Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kasiaaa    13

Dawka saletra amonowa i saletrzak w stosunku 50:50. Myślałam czy nie dac takiej dawki 100 kg saletry i 100-150kg saletrzaku. Jedna dawka. Pozniej jedynie dokarmianie razem z środkiem od chwastów. Na jesień dałam 300kg poligoski 8. Wysiew zboza 180kg na ha.

W tamtym roku 250 l RSMu 32 na 1 ha w jednej dawce spowodowało że zboze się powaliło.

danielursus3p    5231

Lata suche, więcej nasypać to pewnie i tak tego azotu zboże nie wykorzysta. Ja bym raczej wysiał samą saletrę amonową w dawce 250 kg/ha.

• Thanks 1

Gość   
Gość

Dawkę N(azotu) lepiej podzielić na 2 razy. Nie masz opryskiwacza i ktoś wykonuje lub wykonywał usługę a teraz już nie moze jej wykonać. Jeśli masz rozsiewacz to proponowała bym dać jak najszybciej 100 saletry i za dwa tygodnie 150 saletrzaku. To moje zdanie.

Jedna dawka RSMu to oszczędność na usłudze. Tak się domyślam.

Gość   
Gość

Jak najszybciej musisz dać dawkę azotu. Rośliny bardzo tego potrzebują. 

przemek1234    2

mam problem ponieważ liście w zbożu są pogryzione najpierw zrobił się środek liścia żółty potem koniec a następnie liść odpada u nas występuje to zarówno w pszenicy jak i w pszenżycie, liść jest urwany i się zwija miał ktoś podobny przypadek? bo już nie wiemy co robić

krilan06    2479

A to nie choroby grzybowe? Piszesz że liście są podgryzione, w jaki sposób?

krilan06    2479

A w glebie są jakieś dziurki? Najlepiej jakbyś zapodał jakieś zdjęcia 

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kasiaaa napisał:

Dawka saletra amonowa i saletrzak w stosunku 50:50. Myślałam czy nie dac takiej dawki 100 kg saletry i 100-150kg saletrzaku. Jedna dawka. Pozniej jedynie dokarmianie razem z środkiem od chwastów. Na jesień dałam 300kg poligoski 8. Wysiew zboza 180kg na ha.

W tamtym roku 250 l RSMu 32 na 1 ha w jednej dawce spowodowało że zboze się powaliło.

Jak koledzy wyżej też radze saletra 😏bo już późno'na pierwszą dawkę więc potrzebujesz szybko działającego azotu A saletrzak daj na drogą tak za jakieś 3 tygodnie

Gość   
Gość

Jutro myślę wreszcie się uda prysnąć od grzyba, a po niedzieli mocznik czy lepiej wpierw na chwasty? .. Ma to znaczenie skoro mocznik po 2tyg zaczyna działać...? 

Makq    1

Czym będziesz pryska od grzyba bo mi zaczyna żółtknac pszenżyto...

Gość   
Gość

No właśnie okienko ma być. A tak wszystko wstrzymane. 

Capalo. 

Edytowano przez tess

Gość   
Gość

130 za l jednak warto. Zwłaszcza na t1. 

Edytowano przez tess

Makq    1

Czyli do beczki wlać 1 l na 300 litrów.i to wystarczy? Jutro mogę spryskać w łódzkim?

krilan06    2479

No ale 300l to na jaką powierzchnię zużywasz? Capalo powinno się stosować 1,5l na hektar, no chyba że mała presja chorób to można zmniejszyć 

krilan06    2479

No to 1l to masz za mało na 1ha. Może i "drogawe" ale jak celujesz w 8/9 ton to nie patrzysz na to

Makq    1

Rozumiem A jaki nawóz poznac na to pszenżyto  oraz pszenicę oboje są zimowe bardzo dobrze zageszczone itp co polecisz...?

A to Capello mozna spryskać jak przymrozki? Bo zaczyna naprawde nieciekawie wyglądać to zboże 

krilan06    2479

Z reguły jeśli występują przymrozki to odradza się stosowanie środków chem., musi być co najmniej jeden dzień przed i po bez przymrozku. A jeżeli chodzi o nawóz to masz na myśli drugą dawkę?

Makq    1

Pierwsza 

Czy coś dopiero na strzelanie na kłos dac

• Haha 1

krilan06    2479

Nie dałeś jeszcze nawozu i się zastanawiasz czy podać dopiero w momencie kłoszenia? No chyba że naprawdę działka tak zasobna że zboże rośnie bez nawozu. Możesz dać saletrę ale lepiej przed deszczem

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj