Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

krilan06    393

U mnie z piątku na sobotę ma być -1. Też chciałem jechać ale sam już nie wiem. W przyszłym tygodniu warunków do oprysku również nie będzie 

Adriangeo    4

Witam panowie, w związku z niskimi temperaturami mam dylemat z skracaniem pszenżyta, obecna faza rozwoju ok 5 cm 1 kolanko, już niedługo 2 kolanko. Tutaj właśnie leży moje pytanie, trieksapak etylu ma rejestrację na pszenżycie do 2 kolanka, ale jak to wygląda ? Drugie kolanko 2-5 cm nad 1 czy mniej, co jeśli dam później gdyby pogoda nie pozwalała (około 10-15 kwietnia) ? W innych zbożach ta rejestracja pozwala na używanie do liścia flagowego. 

Szron88    11

W okolicznej Agromie na mączniaka polecaja środek Marces 50 EW. Stosował ktoś? 450zl na litr. Wart swojej ceny? Zalecana ilość 0.2-0.3l/ha. W jakich dawkach stosować razem z Duett Star? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Axd529    22

29.02 poszła saletra na pszenżyto i czy dawać już 2 dawkę deszczu w mojej okolicy nie przewidują?

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Przemoooo    8

Panowie mam problem po kilku dniowych przymrozkach pszenżyto borowik zrobiło się żółte to znaczy liście i czy do zabiegu odchwaszczania mogę dodać siarczan magnezu żeby poprawić kolor? Czy dać coś innego proszę o poradę    

MafiaLolek    2
12 godzin temu, krilan06 napisał:

A co masz za środek że w tak niskich temperaturach działa?

Torulex

Andpol    37
5 minut temu, MafiaLolek napisał:

Torulex

Kiedy z nim jedziesz? W poniedziałek znowu mrozy? Ja sie wstrzymuje.

drobny    12

ja w piątek lecę Lancetem,sobota niedziela bez nocnych przymrozków powinien zadziałać

Agrest    5823
2 godziny temu, Przemoooo napisał:

Panowie mam problem po kilku dniowych przymrozkach pszenżyto borowik zrobiło się żółte to znaczy liście i czy do zabiegu odchwaszczania mogę dodać siarczan magnezu żeby poprawić kolor? Czy dać coś innego proszę o poradę    

Na herbicydach jest napisane- nie stosować na rośliny chore, osłabione.

Pasowało by dać roślinom oddech po tym stresie. Sam herbicyd jest substancją stresujacą, siarczan dodatkowo może stres pogłębić. Ja bym nie dawał.

Zrobiłem błąd bo po mrozie i przed mrozem podałem rsm.  Jeszcze tak pięknie pszenżyta nigdy nie popaliłem jak w tym roku. Dodam że rośliny były suche. Widocznie warstwa wosku i napięcie powierzchniowe na liściu były mniejsze w tych dniach. 

• Like 1

krilan06    393
2 godziny temu, drobny napisał:

ja w piątek lecę Lancetem,sobota niedziela bez nocnych przymrozków powinien zadziałać

Nie zadziała, powinno być 5 ciepłych nocy

Jedzie ktoś z Was w piątek i sobotę z fungi? Grzyby szaleją w zbożu i nie ma kiedy opryskać 

galan99    1161

Połowa kwietnia dopiero będzie odpowiedni czas poco ten pośpiech .

Karol06    236

Ja też już bym chciał robić grzybówke w pszenżycie, ale nie dość że przymrozki, to jeszcze wieje jak cholera. Z tego co w kilku prognozach sprawdzałem to wcześniej niż 5-10 kwietnia nie wjade, ehhh

gofeer666    0

Panowie, co ze skracaniem? Czy przymrozki moga źle wplynac na pszenzyto? Jutro w dzin 14 stopni a w nocy 0. Mozna leciec trieksapakiem etylu? Nie spale zboza?

rolnikos25    6

Co stosujecie na T2 u siebie? U mnie meloman tez żyta przegonił, probus na razie spokojnie, o połowę mniejszy.

zdzichu124    5

95g - epoksykonazol 155g - tiofanat metylu 5g - cyflufenamid Na T1 w pszenżyto będzie dobra opcja ?

Axd529    22

U mnie orinoko gorsze od borowika leży przy ziemi i wogóle jakby się nie chciał zebrać do góry za to borowik ładny ok 18 cm

zdzichu124    5
Axd529 napisał:

U mnie meloman gorszy od borowika leży przy ziemi i wogóle jakby się nie chciał zebrać do góry za to borowik ładny ok 18 cm

Miałem w zeszłym roku meloman i też leżał długo przy ziemi to chyba cecha tej odmiany

Axd529    22
zdzichu124 napisał:

Axd529 napisał:

U mnie meloman gorszy od borowika leży przy ziemi i wogóle jakby się nie chciał zebrać do góry za to borowik ładny ok 18 cm

Miałem w zeszłym roku meloman i też leżał długo przy ziemi to chyba cecha tej odmiany

Edit:nie meloman a pszenżyto orinoko

robert55555    1018

za zimno na rsm

• Sad 1

Największy błąd, jaki możemy popełnić w życiu, to poddanie się lękowi przed popełnieniem błędu. Odważni nie żyją wiecznie, ale nieśmiali nie żyją wcale.

zdzichu124    5

Ja mam w tym roku Orinoko i ładnie ruszył już się podniósł i ładnie to wygląda.

tomekZ058    112
3 godziny temu, rolnikos25 napisał:

Co stosujecie na T2 u siebie? U mnie meloman tez żyta przegonił, probus na razie spokojnie, o połowę mniejszy.

ja będę robił T2 Menara+Amistar oba po 0,5l/ha

tomekZ058    112

zgadza się ale zostały mi zapasy u ubiegłego sezonu więc trzeba je wykorzystać ,gdybym nie miał Menary i Amistaru stosował bym Priaxor

zdzichu124    5

95g - epoksykonazol 155g - tiofanat metylu 5g - cyflufenamid Na T1 w pszenżyto będzie dobra opcja ?

Miro010    9
Napisano (edytowany)

Panowie jest sens dawac mocznik przy T1 przy 200kg saletry na drugą dawkę ( pierwsza 220kg) czy wystarcza wiatminy z siarczanem? 

Edytowano przez Miro010

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj