od mrozu. Poszła odżywka i się uratowało a jak u ciebie to ciężko powiedzieć. 

Jak ten środek był odpowiednio przechowywany to nie powiedziane że jest do wyrzucenia, ktoś już kiedyś pisał o braku terminu ważności środków w Niemczech

przemek1234    2
1 godzinę temu, tess napisał:

mam nadzieje że to przejdzie bo widzę że pojawia się następny liść

a może to być ploniarka albo łokaś ?

MarcinWoos    9

Witam powie mi ktoś jakie nawozy dolistne i dawki zastosować na oziminy? Będę pryskal od grzyba kiedy tylko pogoda pozwoli i chce jeszcze dokarmić dilistnie za jednym przejazdem. RSM rozlany w dawce 200l/ha, pojemność opryskiwacza 400l. Pozdrawiam i proszę o pomoc 

rolnikos25    14

Ja stosuje tylko mocznik i siarczan magnezu dolistnie z nawozów. Czy w takiej kolejności wlanie do opryskiwacza będzie okej: fungicyd+moddus+mocznik+siarczan?

Gość   
Gość
2 godziny temu, krilan06 napisał:

Jak ten środek był odpowiednio przechowywany to nie powiedziane że jest do wyrzucenia, ktoś już kiedyś pisał o braku terminu ważności środków w Niemczech

Hmmm... ? To chyba napiszę @ do producenta- tak już nawet z ciekawości i dam znać...Słyszałam coś kiedyś o przedłużaniu terminów ale z drugiej strony to po coś te terminy wprowadzili- zobaczymy 🤔dzięki. 

Przemoooo    27

Panowie na byłem dzisiaj na jednej działce i w pszenżycie są place gdzie rośliny są wyraźnie słabsze bez wigoru i jak urwałem jedna roślinę taka słabsza to w okolicach 1 kolanka nad węzłem krzewienia była biała larwa a ten pęd był grubszy moje pytanie co to jest i czym to zwalczyć?

Gość   
Gość
5 godzin temu, rolnikos25 napisał:

Ja stosuje tylko mocznik i siarczan magnezu dolistnie z nawozów. Czy w takiej kolejności wlanie do opryskiwacza będzie okej: fungicyd+moddus+mocznik+siarczan?

Najpierw zaczyna się od nawozów w formie stałej czyli siarczan i mocznik potem moddus i na końcu fungicyd. Było o tym w czwartkowym szkoleniu.

Gość   
Gość
8 godzin temu, tess napisał:

Wyrzuciłaś już ten antywylegacz😏? jak nie to wyślij mi , bo jemu nic się nie stało 

Gość   
Gość

@Ursus932  dodam elvite, a jak coś spierdziele to ty mi wyślesz parę ton pszenżyta🤣ok? 🤣😋  przechowywanie było ok ... Co by temu? Przecież to chemia. 

krilan06    2479
1 godzinę temu, Marcinnnnn napisał:

Najpierw zaczyna się od nawozów w formie stałej czyli siarczan i mocznik potem moddus i na końcu fungicyd. Było o tym w czwartkowym szkoleniu.

Jeżeli stosuję nawożenie dolistne to mówisz że kolejność powinna być siarczan mg, mocznik, odżywka? Zawsze dawałem najpierw mocznik i nic negatywnego nie zauważyłem 

mf362    1124

A ja mam pytanie czy chwastox otwarty 2/3 temu moze zaszkodzić? Nadaje sie tylko do utylizacji? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj